Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Piwo Wiśniowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Jabłonowo, Piwo Wiśniowe

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dipeone
    Senior
    • 05-2010
    • 741

    #2
    Próbowałem wczoraj, co prawda z butelki ale o smaku mogę coś powiedzieć.
    Piwo smakuje niemalże jak jabol i było absolutnie nie do wypicia. Ktoś ze znajomych porównywał je do Fortuny Wiśniowej - według mnie z tą z beczki przegrywa znacznie.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: brudny, zakurzony, mętny, wisniowy kolor [3]
      Piana: dośc duża po nalaniu, szybko opada do 1cm kożuszka, nie osadza się na szkle [3]
      Zapach: mocna wiśnia, żadnych innych zapachów [2]
      Smak: mocna, kwaśna wisnia, dopiero daleko w tle słodowy podkład, samo piwo gęste i treściwe ale to to wszystko [2]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: podoba mi sie prosta etykieta z serii Manufaktury, do tego firmowy kapsel [4.5]
      Uwagi: Mocna i kwaśna wiśnia która wykręca usta, najgorszy produkt manufaktury, bez szans na powtórkę

      Moja ocena: [2.425]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnowiśniowy, przybrudzony, mętny. [3]
        Piana: Ładna, wysoka i całkiem trwała. Pozostawiła zacieki i całkiem gruby kożuszek. [4]
        Zapach: Nieco syntetyczna wiśnia z nutą czekolady. [3]
        Smak: Kwaskowy, winny, mocno wiśniowy. Cech pszenicy nie zdradza. Kwaskowa słodycz tłumi wszystko. Pije się jednak szybko, jak kompot. Piwo niestety nie orzeźwia - jest niepotrzebnie dosładzane. [3.5]
        Wysycenie: W normie. Ok. [5]
        Opakowanie: Prosta etykieta w stylu retro, kapsel z serii. Na kontrze pełen skład, brak jednak informacji o zaw. ekstraktu. [4]
        Uwagi: Piwo kupione jednorazowo. Może gdyby cena była gdzieś o połowę niższa to bym się jeszcze kiedyś skusił, ale w tym wypadku nie planuję powtórki.

        Moja ocena: [3.45]
        Attached Files
        Last edited by wrednyhawran; 30-07-2012, 01:10.
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Dziwny - bordowo-brunatny, nieklarowny. [3]
          Piana: Mizerna - dość gęsta, za to niezbyt obfita i nietrwała. [3]
          Zapach: Dominuje sztuczna wiśnia. Innych nut zdecydowanie brak. [2.5]
          Smak: Kwaskowa, sztuczna wiśnia, gdzie zza niej przebija się jakaś słodowość. Prawie bez goryczki. [3]
          Wysycenie: Takie sobie - grube bąble, leniwie wędrujące ku górze. [3]
          Opakowanie: Niezbyt się wysilono. Kapsel z Manufaktury Piwnej. [3.5]
          Uwagi: Kupioen w "Whisky & Spirit". Bardziej zmęczone niż wypite. Średnio udane, mimo że niesłodkie, to nie przekonało mnie do siebie.

          Moja ocena: [2.85]
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • sinus54
            Junior
            • 02-2010
            • 27

            #6
            nie chce sie madrzyc, ale dla mnie wlasnie kwasowosc tegopiwa to zaleta, w porownaniu z innymi landrynkami w sklepach
            mi smakuje, mojej zonie nie ( za malo slodkie) i ja powtorze od czasu do czasu, chociaz takie piwa to nie moja bajka i wole mocno wychmielone jasne
            ale porownujac z wzmiankowana fortuna wisniowe z manufaktury bije na glowe

            Comment

            • GRNDpa
              Senior
              • 02-2012
              • 197

              #7
              Piłem wczoraj, a jakieś dwa tygodnie temu próbowałem fortuny wiśniowej. Moim zdaniem Jabłonowo na plus. Co do dziwnych kolorów - moje miało na dnie wyraźny osad, którego nie przelałem do kufla i w efekcie piwo było raczej opalizujące niż mętne.
              Piwo wypiłem z dziewczyną na pół i obojgu nam smakowało. Nie wydawało się słodkie (nie bardziej niż jasny polski lager) i wiśnie zdawały się raczej naturalne niż syntetyczne.
              Ogólne wrażenia na plus. Chociaż swoją rolę mogły tu odegrać mocne schłodzenie i kwaskowy smak w zestawieniu z temperaturami na zewnątrz.
              Moje ostatnie piwo z MP i mimo obaw również przyzwoite.
              Lubię placki

              Comment

              • Gringo
                Senior
                • 07-2007
                • 2151

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brązowo - rubinowy, mętny. Z wiśniami się nie kojarzy. [2.5]
                Piana: Dość gęsta, trwała, oblepia kufel rozmaitymi wzorami [4.5]
                Zapach: Wiśniowy, sztuczny, ale przyjemny. Nie posiada "wrednych" aromatów. [4]
                Smak: Uderzenie wiśniowego smaku. Na początku czuć landrynkową słodycz mdłą i lekko piekącą. Końcówka to fajna kwaskowość. Gdyby było mniej słodyczy a więcej kwaśności, to byłoby całkiem sympatyczne piwo. Trochę brakuje charakteru. Wiśnie naturalnie są kwaśne i takie powinno być piwo wiśniowe. [2]
                Wysycenie: Średnie do niskiego. [3]
                Opakowanie: Jakoś takie na kolanie zrobione. i co ma znaczyć napis: jasne pełne ? Kapsel manufaktury na plus, informacja że dosładzane, tylko po co ? [2.5]
                Uwagi: Czekam wciąż na polskiego a`la lambica, a tu ciągle tego typu piwa są dosładzane.

                Moja ocena: [3.25]
                Last edited by Gringo; 10-08-2012, 20:51.

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bordowo-wiśniowy, mocno mętny. [4]
                  Piana: Kremowa, całkiem wysoka, raczej średniobąbelkowa. Po kilku minutach trochę się dziurawi i opada do ochronnej warstwy, nieco brudząc szkło. Do końca cienki pierścień. [3.5]
                  Zapach: Po otwarciu butelki, nawet ciekawy, nieco przypomina mi kompot z wiśni. Po przelaniu trochę gorzej, bo oprócz wiśni pojawia się lekko alkoholowe tło, przez co w sumie trochę przypomina mi wino Keleris. Po ogrzaniu robi się słodszy. [3]
                  Smak: Początek wiśniowy, lekko kwaskowy. Szybko dociera nieprzyjemna, pestkowa gorzkość i dominuje w finiszu długo zostając. W tle lekko słodowe wstawki. Niezbyt smaczne przez tą gorzkość. [3]
                  Wysycenie: Średniowysokie. Później maleje i trochę brakuje. [4]
                  Opakowanie: Etykieta w bordowych barwach, niby oldschoolowa, ale prosta, nie do końca mi się podoba. Na kontrze podany skład, ale brak pełnych parametrów. [3.5]
                  Uwagi: Z datą do 04.01.2013. Oceniane jako smakowe.

                  Moja ocena: [3.175]
                  Last edited by Kwadri; 26-08-2012, 19:50.
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • CyboRKg
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 593

                    #10
                    Piana wysoka, sredniopecherzykowa; zostawia firanke na szkle. Kolor ciemno-bury, metne. Zapach wisniowy, dosc sztuczny. W smaku: kwasek wisni, goryczka pestek i slodycz slodzika. Znam kilka lepszych piw wisniowych...
                    "Jedno pivo ne vadi!"
                    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Brązowowo-czerwony, mętny. Ładny i odpowiedni. [5]
                      Piana: Dość wysoka, brązowawo-czerwonawa. Gęsta, drobnoziarnista. Opada do grubej warstwy, sporo osadza się na ściankach. [4.5]
                      Zapach: Bardzo silny, ale nieciekawy, bo wiśnia jest strasznie landrynkowa. Pod spodem lekka nuta trawiasta i niezbyt ciekawe, mdłe piwo bazowe. [2]
                      Smak: Plus jest taki, że piwo mało słodkie, ale innych zalet jest niewiele. Smakuje, jakby do standardowego jabłonowskiego "pilsa" wlać stężony, mało słodki kompot. Piwo bazowe jest mdłe, ścierowate, niesmaczne. Wiśnia nijaka, mało esencjonalna. [2]
                      Wysycenie: Średnio wysokie, pasuje. [4.5]
                      Opakowanie: Etykieta miała wyglądać retro, ale została zrobiona nieporadnie i tandetnie. Spaprany pomysł, podobnie jak i samo piwo. [2.5]
                      Uwagi: Pite 27 sierpnia 2012 r. Kupione w blaszaku na Rudnickiego za 4,70 zł.

                      Najgorsze piwo z Manufaktury, mocno odstające od pozostałych.

                      Moja ocena: [2.55]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎