Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Południe [EX: Gab], Podhalańskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Południe [EX: Gab], Podhalańskie

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • maciu82
    Senior
    • 02-2012
    • 100

    #2
    Smakowite orzeźwiające i treściwe piwko. Przyjemny posmak chmielu. Delikatna słodycz - mocniejsza w zapachu. Jedynie piana słaba, szybko opada.
    "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
    galeria spożytych piw
    Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bladozłoty, klarowny. [3.5]
      Piana: Niezbyt wysoka i średniotrwała. Gruboziarnista. Znika bardzo szybko, praktycznie do zera. Pozostawiła jedynie kilka drobnych plamek. [2.5]
      Zapach: Słodowo-ogórkowy (warzywny). Mdły. Bardzo nie lubię takiego zapachu w piwie. [1.5]
      Smak: Słodowo-chlebowy. Byłby w porządku, gdyby nie znów te warzywa. Piwo mdli po paru łykach. Finisz niezły - chmielowo alkoholowy. [3]
      Wysycenie: Drobne, pije się dobrze, ale piany nie utrzymuje. [4]
      Opakowanie: Etykieta do mnie nie przemawia - strasznie wszystko naciapane, na kontrze parę głupawych sloganów. Brak miejsca produkcji, kapsel goły. Generalnie słabo jest.. [2]
      Uwagi: Piwo w ogóle nie trafia w mój gust. Albo mam zły dzień, albo jest po prostu słabe. Tak, czy siak powtórki nie planuję.

      Moja ocena: [2.45]
      Last edited by wrednyhawran; 14-07-2012, 20:43.
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #4
        Poniżej fotka:
        Attached Files
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • robert2
          Member
          • 08-2011
          • 87

          #5
          Wczoraj zasmakowałem i muszę powiedzieć że to piwo mi podeszło-jedynie piana słabiutka bo mała a po chwili już nic po niej nie pozostało a reszta super kolor jasny zapach słodowy ale najlepszy był dla mnie smak wyrazisty słodowy mocny z bardzo zaakcentowaną goryczką bardzo dobrze orzeźwia

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Mi też podeszło. Do gardła Typowy smak "południowy", podobny do Głubczyc czy innej szmato-tektury. Z tego browaru to tylko Krakowiak.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemno złocisty. Według mnie nie jest zbyt jasny. Klarowny. [4]
              Piana: Przeciętna. Lekko beżowa. Zostaje cienką, drobnoziarnistą szumowiną i częściowo na ściankach szkła. [3.5]
              Zapach: W przeważającej mierze słodowy, nieco ostry. W tle bardzo delikatne drożdże. Przypomina mi w pewnym sensie pośledniejsze piwa żytnie. [3.5]
              Smak: Smak jednak rozczarowuje. Wyczuwalne spirytualia, co przy takiej zawartości alko nieco dziwi. Co najbardziej jednak razi, to brak podbudowy solidnych słódów, choć na etykiecie wyeksponowano w składzie słód pilzneński. Piwo jest też nieco zbyt wodniste, a w tle wyczuwam słodycz zgoła nie odsłodową. Jest nawet wyraźna goryczka, choć jakby też nie kojarząca się z chmielem, raczej z piołunem. No i brakuje wreszcie finiszu i pozostających na podniebieniu przyjemnych piwnych posmaków. [2.5]
              Wysycenie: Nasycenie jest całkiem znośne, choć może nieco zbyt wysokie. Delikatnie podszczypuje, jednak nie męczy. [3.5]
              Opakowanie: Wizualizacja na zdjęciu wrednegohawrana. Od siebie mogę napisać, że nawet niebrzydka. Koncepcja graficzno-kolorystyczna całkiem niegłupia. Drażni jedynie jakość papieru, a może raczej sposób jego przyklejenia do butelki. No i goły oranżadowy kapsel. Minus też za brak podanego producenta (piwo warzone dla zewnętrznego odbiorcy). [3.5]
              Uwagi: Podsumowując całość: takie sobie - (minus). Jak dla mnie posiada dwie wyraźne, wykluczające się skrajności, których mariaż smakuje dość groteskowo - wodnistość i ściągającą goryczkę. To co pomiędzy jest milczeniem. Niestety. A na Podhalu i tak tradycyjnie wolą inne trunki

              Moja ocena: [3.125]
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9731

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Przyzwoity jasnozłoty. [4]
                Piana: Baaardzo słaba, brudnobiała. [2]
                Zapach: Słodowo-owocowy, kojarzy mi się z południowoniemieckimi hellesami. [4]
                Smak: Goryczka z posmakiem karmelowym, jeszcze jakiś smaczek/absmaczek "nie-halo". [3]
                Wysycenie: W zasadzie niewysokie, chyba trochę za niskie... [3.5]
                Opakowanie: Goły kapsel, eta z góralszczyzną, świetna nazwa z potencjałem, napis "wyprodukowano dla Smaki Podhala".
                Nie chwaląc się, nie byłem z geografii najgorszy, ale nie wiedziałem, że "podczęstochowszczyzna" to Podhale... [3.5]
                Uwagi: Kupiłem w "Rodzince" dla spróbowania.
                Na Podhalu planuję mieszkać w Szaflarach .

                Moja ocena: [3.35]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: złocisty, kalrowny [5]
                  Piana: dość spora po nalaniu, ale widać, ze jest leciutka, słabiutka, szybko opadła, pod koniec piwa w kuflu nic nie było [2]
                  Zapach: słabiutki ale miły, lekki zapach chmielu, w tle słodu [3]
                  Smak: delikatne w smaku, napisałbym, że aksamitne, dominuje leciutka mila chmielowa goryczka, która w tylnej części języka robi sie bardziej wyczuwalna [4]
                  Wysycenie: dla mnie bez zarzutu [5]
                  Opakowanie: etykieta podoba mi się, brak mi tylko firmowego kapsla, na etykiecie brak producenta [4]
                  Uwagi: Smaczne, lekkie piwo

                  Moja ocena: [3.55]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Koninck
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 180

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasno-miodowy [4]
                    Piana: Przy nalewaniu puszysta szybko opadająca, zanikająca [3]
                    Zapach: Przyjemny posmak słodu [4]
                    Smak: Lekko wyczuwalna goryczka z nutkami karmelu [3.5]
                    Wysycenie: Słabe i szybko zanikająca, a ostatni łyk to już woda [2.5]
                    Opakowanie: Typowe z gołym kapslem i etykietą z elementami góralszczyzny [3]
                    Uwagi: Kupione ze względu na sentyment za Tatrami i tylko dlatego....

                    Moja ocena: [3.575]
                    Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                    Comment

                    • Koninck
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 180

                      #11
                      Fotka z degustacji
                      Attached Files
                      Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładne, nasycone złoto. [5]
                        Piana: Wysoka, ale brzydka, jakaś taka krzaczkowata, gruboziarnista. Opada szybko do marnych resztek, nie osadza się na ściankach. [2]
                        Zapach: Głównie słodowy, ale jakiś taki nieciekawy, z lekkimi kwiatkami i lekkim piwnicznym smrodkiem. [2.5]
                        Smak: Tu też niezbyt dobrze. jest lekka słodowość, jest niezła goryczka, ale całość nie smakuje zbyt dobrze, jest nieprzyjemnie gorzkawa i wytrawna. [2]
                        Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                        Opakowanie: Etykieta stosunkowo dopracowana, ale z tandetnymi motywami góralskimi. Goły kapsel. [3.5]
                        Uwagi: Pite 20 września 2012 r.

                        Dziwne. Spodziewałem się kolejnego klonu Kresowego Jasnego Pełnego, a to piwo jest zdecydowanie gorsze.

                        Moja ocena: [2.525]

                        Comment

                        • beny86
                          Junior
                          • 02-2010
                          • 18

                          #13
                          Rewelacyjne piwko tylko trudno dostępne w Warszawie od jakiegoś czasu ,może ktoświe gdzie je można dostać?

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beny86 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Rewelacyjne piwko tylko trudno dostępne w Warszawie od jakiegoś czasu ,może ktoświe gdzie je można dostać?
                            Rodzinka-Bis, blaszak na Broniewskiego. Raczej jednak bywa niż jest.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎