Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, [Dionizos] Biały Kot

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Krajan, [Dionizos] Biały Kot

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jąśniutka, prawie słomkowa [2.5]
    Piana: duża chwilę po nalaniu, szybko opadła do cieniutkiego wianuszka wokół szkła [2.5]
    Zapach: zbozowo-kukurydziany, dominuje słodowoy zapach [3]
    Smak: w smaku podobnie dominuje lekki kukurydziany posmak, lekki słód, leciutka goryczka i to w sumie wszystko [2.5]
    Wysycenie: za duże [3.5]
    Opakowanie: etykieta prosta, podoba mi się choć mogłaby byc bardziej dopracowana, zloty kapsel [3.5]
    Uwagi: Pierwszy i ostatni raz, jak lubie koty, tego nie polubię, nawet aparat poznał się na piwie

    Moja ocena: [2.775]
    Attached Files
    Last edited by becik; 16-08-2012, 17:53.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, mam wrażenie, że jest minimalnie opalizujący. [4]
      Piana: Biała, bardzo drobna, dość wysoka, średnio trwała. [4]
      Zapach: Słodowo-karmelowy, w tle ścierowato zatrąca. [2.5]
      Smak: Tutaj podobnie - słodowy, ale z jakimś-takim scierowatym absmakiem... [3]
      Wysycenie: Wysokie, jak dla mnie, na granicy akceptacji. [4]
      Opakowanie: Goły kapsel, biała eta z białym kotem, niebieskie napisy. Robi "rzemieślnicze" wrażenie, to jedyny plus. [3.5]
      Uwagi: Sam nie wiem, po co produkuje się takie piwo...

      Moja ocena: [3.05]

      Comment

      • TraczJanusz
        Member
        • 04-2011
        • 74

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasny, złoty kolor... [4]
        Piana: Zaraz po otwarciu ok, ale znikła w kilka sekund!!! Dawno tak nie miałem z żadnym piwem. [1.5]
        Zapach: Normalny zapach taki lagerowy piwa, bez rewelacji... nie czuć żadnych aromatów chlebowych czy słodowych, ale też bez zastrzeżeń większych. [3.5]
        Smak: Piwo bardzo przeciętne w swojej klasie. Minimalnie lepsze od piw z "komercyjnych browarów". Jednak w kategorii piw regionalnych plasuje się dość nisko... Wyraźny smak jasnego lagera, wyczuwalna chmielowa goryczka, nie wyczułem jakichś dodatkowych aromatów słodowych czy owocowych , piwo proste w swojej formie, a przez to dla niektórych genialne, ja wolę jednak bardziej wyrafinowane piwa [3.5]
        Wysycenie: Minimalnie za bardzo nasycone. Niemniej jednak nie napompuje brzucha i wchodzi dobrze [4]
        Opakowanie: Super pomysł na etykietke i nazwe. Szczerze mówiąc to tylko z uwagi na opakowanie kupiłem to piwo :P [5]
        Uwagi: Po przyjemnych doświadczeniach z piwem Czarny Kot postanowiłem spróbować Białego Kota , jednak delikatnie się rozczarowałem. Zwykły lager, w smaku nie zachwyca, ale mimo to lepiej wypić takie piwo niż jakiekolwiek z dużych browarów, bo smak taki sam ale warzone jest jedynie z 3 naturalnych składników "woda, słód jęczmienny, chmiel".

        Moja ocena: [3.425]

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złocisty, klarowny, klasyczny [4]
          Piana: Średnio obfita, opada dość szybko, resztki zostają dość długo [3.5]
          Zapach: Słabo wyczualny i słabo też przyjemny. Głównie słodowy, ale też taki, no co tu dużo gadać, lekko wymiocinowaty? [2]
          Smak: Z dionizosem mam mało przyjemne doświadczenia, ale to piwo nawet ujdzie, pije się w miarę OK. lekka goryczka, lekka słodowość, która w późniejszej fazie nieco dominuje. mało oryginalny smak, taki na 3+ właśnie. w porządku i nic więcej [3.5]
          Wysycenie: W normie [4]
          Opakowanie: Akurat u wielki plus. Fajny pomysł (3 koty) i fajne wykonanie ujmujące minimalistyczną prostotą [5]
          Uwagi: chciałem wrzucić ostrą fotę, ale mi się baterie skończyły

          Moja ocena: [3.1]
          Last edited by chechaouen; 09-11-2012, 19:29.

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Głębokie złoto, ciemne jak na domniemany ekstrakt. [5]
            Piana: Średnio wysoka, szybko opada do miernych wysepek. [2.5]
            Zapach: Chmielowo-słodowy, ale niestety z silnym zapaszkiem mokrej piwnicy. Nieciekawy. [2]
            Smak: Słodowo-ścierowato-wodnisty ze słabą goryczką. Kiepskie. [2]
            Wysycenie: Dobre. [5]
            Opakowanie: Czarny Kot miał świetne opakowanie, tutaj wzór wygląda już gorzej. [3]
            Uwagi: Pite 7 października 2012 r.

            Moja ocena: [2.4]

            Comment

            • zohan666
              Senior
              • 11-2012
              • 259

              #7
              Zgodzę się z niskimi ocenami. Piwo pite mniej więcej w połowie grudnia. Słabe, a do tego cena jak za pintę (co w zasadzie jest bez znaczenia, bo smakowo to piwo jest i tak gorsze niż nie jeden koncerniak)

              Comment

              • wit
                Senior
                • 12-2012
                • 144

                #8
                kolor: raczej jasny, nic nie zapowiada
                piana: szybko znika, w miarę jednolita
                zapach: praktycznie brak!?!
                smak: nijaki, mało intensywny, brak goryczki, żadnego interesującego aftertaste'u. Kończąc butelkę czułem, jakbym pił wodę.
                wysycenie: za silne
                opakowanie: totalny minimalizm, udaje wyrób z piwnego offu.

                Ogólnie: wypiłem bez przykrości, ale jak na dość wysoką cenę to zachwycać się nie ma czym. Przepraszam, że skorzystam z licentia poetica, ale to piwo udaje coś, czym nie jest, jest mało dopracowane, coś jak kiedyś piwa Jurand z Olsztyna, płaskie i nieciekawe.

                Comment

                • otvirak
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 766

                  #9
                  [browar nieznany], [Dionizos] Biały Kot

                  Piwo jasne pasteryzowane, alk. 5,5% obj. Ekstraktu nie podano.
                  Opakowanie: etykieta stylizowana na zastępczą z wczesnych lat 80-tych
                  Barwa: złota, przyjemna.
                  Zapach: świeży, ziołowo-chmielny.
                  Smak: miła goryczka, potem lekkie słodowe i owocowe (?) nuty
                  Wysycenie: średnie
                  Piana: gęsta, drobnopęcherzykowa, nawet długo się trzymała.
                  W sumie: całkiem niezłe, orzeźwiające piwko.
                  Attached Files
                  niepoprawny czechofil


                  Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                  WISŁA MISTRZ!

                  Comment

                  • Oskaliber
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 727

                    #10
                    Kolor: Złoty, klarowny.
                    Piana: Biała, dosyć gęsta, dosyć trwała. Opada do sporego kożucha.
                    Zapach: Słodowo-chlebowy.
                    Smak: Treściwość średnio lekka. Słód, chlebowość. Chmielu brak. Goryczka niska.
                    Wysycenie: Średnie.
                    Ogółem: Piwo bez wad, ale też bez goryczki, chmielu. Po prostu nuda, zwyczajny eurolager.
                    BeerFreak.pl

                    Comment

                    • Dewasto
                      Member
                      • 01-2014
                      • 65

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnozłoty, klarowny, w porządku. [3]
                      Piana: Gęsta, grube pęcherzyki, ciut nietrwała. [2]
                      Zapach: Trochę kapsla, odrobina drożdży, troche banana. Ogólnie zapach zwyczajny. [3]
                      Smak: Mmm przyjemny, lekko słodowy i goryczna na dobrym poziomie (w miarę wysoka). Smak bardzo dobry. [4]
                      Wysycenie: Mniejsze, bardziej czuć goryczkę niż szczypanie. [3]
                      Opakowanie: Taka amatorka, na papierze. I w ogóle. Nawet info o browarze nie ma. [2]
                      Uwagi: Trochę za drogi jak na jakość, ale wygląda jak piwo z małego browaru i chyba dlatego ma taką cenę.

                      Moja ocena: [3.25]
                      https://www.facebook.com/browarstarowiejski

                      Comment

                      • strzelec_wyborowy
                        Junior
                        • 08-2011
                        • 21

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jaśniutkie złoto [5]
                        Piana: średnia [3.5]
                        Zapach: Bardzo przyjemny słodowy [5]
                        Smak: Lekki przyjemny [5]
                        Wysycenie: troszkę zbyt mocne [4]
                        Opakowanie: Kot jest świetny jako rysunek ale goła ta butelka jakoś !! [4.5]
                        Uwagi: Słabo dostępne

                        Moja ocena: [4.775]

                        Comment

                        • rafael52
                          • 12-2013
                          • 478

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: jasno złota, klarowna. [4.5]
                          Piana: biała, obfita, drobnopęcherzykowa, niestety szybko znika. [3]
                          Zapach: średnio intensywny, słodowy, delikatna nutka chmielu oraz mokry karton. [3.5]
                          Smak: dość pełne, słodowe, ale jest też jakaś goryczka. [3.5]
                          Wysycenie: wysokie jak w wodzie mineralnej. [3.5]
                          Opakowanie: etykieta dość prosta, ale nawet ładna i nawet jest firmowy kapsel. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.525]

                          Comment

                          • toto
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 949

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemnosłomkowy, klarowny [4]
                            Piana: wysoka, brudnobiała, gruboziarnista, średnio trwała, oblepia szkło [3.5]
                            Zapach: lekki słód, estry owocowe z utlenienia, poza tym powiew kwaskowo-metaliczny oraz lekka brzeczkowość [2]
                            Smak: lekki słód, metal, trochę goryczki, trochę mineralny, dość mało wyrazisty [3]
                            Wysycenie: za duże [2.5]
                            Opakowanie: brązowa butelka bezzwrotna podobna do ŻGB, kapsel "Browar Czarny Kot Radom", biała, skrajnie prosta etykieta z niebieskimi literami, skład bez drożdży, brak ekstraktu, brak miejsca warzenia [1.5]
                            Uwagi: Do 19.05.2015. Bardzo przeciętny jasny lager o nienajlepszym zapachu i wątpliwej proweniencji. Wypity bez przyjemności.

                            Moja ocena: [2.65]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎