Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, [Dionizos] Siekierezada Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Krajan, [Dionizos] Siekierezada Ciemne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2835

    #2
    Przypada mi niewątpliwy zaszczyt debiutu w recenzji , no to jedziemy :
    Kolor – ciemnobursztynowy, klarowny.
    Piana – beżowa, początkowo kilkucentymetrowa, drobnopęcherzykowa, stopniowo opada, by zaniknąć całkowicie, pozostawiając niewielkie ślady na szkle.
    Zapach – karmelowo-owocowy.
    Smak – słodki karmel, w finiszu lekkoowocowy, jak dla mnie zbyt słodki.
    Wysycenie – niewielkie.
    Ogółem – piwo poprawne, przywiezione przez brata z ostatniej peregrynacji bieszczadzkiej.
    Poniżej zamieszczam fotkę :
    Attached Files
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      To robi Gościszewo, od kilku miesięcy nie mogę się doprosić o zmianę browaru dla tego piwa
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnorubinowy pod światło, przyjemny. [4.5]
        Piana: Beżowa, dość anemiczna, na szczęście nie kłuje w oczy, bo szybko znika . [2.5]
        Zapach: Dość silny zapach słodowy, powiew karmelu, daleko w tle ślad wanilii. [4]
        Smak: Karmel i słód palony, jakiś dziwny śladowy posmak tłustawy, kojarzy mi się ze... smalcem??? Poza tym zbyt słodkie. [3]
        Wysycenie: Średnie, dla słodkiego ciemniaka o woltażu 6% w sam raz. [4]
        Opakowanie: Goły kapsel, siermiężna eta (powielacz? ), durny wierszyk. Kultowa nazwa i same Bieszczady zasługują co najmniej na estetyczne opakowanie "regionalnego" piwa. [2]
        Uwagi: Dobry człowiek (Slavoy) przytaskał mi tę flachę na zlot. Muchas gracias .

        Moja ocena: [3.375]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Od pół roku prosze o zmianę browaru na Gościszewo, to piwo robi Gościszewo, a nie Krajan, ile czasu mozna jeszcze czekać na korektę?
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Lesnick
            Senior
            • 03-2010
            • 153

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            Od pół roku prosze o zmianę browaru na Gościszewo, to piwo robi Gościszewo, a nie Krajan, ile czasu mozna jeszcze czekać na korektę?
            Nie dalej jak wczoraj rozmawiałem z właścicielem Siekierezady (knajpy) i Rafał mówi, ze zarówno jasne, jak i ciemne robi dla niego Grybów. Jak mi wytłumaczył, ma to sprawiać regionalność owych dwóch piwek.
            Celem uzupełnienia zapodam autoreklamę napisaną przez Rafała na etykiecie:
            Przychodząc tutaj nie liczcie na nic
            Że spełnie Wasze sny
            Że napcham Wam żołądki
            Tak jak robi to wasza mama
            Że schlej Was ulubionymi drinkami
            Nic z tych rzeczy
            Jestem szczery jak moja wiara
            W nieistniejących bogów
            Wiec nie dam Wam nic
            Jedyną rzeczą jaka otrzymacie
            To własne pragnienia, własne pożądania
            Własna wizja świata
            Jeśli nie rozbijecie się jak okret
            O rafe Siekierezady
            To znaczy, że wiara wasza
            Silna w kruche istnienie
            Nic nie polecam
            Czyncie wybory sami
            A to co wybierzecie
            Tym sie kiedys wyrzygacie.

            (błędy występujące w moim cytacie, pochodzą ze źródła, czyli tekstu na etykiecie).

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Hmm, dziwne, jak byłem w knajpie to mnie poinformowano, że piwo biorą na zamówienie z Dionizosa. dziwna droga, Grybów-Radom-Cisna. Choć tu wszystko jest możliwe. Wcześniej nie słyszałem, żeby Grybów współpracował z Dionizosem
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • grybow
                Junior
                • 11-2011
                • 8

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lesnick Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie dalej jak wczoraj rozmawiałem z właścicielem Siekierezady (knajpy) i Rafał mówi, ze zarówno jasne, jak i ciemne robi dla niego Grybów. Jak mi wytłumaczył, ma to sprawiać regionalność owych dwóch piwek.
                Celem uzupełnienia zapodam autoreklamę napisaną przez Rafała na etykiecie:
                Przychodząc tutaj nie liczcie na nic
                Że spełnie Wasze sny
                Że napcham Wam żołądki
                Tak jak robi to wasza mama
                Że schlej Was ulubionymi drinkami
                Nic z tych rzeczy
                Jestem szczery jak moja wiara
                W nieistniejących bogów
                Wiec nie dam Wam nic
                Jedyną rzeczą jaka otrzymacie
                To własne pragnienia, własne pożądania
                Własna wizja świata
                Jeśli nie rozbijecie się jak okret
                O rafe Siekierezady
                To znaczy, że wiara wasza
                Silna w kruche istnienie
                Nic nie polecam
                Czyncie wybory sami
                A to co wybierzecie
                Tym sie kiedys wyrzygacie.

                (błędy występujące w moim cytacie, pochodzą ze źródła, czyli tekstu na etykiecie).
                Oooooooo to Grybów warzy Tmave ???? Ciekawe, ciekawe..., a tak na powarznie to Siekierezada raz jest z Zodiaka(browar Dionizos) raz Grybowa (browar Świat Piw) a ciemny z Krajana (browar Dionizos)

                Comment

                • grybow
                  Junior
                  • 11-2011
                  • 8

                  #9
                  [QUOTE=grybow;1087530]Oooooooo to Grybów warzy Tmave ???? Ciekawe, ciekawe..., a tak na powarznie to Siekierezada raz jest z Zodiaka(browar Dionizos) raz Grybowa (browar Świat Piw) a ciemny z Gościszewa (browar Dionizos) , ważne że interes się kręci

                  Comment

                  • Lesnick
                    Senior
                    • 03-2010
                    • 153

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Hmm, dziwne, jak byłem w knajpie to mnie poinformowano, że piwo biorą na zamówienie z Dionizosa. dziwna droga, Grybów-Radom-Cisna. Choć tu wszystko jest możliwe. Wcześniej nie słyszałem, żeby Grybów współpracował z Dionizosem
                    Na etykiecie napisano, że warzone na zlecenie Świat Piw z Przemyśla.
                    Co do Grybowa, to jak zapodałem w poprzednim poście, informacja od właściciela knajpki, zatem na mój rozum powinna być pewna.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: brązowo-rubinowy, przejrzysty [3.5]
                      Piana: lekkie ecru, opada powoli ale zauważalnie, nie osadza sie na szkle [3]
                      Zapach: słabiutki, lekkie owoce, delikatne palone nutki, ale dosłownie minimalne [3]
                      Smak: dominuje słodycz okraszona lekko kawowo czy raczej kakaowym posmakiem z odrobinka gorzkiej czekolady, zdecydowanie dla mnie za słodkie i za wodniste [3.5]
                      Wysycenie: za duzo [3.5]
                      Opakowanie: oryginalna eta dla lokalu, ta prostota podoba mi się [3]
                      Uwagi: Piwo pite 7 miesięcy temu. Piwo jest z Gościszewa, nie z Krajana. Nie doczekawszy się odpowiedniego przypisania do browaru oceniam tu gdzie wszyscy, nie chcę mi się już kisić karteczek z opisem i zdjęć na pulpicie. Samo piwo do wypicia i zapomnienia

                      Moja ocena: [3.25]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 10-12-2012, 21:30.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎