Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, [Dionizos] Rudy Kot

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Krajan, [Dionizos] Rudy Kot

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9731

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złotobursztynowy, minimalnie mętny. [4]
    Piana: Biała, poza tym, generalnie we wszystkim - średnia. [3]
    Zapach: Słodowy, słabe akcenty winne, śladowy zapaszek alko. Jak na woltaż, może być... [3.5]
    Smak: Słód oraz podrapujący w gardło alkohol, nic specjalnego. [3]
    Wysycenie: Średnie, dla mocniaka to nawet dość wysokie. [4]
    Opakowanie: Proste, pisząc subtelnie... Jak pozostałe koty. Nic ciekawego. [3]
    Uwagi: Ja naprawdę nie rozumiem wybujałych ambicji, żeby każdy poważniejszy sklep z piwem czy inna hurtownia miał swoją markę piwa. Ale wiecie, pewnie znów czegoś nie rozumiem...

    Moja ocena: [3.275]

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złocista, bez zarzutu [5]
        Piana: ogólnie mizerna, szybko opada po nalaniu, nie osadza się na szkle, zostaje tylko cienki kożuszek [2.5]
        Zapach: słabiutki, zapach słodu oraz minimalnie owocowy [3]
        Smak: jak na Krajana miłe zaskoczenie, dobrze wyważone smaki, mocy piwa w ogóle w smaku nie czuć, goryczka dobrze zharmonizowana ze słodowym posmakiem, momentami lekko cierpkawe [3.5]
        Wysycenie: minimalnie za dużo [4.5]
        Opakowanie: fajna minimalistyczna etykieta, biały kapsel [4.5]
        Uwagi: zakupione w Piwonii, przyzwoite piwo, tym piwem Krajan poprawił u siebie moje notowania

        Moja ocena: [3.4]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Mario_Lopez
          Senior
          • 08-2009
          • 991

          #5
          Jak dla mnie bardzo dobre mocne piwo, jak na jego 7% alkohol ogóle nie wyczuwalny, mocno słodowe, bez żadnych natrętnych nieprzyjemnych nut smakowych. Pozytywne zaskoczenie, wrócę do tego piwa jeszcze nie raz.

          Butelka bez kontretykiety.
          Last edited by Mario_Lopez; 16-11-2012, 20:39.
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


          EBE EBE

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6119

            #6
            Pianka na krótko, zapach słodowo-lekko alkoholowy, gaz nie mały, kolor klasyczny bursztyn...
            Smak chmielowo-słodowy ale /jak dla mnie/ w nie wysokim stopniu...
            Ech te 7% to chyba z jakiejś dolewki... bo piwo sprawia wrażenie wodnistego...

            Raczej nie jest to piwo dla mnie...

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowo-złoty, ładny. [5]
              Piana: Niska, zaraz znika niemal do zera. [1.5]
              Zapach: Jak na piwo mocne i to z Krajana, to nie jest źle - słodowo-ziarnisty, bez ściery. W tle lekka owocowość, chmielu brak. [4]
              Smak: Ziarnistość czuć też tutaj, ale piwo nie jest szczególnie smaczne. Jest słodkawe, ma jakaś taką dziwną, skisłą chlebowość, mało treści, zupełnie brak goryczki. Całość średnia, ale da się wypić. [2.5]
              Wysycenie: Piwo jest strasznie przegazowane. [2.5]
              Opakowanie: Czarny Kot miał świetne opakowanie, tutaj wzór wygląda już tandetnie. [3]
              Uwagi: Pite 26 września 2012 r.

              Moja ocena: [3.075]

              Comment

              • maciu82
                Senior
                • 02-2012
                • 100

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ładny, jasny pomarańcz, klarowne [4]
                Piana: na początku jest, szybko opada, biała, mizernie oblepia szkło [2]
                Zapach: bardzo słaby, ledwie wyczuwalne nuty słodowe, skojarzenie z brudną wodą po myciu podłogi [1.5]
                Smak: bez wyrazu, bardzo wodniste, zero goryczki, delikatny słód, trochę chlebowości, szczególnie wyczuwana pod koniec, alkoholu nie wyczwam. [2]
                Wysycenie: bardzo niskie [2]
                Opakowanie: na tróję z plusem [3.5]
                Uwagi: po dobrym czarnym, tu duże rozczarowanie

                Moja ocena: [2]
                "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
                galeria spożytych piw
                Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

                Comment

                • Oskaliber
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 727

                  #9
                  Kolor: Ciemnozłoty, klarowny.
                  Piana: Biała, mało gęsta, mało trwała. Opada do zera.
                  Zapach: Słodowy z nutką chlebową. Czysty i rześki.
                  Smak: Dosyć treściwe, czyste, mocno słodowe. Goryczka średnia o alkoholowym zabarwieniu.
                  Wysycenie: Średnio wysokie.
                  Ogółem: Producent nie określił stylu, ale dla mnie to coś w klimatach vienna lager, czyli nuda, do tego za bardzo wybijający się alkohol.
                  BeerFreak.pl

                  Comment

                  • Dewasto
                    Member
                    • 01-2014
                    • 65

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Przejrzysty bursztynowy. Jajec nie urywa. [3]
                    Piana: Beznadziejna. Jak nalałem to słabo się robiła i zniknęła od razu. 1.5 za to, że była przez pierwsze 5 sekund. [1.5]
                    Zapach: Zapach słaby. Trochę słodów, ale nic więcej. Słabizna. [2.5]
                    Smak: Smak lepszy, trochę chmielu, ale bardziej ściera. Trochę słodyczy. Ale zasadniczo to bieda. [3]
                    Wysycenie: Nasycenia nie ma za dużo. Z resztą jeśli smaku nie ma to i nasycenie nie nadrobi. [2]
                    Opakowanie: Opakowanie to po prostu śmiech. Owinięte w etykietę jak w gazetą, a pod spodem nic. No błagam. Miałem nadzieję, że pod spodem coś będzie. Ten papier, w który była butelka owinięta beznadziejny. [1]
                    Uwagi: Jak piłem Białego Kota, był beznadziejny... Słyszałem, że to piwo jest kiepskie, ale reszta z serii kotów jest lepsza. Więc postanowiłem kupić Rudego Kota. No co mnie podkusiło to nie mam pojęcia!! Piwo droższe od poprzednika jest tak samo słabe jak nie bardziej, a jest o CAŁĄ ZŁOTÓWKĘ DROŻSZE. Już koncerniaki mają więcej smaku. Takiego błędu nie popełnię już. Muszę zdobyć więcej wiedzy, żeby wiedzieć jakie piwa omijać bo to szkoda pieniędzy.

                    Moja ocena: [2.525]
                    https://www.facebook.com/browarstarowiejski

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6119

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemniejsze złoto. [3.5]
                      Piana: Za chwile nic prawie nie ma. W kilkanaście sekund z sykiem i trzaskiem piana znika w oczach. [2]
                      Zapach: Jakaś owocowość, może jakaś żołędziowość. Gdy się ogrzeje wyłazi alko. [2.5]
                      Smak: Dość wodniste, słodkość mała, gorzkość średnio przyjemna i pod koniec owocowa alkoholowość staje się dość wyraźna. [2.5]
                      Wysycenie: Średni ale dość ostro gryzie. [2.5]
                      Opakowanie: Prosta, znana od lat etykietka udająca piwo domowe. Doszedł firmowy kapsel /ładny/. [3]
                      Uwagi: 19.06.2015. Piwo słabe ale nie podłe. Zdatne do spożycia ale "warunkowo".

                      Ogólnie wypusty receptur od Dionizosa to naciąganie ludzi na coś z małego browaru w dodatku z odpowiednią ceną.

                      Moja ocena: [2.525]
                      Last edited by Javox; 12-03-2015, 10:19.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎