Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Amber Boy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Gościszewo, [AleBrowar] Amber Boy

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • wasyll
    Senior
    • 09-2008
    • 1823

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jak w nazwie bursztynowy, do tego piwo jest mętne, bardzo mi się podoba. [5]
    Piana: Piana drobna, lecz nie tak trwała jakbym sobie tego życzył, nie pozostaje nawt kożuszek. Kolor złamanej bieli, nawet pod beż podchodzi. [3.5]
    Zapach: Nie pamiętam dokładnie charakterystyki stylu, ale kwestia zapachu i smaku zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Zapach z wyraźną nutą chmielową, pozbawioną cytrusów (przynajmniej takie odniosłem wrażenie). Do tego baza słodowa, gdzie wyczuwam lekką... wędzonkę. Być może to mylne spostrzeżenie, aczkolwiek inaczej tego opisać nie mogę. Bardzo smaczne, delikatnie wytrawne. [5]
    Smak: Smak bardziej nastawiony na goryczkę, moc słodu lekko w tyle, wyczuwalny słód pszeniczny. [5]
    Wysycenie: Zbyt niskie, szybko uciekają bąbelki, za szybko. [3]
    Opakowanie: Jak w całej serii, ni ziębi, ni grzeje, butelka bezzwrotna, kapsel golas. [3.5]
    Uwagi: Bardzo udane piwo, jedyne co mnie martwi to to, że cena jest wciąż wyższych lotów i na codzień cięzko sobie pozwolić na tego typu piwa. No ale coś za coś.

    Moja ocena: [4.675]
    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

    Comment

    • disko
      Member
      • 04-2010
      • 76

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
      Uwagi: Bardzo udane piwo, jedyne co mnie martwi to to, że cena jest wciąż wyższych lotów i na codzień cięzko sobie pozwolić na tego typu piwa. No ale coś za coś.
      Ile zapłaciłeś za to piwo?

      Comment

      • alterbeer
        Senior
        • 09-2011
        • 138

        #4
        Nie wiem jak u wasylla, ale w Poznaniu (Ministerstwo Browaru) Amber Boy (jak i Sweet Cow) kosztują 7 zł. Tyle samo co 3 pierwsze piwa tego browaru.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
          Opakowanie: Jak w całej serii, ni ziębi, ni grzeje, butelka bezzwrotna, kapsel golas.
          Butelka niby bezzwrotna, ale faktcznie to wielokrotnego użycia. Jeśli ktoś się do nich wybiera, to może nie wyrzucać i im zawieść, ale wątpię by za nie zapłacili. Gościszewo jest właśnie takim innowacyjnym browarem
          PS - zasłyszane u dwóch różnych źródeł, nie sprawdzałem osobiście.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • disko
            Member
            • 04-2010
            • 76

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alterbeer Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie wiem jak u wasylla, ale w Poznaniu (Ministerstwo Browaru) Amber Boy (jak i Sweet Cow) kosztują 7 zł. Tyle samo co 3 pierwsze piwa tego browaru.
            Na Facebooku pisali, że Amber Boy ma być nieco tańszy...

            Comment

            • legart
              Senior
              • 06-2012
              • 913

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika disko Wyświetlenie odpowiedzi
              Na Facebooku pisali, że Amber Boy ma być nieco tańszy...
              W warszawskiej Piwonii - 6,5

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: piękny bursztyn, mętne [4.5]
                Piana: czapowata, ecru, gęsta, długo się utrzymuje, osadza się krążkami na szkle , pianę można jeść łyżeczką, to jest to co lubię [5]
                Zapach: intensywny, mocno owocowo-słodowy choć mam problemy z określeniem tego jakie owoce czuć, do tego wyczuwam jeszcze minimalne chmielowe nuty [5]
                Smak: treściwe, pełne, gęste, cudowna chmielowa goryczka przykraszona tymi owocowo-słodowymi nutami które wyczuwałem w zapachu [5]
                Wysycenie: bez zarzutu [5]
                Opakowanie: beczka, wafel jest, brakowało jedynie firmowego szkła do pełni szczęścia [4]
                Uwagi: Piwo bomba, jak dla mnie rewelacja

                Moja ocena: [4.925]
                Attached Files
                Last edited by becik; 25-08-2012, 21:58.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • pizmak666
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 1898

                  #9
                  A wafel był dedykowany do AmberBoya czy raczej do poprzednich piw?
                  „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                  "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                  Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    wafle były dla Lady Blanche i Rowing Jacka bez dedykacji dla lokalu
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • tomolek
                      Hophead
                      • 05-2006
                      • 1752

                      #11
                      Dłużej nie wytrzymam, sprawdzie w słowniku co oznacz słowo dedykować...
                      www.ohbeautifulbeer.com

                      www.mateuszdrozdowski.pl

                      „Kwaśny Edi herbu Koreb

                      Comment

                      • wasyll
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 1823

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika disko Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ile zapłaciłeś za to piwo?
                        Z tego co pamiętam to 6,10zł.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                        A wafel był dedykowany do AmberBoya czy raczej do poprzednich piw?
                        Wafle mają być we wrześniu, do Amber, jaki i Krowy.
                        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                        Comment

                        • tomolek
                          Hophead
                          • 05-2006
                          • 1752

                          #13
                          To są podstawki wydrukowane SPECJAlNIE dla Piwoteki, a nie jej dedykowane.
                          www.ohbeautifulbeer.com

                          www.mateuszdrozdowski.pl

                          „Kwaśny Edi herbu Koreb

                          Comment

                          • Shedao
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 900

                            #14
                            Panowie, to bardzo ciekawa dyskusja, myślę że wszyscy odwiedzający ten temat w poszukiwaniu opinii o Amber Boyu są zachwyceni, znajdując w nich tak wartościowe posty.


                            To ja może pojadę takim totalnym offtopem i powiem, że piwo średnio mi podeszło. O ile Sweet Cow wydało mi się bardzo łagodne i przyjemnie wchodzące, to Amber Boy walił goryczką tak okrutnie, że piło mi się źle. O tyle to dziwne, że goryczkę lubię, takim np. Sharkiem kilka dni temu się zachwycałem. Mój dziwny odbiór tłumaczę tym, że ostatnie dwa dni miałem okropnie męczące i do pubu dowlokłem się już resztkami sił. Tylko z drugiej strony, piłem też dziś Atak Chmielu i było OK.

                            9 zł w Zakładzie Usług Piwnych. Cena, no faktycznie - jak darmo

                            Comment

                            • wasyll
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 1823

                              #15
                              9zł za pojemność AleBrowarowej szklanki, czy połówkę?
                              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎