Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Summer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cyssiek
    Member
    • 05-2011
    • 93

    Perła, Summer

    Newsy - Perła Browary Lubelskie stworzyła nowe piwko - jabłkowo miętowa wersja wakacyjna. W sprzedaży za ok. 2 tygodnie. Osobiście nie piłem, ale podobno całkiem dobra oranżada.
    Attached Files
    "Goolman to jest trunek boski, pisał o nim Kochanowski"
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Jabłko i mięta, jak u Tymbarka

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      #3
      I wcale nie nawiązują do Somersby Apple Beer Drink
      Last edited by chemmobile; 11-06-2012, 18:01.
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • esus
        Junior
        • 10-2003
        • 1

        #4
        Hmm
        mysle obiektywnie ze te projekty powstaly niezaleznie, nikt nie jest w stanie logistycznie skopiowac pomyslu i produktu w ciagu 1,5- 2 miesiecy. Znajac strategie Perly to pewnie wyladuje cenowo na detalu ponizej Redsa. Puszka wyglada zupelnie nie Perlowo - bardzo elegancka

        Comment

        • Cyssiek
          Member
          • 05-2011
          • 93

          #5
          No i stało się - całkiem przyzwoita lemoniada, znacznie lepsza od Shandy'ego i Sommersby. Jabłuszkowo, smakuje jak tymbark z browarem. Półka Radlera.
          "Goolman to jest trunek boski, pisał o nim Kochanowski"

          Comment

          • dipeone
            Senior
            • 05-2010
            • 741

            #6
            Jak dla mnie to jabłko trącało sztucznością, mięta na szczęście ledwo wyczuwalna niestety podobnie jak akcenty piwne. Na plus niezła piana i to w zasadzie tyle. Foto wersji puszkowej, butelkowej niestety nie widziałem. Foto:
            Attached Files

            Comment

            • Czapayew
              Senior
              • 10-2002
              • 1966

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Typowy dla mieszańców, żółto-oranżadowy, klarowny. [3.5]
              Piana: Dość słabo - gruboziarnista, szybko zanikająca. [3]
              Zapach: "Zielone jabłuszko" w pełnej krasie, mięta niewyczuwalna, nieco słodowości. [2]
              Smak: Najbardziej piwny z mieszańców, które piłem. Minus - sztuczne jabłkowe posmaki, plus - wyczuwalna goryczka. [3.5]
              Wysycenie: Dobre - najmocniejsza strona piw. [4]
              Opakowanie: Mnie się podoba, w letniej konwencji. Plus za dedykowany kapsel [4]
              Uwagi: Przywiezione z wypadu do Lublina. W tej kategorii jednak wolę Warkę Radler.

              Moja ocena: [2.975]
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • Samael
                Senior
                • 09-2007
                • 153

                #8
                Dajcie spokoj toz to nie jest piwo tylko jakies barachlo...

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładne złoto. [5]
                  Piana: Średnia, szybko znika. [3]
                  Zapach: Mdłe jabłko, dość silna mięta i jeszcze bardziej mdłe, ścierowate piwo bazowe.
                  Zapach nieciekawy i za mało letnio-orzeźwiający. [3]
                  Smak: Tu trochę lepiej. Piwo nie jest takie mdłe, jabłko stosunkowo naturalne, mięta orzeźwiająca i dopiero pod koniec pojawia się lekka ściera. [3.5]
                  Wysycenie: Potężne, ale tu pasuje. [4.5]
                  Opakowanie: Nawet niezłe - ze stonowaną kolorystyką, ładniejsze od innych Pereł. Plus za dopasowany kapsel, minus za rower na etykiecie, bo póki co w naszym pięknym kraju łączenie piwa z alkoholem to kiepski pomysł... [4]
                  Uwagi: Pite 6 lipca 2012 r.

                  Moja ocena: [3.425]

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #10
                    Ja pół piwa wypiłem testowo i jak na ten gatunek napitków piwnych nie odstręczał. Myślę, że kompozycja z miętą nie była taka zła. Żonie nie smakowało, czyli nie spełniło swoich założeń, bo ja takowych nie pijam (ten raz był tylko testowy) a żona nie będzie z w/w powodów.

                    Comment

                    • piotrpk
                      Member
                      • 06-2012
                      • 67

                      #11
                      Kupiłem z kolegą jako nowość w Galerii Piwa (pub) w cenie 10 zł. Rozczarowanie dość spore, wolę już kompozycje owocowe z browaru Czarnków.

                      Comment

                      • t0malson
                        Junior
                        • 11-2009
                        • 7

                        #12
                        Czytając skład piwo zachęca do zakupu - zawiera prawdziwy sok, a nie tylko aromaty. W smaku, moim zdaniem niestety zbyt mocno czuć alkohol, powiem wprost, jak dla mnie zajeżdża to trochę słabym jabolem, a nie piwem.
                        btw. nie mam nic do jaboli
                        Last edited by t0malson; 21-07-2012, 22:06.

                        Comment

                        • wrednyhawran
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1784

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnozłoty lekko mętny. Nieco mdły. [3.5]
                          Piana: Wysoka i całkiem trwała. Opadając do cienkiej warstewki utwrzyła drobne zacieki na szkle. [4]
                          Zapach: Tymbark jabłko - mięta. [2.5]
                          Smak: Za słodki i zbyt sztuczny. Dość mocno kwaskowy i to jest na plus. Piwo niestety zamiast orzeźwiać zalepia. [3]
                          Wysycenie: W porządku. W sam raz. [5]
                          Opakowanie: Zielona etykieta z kontrowersyjną rowerzystką (piwo ma 5%!) Plus za dedykowany kapsel. [4]
                          Uwagi: Nie zachwyciło mnie to piwo. Miałem problemy z dopiciem. Zdecydowanie przegrywa z Jurajskim Jabłko Mięta.

                          Moja ocena: [3.1]
                          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                          Małe Piwko Blog
                          Małe Piwko Blog na facebooku
                          Domowy Browar Demon

                          Comment

                          • ave_piter
                            Member
                            • 01-2011
                            • 45

                            #14
                            perła summer dla mnie jest lepsza, niż redd'sy i gingersy. co do shandy'ego i warki radler to ciężko mi porównać, gdyż za mało ich wypiłem. Summer tworzy genialną i trwałą pianę, posiada duże nasycenie, co mi odpowiada. w zapachu tymbark z alkoholem, czyli jabłko-miętowe akcenty i nic poza tym, ale w końcu to nie IPA czy bock. smak jabłkowy, lekko kwaskowaty, na finiszu goryczkowa mięta na niewielkim poziomie. mało tu prawdziwego piwa, ale właśnie takie są piwa smakowe, czy radlery. mają orzeźwiać i smakować owocami i moim zdaniem perła summer swoją rolę spełnia.
                            amatorpiwa.blogspot.com

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasnozłociste, mętne [4]
                              Piana: nawet niezła, drobna, biała, dluga sie utrzymuje, osadza się na szkle drobnymi krzaczkami [4]
                              Zapach: czuje tylko zapach zielonych, kwaśnych jabłek [3]
                              Smak: zielone, kwaśne jabłka, aż czasami wykrzywia, sok z takich jabłek na piwnej bazie, z czego ta piwna baza to tak naprawdę tylko podkład dający fajna treściwość, piwnych nut w ogóle nie czułem [2]
                              Wysycenie: trochę za duże [4]
                              Opakowanie: wakacyjno-radlerowe, zielona puszka, mi średnio pasuje do piwa o zaw. alk 5% [2.5]
                              Uwagi: Nawet na szybkie ugaszenie pragnienia zbyt kwaskowate, więcej nie sięgnę

                              Moja ocena: [2.775]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎