Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Darłowiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Lwówek, Darłowiak

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #2
    Smakuje jak mocniej nachmielony Ciechan light. Lekko kwaskowy, piana niezbyt trwała. Brakuje trochę nachmielenia w stronę aromatu, bo goryczka jest akceptowalna.
    Last edited by delvish; 01-07-2012, 19:37.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • nynek
      Senior
      • 11-2007
      • 274

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
      Smakuje jak mocniej nachmielony Ciechan light.
      To po prostu klon Wrocławskiego.
      Last edited by nynek; 01-07-2012, 20:56.

      Comment

      • macmotyl
        Junior
        • 02-2012
        • 12

        #4
        dziesiątki

        Wydaje się mi że bardziej wyraziste, niż Wrocławskie. Czy ktoś wie sekrety ich warzenia, czy to inne piwo-receptura, czy to inna warka. Najciekawsze czy gdy warzenie zostanie przeniesione na Pomorze to nie zmienią receptury. Będą dwie dziesiątki z Lwówka, Zawiercie, Witnica - nie do pomyślenia to było na początku wieku, cieszy.

        Comment

        • canigggia
          Senior
          • 10-2009
          • 451

          #5
          Sam w czwartek chcę zrobić test porównawczy Wrocławskiego i Darłowiaka i chce się przekonać., jak to z tymi dwoma piwami jest.
          Browarnik Tomek
          TomCani

          Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

          Comment

          • nynek
            Senior
            • 11-2007
            • 274

            #6
            Rozmawiałem z osobą "z wewnątrz" i wiem, że Darłowiak=Wrocławskie.

            Comment

            • macmotyl
              Junior
              • 02-2012
              • 12

              #7
              Podejrzewałem że trzeba poczekać aż Darłowiak przeniesie się do nowego browaru. Ale i tak lajkuję go

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #8
                Ah, myślałem, że sobie dzisiaj coś ocenię, a tu kupa. To jest wypisz, wymaluj klon Wrocławiaka. Smaczna, fajna i orzeźwiająca dziesiątka, ale z oceną wstrzymam się do czasu przeniesienia produkcji do Darłowa.

                Na osłodę dorzucam fotkę, bo nie ma.
                Attached Files
                Last edited by wrednyhawran; 10-07-2012, 23:01.
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Pewnie to kwestia warki (Darłowiak - 20.07, Wrocławskie 25.07) oraz 12 dniowego postu od piwa, ale pity 2 dni temu Darłowiak wypadł mi dużo korzystniej. Może i nieco zbyt wodniste, ale wyraźnie czułem w nim dużo czeskich nut, czyżby czeski chmiel? Dzisiaj spożywane Wrocławskie idzie mi dużo trudniej, jest jakieś takie mdłe, typowo polskie...

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #10
                    Mam podobne odczucia. Wrocławskie jakby bardziej tępe i kartonowe w odbiorze. Darłowiak, kwaskowy, lekko cytrusowy, orzeźwiający.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • Piecia
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 3307

                      #11
                      Pendi - a nie odwrotnie? dziś po raz pierwszy spróbowałem Darłowiaka z datą 25 VII i w porównaniu z Wrocławskim (ostatnio piłem jakiś miesiąc temu) wypada lepiej - nieco pełniejszy i bardziej wyrazisty.
                      Koniec i bomba,
                      Kto nie pije ten trąba !!!
                      __________________________
                      piję bo lubię!

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Nie, na pewni nie, już nie mam gorączki
                        Daty dokładnie takie jakie podałem. No powiedzmy, że dokładne, bo z tymi nacięciami to Lwówek zawsze miał kłopot.
                        Last edited by Pendragon; 18-07-2012, 20:17.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • arzy
                          Senior
                          • 06-2002
                          • 2814

                          #13
                          Wrocławskie jest utrwalone, a Darłowiak nie.
                          Może tutaj jest różnica?
                          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          Bractwo Piwne
                          Skład Piwa
                          Piszę poprawnie po polsku!

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Różnica to jest pewnie w tym czy do etykieciarki załadowali odpowiednią ilość etykiet czy może się skończyły, butelki szły a pracownik sięgnął i w garści miał akurat to drugie?

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              #15
                              Dziś zrobiłem test porównawczy. Darłowiak wygląda, pachnie i smakuje dokładnie jak Wrocławskie.
                              Bardzo przyjemna polska dziesiątka. Nikła piana to jedyny minus. Jednak zdrowo nachmielone. Konkretna goryczka rozkładająca się na podniebieniu. Wyraźne słody, pozostające w posmaku.
                              Takich uczciwych niskoekstraktowych piw wciąż za mało na naszym rynku. Zdecydowanie do polecenia na dłuższą sesyjną konsumpcję. Wszak lato w pełni.
                              Ciekawe czy po przeniesieniu docelowo produkcji nad morze utrzyma swoje parametry.
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎