Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht, Śmietanka Toruńska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Jan Olbracht, Śmietanka Toruńska

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4552

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładnie żółty, całkowicie mętne. [5]
    Piana: Lekko "przybrudzona", gęsta ale niejednorodna. Po trzecim łyku opadła do solidnego kożucha pozostawiając grube plamy na ściankach. [4]
    Zapach: Wyraźny i przyjemny, bananowo - drożdżowy z goździkami w tle. [4.5]
    Smak: Dość łagodny jak na pszenicę, słodowy z kwiatową miodowością, obecna też nuta bananowa i goździki. Wchodzi błyskawicznie, przez swoją smakową aksamitność zadowoli nawet tych którzy pszenicznych piw nie lubią. [4.5]
    Wysycenie: Nieduże, co mi bardzo odpowiada, choć zazwyczaj pszenice mają wyższe. [4.5]
    Opakowanie: Szklanka z firmowa, podstawek nie ma a jedynie serwety papierowe z logo. [4]
    Uwagi: Pewnie niektórzy piwni ortodoksi by się mogli przyczepić do tego piwa ale mi ono bardzo smakuje. Zachowuje cechy pszenicy a zarazem na pewno posmakuje osobom nie przepadającym za tym gatunkiem.
    Pite w browarze, 9 zł

    Moja ocena: [4.45]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      #3
      Trzeba też pamiętać, że to piwo zajęło jedno z pierwszych miejsc na Festiwalu Birofilia w Żywcu. "Blacha" to potwierdzająca wisi zaraz przy wejściu do browaru.
      Attached Files

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty, mętny. [4]
        Piana: Kremowa, wysoka, dość drobna i dość trwała. [4]
        Zapach: Na początku słodowo-chlebowo-owocowy, po krótkim ogrzaniu pojawia się banan. [3.5]
        Smak: Grejpfrutowa goryczka, banan, delikatne goździki, całkiem OK. [4]
        Wysycenie: Jak na pszenicę, to wg mnie jednak za niskie. [3.5]
        Opakowanie: Bąk, niebrzydka eta, parametry są, goły kapsel. Fajnie, że można mieć na wynos i niekoniecznie od razu w litrowym PET-cie czy flaszy za PLN 20... [4]
        Uwagi: Sympatyczne piwo, choć w pierwszej chwili miałem wątpliwości, co do jego charakteru. Kupione w Rodzince-Bis.

        Moja ocena: [3.8]

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Wpadający w pomarańcz, mętny. [4.5]
          Piana: Dość słaba jak na pszenicę, szczególnie pod względem trwałości i gęstości. [3.5]
          Zapach: Delikatne goździki, prawie niewyczuwalne. [4]
          Smak: Oprócz goździkowo-drożdżowych nut da się wyczuć posmaki lekko wręcz śmietankowe. Ogólnie piwo jest dość delikatne. [4]
          Wysycenie: Niezłe jak na pszenicę. [4]
          Opakowanie: Podobnie jak przy Bursztynie - dość sympatyczna butelka, kapsel goły. [3.5]
          Uwagi: No i ostatni z toruńskich prezentów. Dość sympatyczny pszeniczniak, raczej delikatny niż treściwy.

          Moja ocena: [3.95]
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: lekko przybrudzona beżem źółć, mętne [4]
            Piana: obfita po nalaniu, szybko opada do 2cm kożuszka, biała, drobna, taka...śmietankowa [3.5]
            Zapach: dośc intensywny, zbozowo-słodowo-owocowy [4]
            Smak: dośc pełne i treściwe choć zarazem bardzo lekkie, miłe zbożowo-chlebkowe akcenty, w tle delikatny banan oraz słodowe akcenty [5]
            Wysycenie: dla mnie bez zarzutu [5]
            Opakowanie: butelka na wynos grawerowana, brak mi tylko firmowego kapsla [4.5]
            Uwagi: Bardzo dobra leciutka pszenica, zakupiona na jarmarku bożonarodzeniowym za 8 zł

            Moja ocena: [4.425]
            Attached Files
            Last edited by becik; 02-12-2012, 19:47.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, odpowiednio mętny. [5]
              Piana: Dość wysoka, ale szybko opada do cienkiej, dziurawej warstwy, nie osadza się na ściankach. [3]
              Zapach: Sporo bananów, sporo goździków. Silny i przyjemny, w stylu. [4.5]
              Smak: Piwo średnio treściwe, lekko kwaskowate, z wyraźnymi nutami bananowo-pszenicznymi, które jednak szybko ustępują potężnej chlebowości. [4]
              Wysycenie: Silne, pasuje. [5]
              Opakowanie: Ciekawa firmowa butelka, goły kapsel. Nazwa "śmietanka" niezbyt kojarzy mi się jednak z pszenicą, już szybciej z milk stoutem... [3.5]
              Uwagi: Pite 14 września 2012 r.

              Moja ocena: [4.15]

              Comment

              • Pinio74
                Senior
                • 10-2003
                • 3881

                #8
                Dość łagodna, zbalansowana pszenica, uwarzona pod kątem szerszego klienta. Moim zdaniem nazwa śmietanka nawiązuje do kremowej i delikatnej pianki, która utrzymuje się długo na piwie i fajnie oddziałuje na górną wargę podczas picia
                BIRRARE HUMANUM EST

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Piwo jest bardzo mętne, jasnożółte. [4.5]
                  Piana: Piana jest fantastyczna, wygląda, jakby była stała. Nawet po prawie 10 minutach utrzymuje się bardzo gruby, nieregularny kożuch. [5]
                  Zapach: Odpowiedni dla stylu, bananowo-drożdżowy. [4.5]
                  Smak: Nieco inny, niż się spodziewałem. Piwo jest bardzo lekkie, orzeźwiające. Na lato musi być świetne; niemniej ja preferuję cięższą pszenicę. Poczęstowana przeze mnie dziewczyna, która nie przepada za pszenicą, wypiła swoją szklankę ze smakiem. [4.5]
                  Wysycenie: Dosyć mocne, bardzo pasuje do lekkiego piwa. [5]
                  Opakowanie: Ładna, ciekawie "krojona" etykieta, jednak zbyt wielu informacji na niej nie umieszczono. Czarny kapsel, jak w AleBrowarze. [4]
                  Uwagi: Jedno z tych piw, które pije się ze smakiem jedno za drugim; świetny towarzysz niekończących się rozmów o niczym, który znika niepostrzeżenie. Piwo można polecić zarówno pszenico-maniakom, jak i takim piwoszom, którzy zwykle stronią od tego gatunku.

                  Dodatkowe pół oceny w kategorii smak za zadowolenie dziewczyny oraz skojarzenie ze śmietanką - faktycznie, gdy piwo się ogrzało, czuję rzeczoną śmietankę, taka autosugestia

                  Moja ocena: [4.55]

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Gigantyczny banan, słodki i dojrzały. Dobrze zbalansowany goździkiem, delikatnym ale jednoznacznie wyczuwalnym. Słodko-cytrusowe, gęste, jednocześnie kwaskowate i orzeźwiające.
                    Dla mnie blisko ideału.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19166

                      #11
                      ... dlaczego nazywa się "śmietanka"?

                      Piana owszem gęsta, opadająca, ale kolor piwa bynajmniej nie sugeruje skojarzeń ze śmietaną

                      Ale dość jaj...

                      Wypita w weekend nie robiła wrażenia. Jest banan i goździk, ale wszystko stłumione. Kwasowość nie za wysoka i lekka słodycz w tle. Wszystko jest tylko za mało. Pewnie jak jest świeżutka to musi być pycha.

                      Comment

                      • patyczek
                        Senior
                        • 01-2013
                        • 220

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Żółty, całkiem mętny. [4]
                        Piana: Średnio wysoka, drobniutka, faktycznie gęsta niczym śmietanka, długo się utrzymuje w postaci grubego kożucha. [4.5]
                        Zapach: Subtelny i przyjemny, zbożowo drożdżowy z domieszką bananów i goździków. [4]
                        Smak: Podobnie jak w aromacie - delikatny, kwaskowy. Są drożdże, chleb razowy, banany, goździki na granicy odczucia. Goryczka o profilu cytrusowym, konkretnie cytrynowo grejpfrutowa. [4]
                        Wysycenie: W normie, choć jak na pszenicę, powinno być wyższe. [4]
                        Opakowanie: Z jednej strony oszczędne i niemal monochromatyczne, z drugiej złocenia nadają mu jakiejś szlachetności i tradycji. Dane równie oszczędna, kapsel czarny. [3.5]
                        Uwagi: Warka do 23.05.2013. Piwo w taki ciepły wieczór pije się wyśmienicie i momentalnie. Oprócz tego jest orzeźwiające, nieźle zbalansowane, choć moim zdaniem za mało goździków i bananów. Nie jest zbyt treściwe i trochę brak mu charakteru, jest takie akuratne, grzeczne, uładzone, niemniej smaczne.

                        Moja ocena: [4.025]

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          #13
                          Kolor: Złoty, mętny.
                          Piana: Biała, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawej mgiełki.
                          Zapach: Bananowo-drożdżowy. Goździka praktycznie zero.
                          Smak: Średnio treściwe. W smaku na szczęście ujawnia się przyzwoity goździk choć zapach tego nie zapowiadał. Banan oczywiście też jest. Na finiszu cytrusowo-cierpki posmaczek. Goryczka niska.
                          Wysycenie: Wysokie.
                          Ogółem: Dobre, choć jednak czegoś mi brakuje. Do ideału bananów jest chyba za dużo, całości brakuje jakieś harmonii i zgrania, ale i tak jest ponadprzeciętne.
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          • Rzeszowiak
                            Piwny Radykał
                            • 04-2009
                            • 1596

                            #14
                            Dawno nie piłem tak dobrej polskiej pszenicy. W smaku dominuje banan(tak jak lubię) ale czuć również cytrusy i wyraźne goździki. Bardzo ładna i trwała piana.

                            Chyba największe pozytywne zaskoczenie na Birofiliach.

                            Comment

                            • x57
                              Senior
                              • 05-2011
                              • 247

                              #15
                              Kolor ciemnozłoty.
                              Piana średniowysoka, trwała.
                              Aromat ogromny słodki banan, a także inne estry, trochę wanilii i gumy balonowej.
                              Smak banan, trochę jakby korzenność, zbożowość, goździk, lekka guma balonowa, goryczka średnio-niska, wysycenie wysokie.
                              Ok.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎