Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Południe [EX: Gab], Krakowiak Miodowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Południe [EX: Gab], Krakowiak Miodowy

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • canigggia
    Senior
    • 10-2009
    • 451

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnozłoty, bardzo delikatnie mętny [4]
    Piana: biała, średnio wysoka, średnio gęsta, szybko opada, zostawia masę osadów na szklance [2.5]
    Zapach: przyjemny, wyraźnie miodowy, bez akcentów piwnych. Co do naturalności miodu mam pewne zastrzeżenia, wydaje mi się sztuczny [3.5]
    Smak: słodki, miodowy, ciut tępy, brak nut słodowych. Piwo moim zdaniem też jest lekko wodniste. [2.5]
    Wysycenie: Dla mnie ciut za słabe. [3.5]
    Opakowanie: i się bardzo podoba, kolorystycznie, graficznie, wszystko jest eleganckie bardzo. Dodatkowo ta sympatyczna zawieszka. [5]
    Uwagi: Ogólnie rzecz biorąc, nie zachwycił mnie ten trunek. Produktów z Manufaktury Piwnej, Kormorana, czy Ciechanowa na pewno z mojego podium nie zbije.

    Moja ocena: [3.1]
    Browarnik Tomek
    TomCani

    Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

    Comment

    • robert2
      Member
      • 08-2011
      • 87

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasny złoty mętny [4]
      Piana: duża obfita długo utrzymująca się potem pozostaje fajny kożuszek [4]
      Zapach: typowo miodowy aż za bardzo czuć słodkość [3.5]
      Smak: miód miód i jeszcze raz miód ale w końcu to miodziak [4]
      Wysycenie: u mnie było duże ale to mi przeszkadza [4]
      Opakowanie: podoba mi się i tyle [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.825]

      Comment

      • robert2
        Member
        • 08-2011
        • 87

        #4
        oczywiście wysycenie mi nie przeszkadza dlatego 4 piwko jak na miodowe bardzo mi smakowało i w tej kategorii jest godne polecenia

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: przymglony, złocisty, metny [5]
          Piana: obfita po nalaniu, ecru, drobna, zwarta, długo sie trzyma aż do samego końca ok 1cm kozuszek, na ściance szkła utrzymują sie nieduże krzaczki [3.5]
          Zapach: słodowo-miodowy, dobrze zharmonizowany, żaden zapach nie wybija się szczególnie [4]
          Smak: dośc pełne i treściwe, lekki miodowy posmak, niestety dominujący, w tle słodowo-goryczkowo-chmielowe nuty, całość nieźle zbalansowana [3.5]
          Wysycenie: bez zarzutu [5]
          Opakowanie: łądna etykieta, przywieszka, brak mi jedynie firmowego kapsla [4.5]
          Uwagi: Niezłe piwo w kategorii piw miodowych ale i tak kolejny raz raczej nie sięgnę

          Moja ocena: [3.875]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Psychomanteum
            Senior
            • 06-2004
            • 207

            #6
            Zdjęcie:
            Attached Files
            http://picasaweb.google.pl/psychomanteum1/
            2011 kapsli - 44 państwa... w tym 222 Polska

            Comment

            • Czapayew
              Senior
              • 10-2002
              • 1966

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnosłomkowy, lekko mętnawy (ale nie mętny). [4]
              Piana: Nieźle prezentuje się na początku - dość gęsta i wysoka, znika wolniej niż w większości piw. [3.5]
              Zapach: Dominuje woń sztucznego miodu. [2]
              Smak: Tu również sztuczny miód plus słodowe posmaki. Goryczka niestety gdzieś schowana, zbyt lekko daje wyczuć się na języku. Po koniec - nuty zwietrzałości. [2.5]
              Wysycenie: Średnia krajowa - bez rewelacji, ale i tragedii nie ma. [3.5]
              Opakowanie: W "krakowiackiej" konwencji. Zawieszka na piwie informuje o "piwie naturalnie mętnym", podczas gdy Miodowy jest tylko mętnawy. [4]
              Uwagi: Kupione w Krakowie. Nie powalił na kolana, raczej pozostawił niedosyt. Raczej nie powrócę.

              Moja ocena: [2.625]
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, lekko mętny. [4.5]
                Piana: Średniowysoka, drobna, bielutka. Po kilku minutach niepełna warstwa, lekko brudzi szkło. [3.5]
                Zapach: Intensywny, słodki, miodowy. Później zbożowy w tle, przez co mniej przyjemny. [3.5]
                Smak: Początek miodowy, nieco sztuczny, ze zbożowym tłem i lekką kwaskowością. Po chwili delikatnie czuć goryczkę, której posmak zostaje przez moment. Ogólnie średnio. [3]
                Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
                Opakowanie: Ładne, jak cała seria Krakowiaków, tu na dodatek z zawieszką. Parametry i skład podane, kapsel firmowy. [4.5]
                Uwagi: Z datą 12.12.12.

                Moja ocena: [3.45]
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, odpowiednio mętny jak na miodowe. [5]
                  Piana: Średnio wysoka. Opada do cienkich wysepek, trochę osadza się na ściankach. [3]
                  Zapach: Bardzo zrównoważona kompozycja słodowo-chmielowo-miodowa. Miód nie dominuje, jest tylko jednym z elementów całości. [4]
                  Smak: A tu już miodu więcej, chyba trochę za dużo. Jest wyraźna słodycz, razem z miodowością przysłaniająca niezłe piwo bazowe, które jest jednak zbyt goryczkowe jak na bazę do miodowego. Ciekawy jest też miodowy posmak, dość naturalny. [3.5]
                  Wysycenie: Wysokie acz bez przesady, w miarę pasuje. [4]
                  Opakowanie: Dopracowana etykieta, zawieszka, a do tego goły kapsel? Pewien dysonans... Po za tym na kontrze dyrdymały okrutne. [3.5]
                  Uwagi: Pite 28 sierpnia 2012 r. Kupione w blaszaku na Rudnickiego za 4,15 zł.

                  Moja ocena: [3.725]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎