Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna, Alt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Piwna, Alt

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: piękny, ciemno-miodowy, mętne [5]
    Piana: lekko beżowa, dość zwarta, szybko jednak opada do cieniutkiej warstwy na piwie [4]
    Zapach: dość intensywny, miły chmielowy zapach wymieszany ze słodem i lekkimi, wytrawnymi owocami [4]
    Smak: bardzo ciekawa, fajna, wytrawna goryczka, lekko owocowa, lekko chmielowa, w kącikach ust minimalnie wyczuwalny słód, piwo jest pełne i treściwe [5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: bączek z malowanym logo, etykiety owijka samoprzylepna wokół szyjki, mi pasuje [5]
    Uwagi: Jak dla mnie doskonale piwko

    Moja ocena: [4.55]
    Attached Files
    Last edited by becik; 18-06-2012, 20:57.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Hedin
      Senior
      • 02-2011
      • 370

      #3
      Troszkę mnie dziwi, że uwarzyli mętnego alta. Wiem, że takie wersje istnieją, jednak ten typ piwa traci na tym moim zdaniem, podejrzewam że jako klarowny mógłby być jeszcze lepszy.

      Comment

      • darko
        Senior
        • 06-2003
        • 2078

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hedin Wyświetlenie odpowiedzi
        Troszkę mnie dziwi, że uwarzyli mętnego alta..
        Skorob browar nie ma zbiorników wyszynkowych to piwo musi płynąć prosto ze zbiorników leżakowych, które dla piw dolnej fermentacji są także fermentorami.

        Comment

        • Cyneq
          Senior
          • 12-2011
          • 181

          #5
          Miałem okazję pić to piwko wczoraj na miejscu, lane, i mam podstawową wątpliwość: dlaczego ten Alt jest tak intensywnie fenolowy w zapachu? Zupełnie nie pasuje mi to do opisu stylu które wyczytałem - bo praktycznego doświadczenia z barziej rasowymi egzemplarzami nie mam.
          Poza tym piwo zacne, pełne w smaku, piana nie wielka, ale pozostawia trwały ślad. Kolor piękny, mętność mi nie przeszkadza. Lokal też polecam.

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4568

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brunatny, coś jakby hebanowe drewno pokryła lekka poranna szadź. Piwo całkiem mętne. [4]
            Piana: Marniutka, piwo nalewane było przy mnie w około 30 sekund. Powstała tylko 0,5 cm kołderka o małych ale nierównomiernej wielkości oczkach. Po chwili została już tylko gruba obręcz przy ściance i milimetrowy, dziurawy kożuszek na środku. [2.5]
            Zapach: Już tradycyjnie w w piwach z tego browaru, piwniczna stęchlizna podgniłych kartofli, w tym przypadku na szczęście nie tak wyraźna, przykryta miłą nuta drożdżową. [3.5]
            Smak: Duży plus na początek - nie występuje w smaku syndrom wilgotnej piwnicy! Jest za to przyjemna lekka słodowość, ciemna ale niezbyt gorzka czekoladowość, nuty korzenne a do tego słodkawo - kwaskowa owocowość suszonych, południowych owoców. Smaczne. [4.5]
            Wysycenie: Trochę powyżej górnej normy, czuć szczypanie na języku. Gdyby było ciut niższe smak piwa by zyskał na wyrazistości. [3.5]
            Opakowanie: Fajny kufelek firmowy, takaż podkładka. [5]
            Uwagi: Gdy się za bardzo nie wwąchiwać, to smakowo piwo całkiem przyjemne.
            Pite lane w browarze. 9 zł

            Moja ocena: [3.9]

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4568

              #7
              Fotka piwa w chwilę po nalaniu z pipy w browarze:
              Attached Files

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: To ma być alt? Blade, mętnawe złotko, zdecydowanie za jasne. [2]
                Piana: Średnio wysoka. Opada do cienkiej warstwy, trochę osadza się na ściankach. [3]
                Zapach: Słabiutki, słodowo-chmielowy z lekką cytrusowością. Kompletnie bez sensu w tym stylu. [2]
                Smak: Piwo bardzo treściwe. Solidna słodowość, fajna chlebowość, spora goryczka. Wszystko w porządku, ale to nie alt... [2]
                Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
                Opakowanie: Malowana butelka jest fajna, ale przy niej doczepiona na szyjce owijka wygląda raczej tandetnie. [3.5]
                Uwagi: Pite 14 września 2012 r.

                Ciekawy przypadek. Jest to naprawdę niezłe piwo, fajnie chmielone, trochę zasługujące nawet na miano pilsa, ale to na pewno nie alt. Właśnie dlatego ocena taka, jaka wychodzi. Szkoda.

                Moja ocena: [2.275]

                Comment

                • mrkowal
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 155

                  #9
                  Kolejne bardzo dobre piwo w tym browarze. Typowy alt ciemny, lekko karmelowy nie bardzo gorzki, akurat.
                  Ultima forsan

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎