Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rakovnik, Bakalář Medový Speciál

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    Rakovnik, Bakalář Medový Speciál

    Piwo kupione nie pamiętam gdzie, ani za ile. Leżało u mnie w składziku dosyć długo, więc stwierdziłem, że najwyższy czas po niego sięgnąć.

    Alk: 5,8%
    Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, miód. Pasteryzowane.

    Kolor piękny, głębokozłoty wpadający w herbaciany, wręcz polotmavy. Klarowny.
    Piana wysoka, wychodząca z butelki, sprawia wrażenie gęstej jednak po przelaniu do kufla dosyć szybko znika pozostawiając cienką otoczkę i dużą wysepkę na środku.
    Zapach o dziwo nie miodowy, a raczej wyraźnie słodowy z lekką nutą chmielu. Miód wyczuwalny, ale trzeba się porządnie wwąchać.
    Smak również nie jest zdominowany przez miód. Jest on wyraźny w posmakach, ale z tyłu, nie przoduje. Przez cały czas czuję, że piję piwo. Może dość słodkie, ale na pewno piwo.
    Na pierwszym planie słodowa treściwość - piwo zdecydowanie należy do słodkich, ale nie jest to słodycz miodowa, tylko "strongowa", słodowa - miód w tym przypadku jest jedynie przyprawą. Finisz trochę skunksowy z racji zielonej butelki, ale da się przeżyć.
    Wysycenie średnie, ale drobne i ostre, odpowiednie.
    Opakowanie to zielona butelka, zresztą widoczna na zdjęciu.

    Tak powinno smakować miodowe piwo - najpierw piwo, potem miód, a nie odwrotnie - jak u nas...
    Attached Files
    Last edited by wrednyhawran; 16-07-2012, 23:14.
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon
  • Noriusz81
    Senior
    • 11-2008
    • 388

    #2
    Wszystko się zgadza (prawie...)
    Kapsel się zmienił w "Bakalarovych" wyrobach, poza tym dodam, że skunks siedzi po cichu także w aromacie
    Jakże miodowe czeskie specjały różnią się od naszych rodzimych... Tam trzeba szukać "tytułowych" posmaków pośród chmielu, u nas - odwrotnie, wrrrr!
    Piwo - przyzwoite.
    Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
    Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
    2286 ze 162 krajów
    Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      barwa: ładne złoto
      piana: bardzo wysoka przy nalewaniu, drobnopecherzykowa
      zapach: chmielowy z lekkim kwaskiem
      smak: podstawa słodowo-chmielowa, później jest już dość słodko, bo dochodzi niezbyt dobrze ułożony miód w postaci delikatnej nutki ale jak dla mnie niezbyt pasującej do reszty. Na końcu pojawia się też lekka goryczka z utrzymującą się nutką miodową. W tym miodowym piwie znajdziemy całkiem sporo gorzkich nutek.
      Całość ok, chociaż miód kiepsko się ułożył
      LP

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎