Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior - browar w Bieszczadach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wsaczuk
    Senior
    • 09-2009
    • 182

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie, to eliminowanie złych nawyków.
    myślę że sporo osób by się z Tobą nie zgodziło, a sporo by powiedziało że Ursa też walczy ze złym nawykiem żebractwa kolekcjonerskiego

    Comment

    • Browar-Besko
      Senior
      • 06-2011
      • 317

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
      ...to zarabianie pieniędzy na frajerach, którzy kupują etykiety i kapsle po 4 zł za sztukę.
      Domyślam się, że są to ceny przy sprzedaży wysyłkowej. Natomiast przy zakupie tych gadżetów bezpośrednio u nich w sklepie powinny być znacznie tańsze, może ktoś już je tam kupował ?
      A nawet powiem, że przy większych zakupach powinni dawać jakiś piwny gadżet gratisowo, tak by klient pamiętał o nich w przyszłości.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19165

        #63
        Mnie w wywiadzie brakło kilku kwestii, których nie poruszono.

        Po pierwsze, gdzie się podział Demkowicz? Na początku był wymieniany jako ursarianin i widniała jego facjata na stronie Ursa, a teraz nie ma.

        Po drugie, jaką kwotą zamknęło otwarcie się centrum (ew. tylko browaru) i jak pozyskano środki na to. Pytanie o tyle ciekawe, bo jest to pierwszy w Polsce browar rzemieślniczy uruchomiony na taką skalę. Wcześniejsze browarki - Artezan, Pracownia Piwa, nie były montowane z całkiem nowych sprzętów i rozmach marketingowy też był mniejszy w pierwszym roku działania.
        Last edited by e-prezes; 05-12-2013, 10:01.

        Comment

        • jestemowca
          Member
          • 11-2013
          • 43

          #64
          Sądzę, że warto podkreślić zawrotne tempo z jakim warzy Ursa. Minęło zaledwie kilka miesiący od wybudowania browaru, a tym czasem na dniach w sklepach pojawi się ich ósme nowe piwo. A także kolejne warki 'starych' piw. Moim zdaniem jest to imponujące osiągniecie godne pochwały. Zamiast tego prowadzi się tu czczą dyskusje na temat kapsli i etykiet...

          Dotychczasowe piwa z Ursa, których miałem okazje spróbować, przyznaje że mi smakowały. Mam nadzieje, ze z kolejnymi będzie podobnie. Cały projekt bardzo mi sie podoba i fajnie by było gdyby w Polsce powstawało więcej takich miejsc.
          Piwo Radom ;-)

          Comment

          • pizmak666
            Senior
            • 12-2006
            • 1898

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jestemowca Wyświetlenie odpowiedzi
            Zamiast tego prowadzi się tu czczą dyskusje na temat kapsli i etykiet...
            .
            Droga owco, zauważ, że duża część tego forum poświęcona jest właśnie kapslom i etykietą. I nie dla wszystkich to jest jałowa dyskusja.
            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

            Comment

            • Ronoaro
              Senior
              • 04-2013
              • 160

              #66
              Wolałbym chwalić za jakość niż za szybkość warzenia nowych piwa, jakość ich wypustów jest taka sobie. Piłem cztery ich piwa i tylko jedno oceniam jako dobre, reszta była przeciętna albo wręcz słaba.

              Comment

              • yoda79
                Senior
                • 01-2013
                • 861

                #67
                Jakie są moce produkcyjne Ursy?

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #68
                  Roczna produkcja (hl) 6000

                  na początek planowana jest taka liczba tankofermentorów, która pozwoli na produkcję 6000 hl piwa rocznie.
                  piwo.org
                  Last edited by dlugas; 22-12-2013, 13:55.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jakie są moce produkcyjne Ursy?
                    Warzelnia z wybiciem 25 hl.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                      Warzelnia z wybiciem 25 hl.
                      Zmniejszyli? Było 35 hekto
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        #71
                        A Svidnik robi 35? Mnie się nie zdaje.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                          A Svidnik robi 35? Mnie się nie zdaje.
                          Jak najbardziej, a nawet większe.
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • wsaczuk
                            Senior
                            • 09-2009
                            • 182

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                            A Svidnik robi 35? Mnie się nie zdaje.
                            robi i to zarówno 2 naczyniowe warzelnie do restauracji jak i 4(6) naczyniowe rzemieślnicze. Największą warzelnie w ofercie mają 60 hl.

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #74
                              Nie chciało mi się wierzyć w DMS w piwach Ursy. Myślałem, że Undeath jest nadwrażliwy. Nowy, renomowany sprzęt więc skąd, a tu jednak jest. Undeath przywiózł na Sylwestra jedną butelkę.

                              Niestety ale było to okrutne. Ago, może trzeba by dłużej gotować lub może zmienić dostawcę słodu?
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • olie
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 777

                                #75
                                Ursa Maior to chyba jedyny browar, która w ogóle nie odnosi się do uwag na temat wadliwości ich piw. Inne inicjatywy, nieraz po bólach, jednak zabierały w takich sytuacjach głos. Chociażby Olimp, SzałPiw czy nawet Widawa. Na Facebooku też próżno szukać opinii klientów, więc moge zakładać, że są zablokowane. Podobną postawę miało chyba Antodotum swego czasu

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎