Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kocour Varnsdorf, Sub - Náhradník

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    Kocour Varnsdorf, Sub - Náhradník

    Kocour uwarzył nowe piwo - SuB, jak piszą na tablicy w browarnianej restauracji/pubie (przez duże "B"), czyli "Sumeczek B", jak mawiają niektórzy - zastępca, namiastka Sumeczka...

    Z braku chmielu używanego do chmielenia Sumeczka, Kocour nie miał wyboru i stworzył nową recepturę, bazującą na dostępnych obecnie chmielach. Miałem to szczęście, że w poniedziałek pojawił się na ich wyczepie na Rumburskiej, a ja przybyłem na krótki, 5-cio dniowy odpoczynek do Varnsdofu.

    Nie sposób unikąć porównań z Sumeczkiem - dlatego stwierdzam, że:
    - brakuje w zapachu tej wybornej owocowości,
    - smak jest bardzo zbliżony do oryginału - pijalność na wysokim poziomie, gaszenie pragnienia również,
    - ponoć 70 IBU - gorzki jest aż miło

    Po kilkunastu litrach uważam, że możemy spokojnie uznać SuB'a za godnego zastępcę i czekać na kolejny rok zbiorów
  • AndrewZG
    Senior
    • 08-2009
    • 261

    #2
    SUB

    grew - słuszną linię urlopową utrzymujesz kolego

    W ostatnią sobotę i ja wybrałem się do Varnsdorfu zachęcony mailową informacją o nowym piwie w połączeniu z grillowanym w całości tego wieczoru dzikiem.

    Kilkunastu litrów niestety nie dane było mi wypić na miejscu , ale wychyliłem 2 kufelki SUB-a i muszę przyznać, że odetchnąłem z ulgą - jest dobrze - może jeszcze nie optymalnie, ale to w końcu pierwsza warka i nad aromatem można ewentualnie popracować. Reszta (goryczka, smak, kolor, piana) praktycznie bez większych zmian w porównaniu do nieodżałowanego Sumecka, który był moim numerem 1 u Kocoura.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Kolor ciemnej herbaty. Aromat tropikalnych owoców przechodzących w morelę i truskawki, delikatny ale wystarczająco wyraźny. W smaku średnio treściwe, goryczka dość wysoka ale przyjemna, niechropowata.

      Dobre piwo ale widać, że w browarze zdawali sobie sprawę, że do Sumecka mu daleko i będzie tylko erzacem tamtego (náhradník - rezerwowy).

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Wrzucę tu swoje wrażenia, bo na blog pewnie nie trafią (pite z kranu w Zubatym Psie - ocena sędziego PSPD na lekkiej bańce):
        Piana: kremowa, drobno i średnio pęchrzykowa. 5/6
        Barwa: ciemny bursztyn, miedziane, opalizujące. 3/3
        Aromat: chmielowy, ale niezbyt intensywny, estrowy i lekko śmietankowy 8/12
        Smak: słabo, niewiele treści i chmielu też nie za dużo. Przypalony karmel. 10/17
        Goryczka: niestety co najwyżej średnia. 3/6
        Odczucie w ustach: niskie nasycenie, wodniste. 4/6
        Ogólne wrażenie: niby ok, ale bez jaj. 31/50 na Kocoura to malutko.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Rzeszowiak
          Piwny Radykał
          • 04-2009
          • 1596

          #5
          A ja nie zgodzę się z powyższą recenzją.

          Piłem wczoraj tego kocoura w Strefie Piwa i nie mogę mu nic zarzucić jeśli idzie o goryczkę, a jestem wymagający w tym względzie. Absolutnie nie czuć posmaków karmelowych. Ładny chmielowy zapach. Największy mankament to przeciętna piana.

          Ogólnie godny następca Sumecka.

          Moja ocena: +4.

          Comment

          • grew
            Senior
            • 05-2009
            • 766

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
            Ogólnie godny następca Sumecka.
            Na szczęście nie jest następcą, tylko zastępcą Lubię Sub'a, ale Sumeczek bije go na głowę

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12118

              #7
              Aromat – chmiel, lekkie owoce
              Pana – dość skąpa
              Barwa – herbaciana
              Smak – wyraźna wytrawna goryczka która ładnie koresponduje z delikatną słodowością podpalanych słodów i minimalnymi owocami. Finisz długi ze zdecydowaną przewagą lekko pestkowej lekko grejpfrutowej goryczki.
              Treściwość – piwo dość lekkie, ale smakowo pełne

              Dość wytrawne, ale dobrze pijalne piwo w stylu APA. Moim zdaniem solidne piwo.

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Sub - Náhradník

                Kolor: Brązowo-rubinowy, lekko zamglony.
                Piana: Lekko beżowa, drobna i wysoka. Mocno lepi szkło, po kilku minutach ochronna powłoka.
                Zapach: Słodowo-owocowy, intensywny, ale słodki. Tło cytrusowo-karmelowe, po chwili docierają sosnowe akcenty.
                Smak: Lekko owocowy początek szybko przełamany przez goryczkę, która nie jest agresywna, ale długo zostaje jej ziołowy, intensywny posmak. Finisz lekko suchy, raczej wytrawny. Smakowało.
                Wysycenie: Średnie, tu pasuje.
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #9
                  barwa: złoto, bursztyn z pomarańczą
                  piana: niska, zostawia pierścień
                  zapach: piękny, głęboki, cytrusowo-tropikalny
                  smak: delikatne ciało, sporo cytrusowych aromatów (cytryna i grejpfrut), trochę nut tropikalnych, goryczka lekko grejpfrutowa i średnio silna, idealny na cieplejsze dni, świetnie gasi pragnienie, pijalny, lekki Ale. Jak dla mnie świetne piwo
                  Attached Files
                  LP

                  Comment

                  • Oskaliber
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 727

                    #10
                    Piana: Kremowa, drobno pęcherzykowa, gęsta i bardzo trwała. Spora, centymetrowa warstwa utrzymuje się do końca picia.
                    Kolor: Bardzo ciemny bursztyn, opalizujące.
                    Zapach: Zdominowany przez amerykańskie chmiele: cytrusy, owoce tropikalne.
                    Smak: Wytrawne. Słodowość zrównoważona sporą, żywiczną goryczką z owocowymi posmakami typowymi dla amerykańskich chmieli. Bardzo dobrze zrównoważone i ekstremalnie pijalne.
                    Wysycenie: Dosyć niskie.
                    Ogółem: Genialne piwo sesyjne.
                    BeerFreak.pl

                    Comment

                    • lucifuge
                      Senior
                      • 11-2009
                      • 309

                      #11
                      Kolejny, świetny "ejl" od Kocoura. Nie miałem okazji próbować pierwowzoru ale to co reprezentuje sobą Sub Nahradnik to jak dla mnie górna półka. Aromaty cytrusowo-żywiczne harmonizują ze słodowo-chlebowymi. Goryczka jest umiarkowana i bardzo przyjemna, do tego mamy niskie, pasujące wysycenie i drobną i gęstą pianę. Całość współgra ze sobą i powoduje, że ten zawodnik ma potencjał na dłuższe sesje

                      Comment

                      • x57
                        Senior
                        • 05-2011
                        • 247

                        #12
                        Kolor ciemnej herbaty.
                        Piana niska ale trwała i gęsta.
                        Aromat intensywny, pierwsze skrzypce estry owocowe, później cytrusy i żywiczność, całość daje wrażenie słodkości, plus diacetyl, aromat trochę podobny do Pacyfic Ale z Artezanu.
                        Smak zgodny z aromatem czyli owocowość-cytrusy-żywica, słodowość taka podpiekano-karmelowa, goryczka średnio-wysoka, pozostająca z trawiastym posmakiem, raczej wytrawne.
                        Pijalność niestety raczej średnia.
                        W zasadzie piwo dobre, niezły intensywny aromat, smak też dobry ale ta pozostająca goryczka powoduję że piwo jest dla mnie trochę męczące, zwłaszcza że z założenia miał to być sesyjny Ale.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎