Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, Toruńskie Krzepkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Zodiak, Toruńskie Krzepkie

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowny, niemal identyczny jak kolor Złocistego, a więc nieco za jasny. [3.5]
    Piana: Niewysoka i bardzo nietrwała. Zniknęła szybko z głośnym sykiem. Pozostawiła po sobie jedynie cieniutką otoczkę i klika drobnych plamek. [2]
    Zapach: Słodowo-chlebowy. Czuć także chmiel i alkohol. Średniointensywny. [3.5]
    Smak: Jak na stronga to bardzo wytrawny. Słodyczy praktycznie nie ma, przeważa winna kwaskowość i mocna chmielowo-drożdżowa goryczka. Alkohol jest wyczuwalny, ale nie przeszkadza. Przyjemnie rozgrzewa. Nie ma niemiłych posmaków, więc wspomina się to piwko z przyjemnością. [3.5]
    Wysycenie: W prządku, pije się szybko i przyjemnie. [5]
    Opakowanie: Niemal identyczne jak Toruńskie Złociste: http://browar.biz/forum/showthread.php?t=99622 [2]
    Uwagi: Toruńskie Złociste i Krzepkie piłem jedno po drugim i wydały mi się bardzo podobnymi piwami, jednak z małym wskazaniem na to drugie.

    Moja ocena: [3.35]
    Last edited by wrednyhawran; 27-08-2012, 16:34.
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      I fotka:
      Attached Files
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, klarowny. [4]
        Piana: Wysoka, początkowo drobnobąbelkowa, ale dziurawi się nieco i opada po kilku minutach do niepełnej warstwy i grubego pierścienia. Chwilę później tylko pierścień. [3.5]
        Zapach: Średnio intensywny, słodowy z owocowo-winnym tłem. Niby nie odrzuca, ale mnie nie przekonuje. Po ogrzaniu nieco drożdżowy w tle. [3.5]
        Smak: Początek słodowo-owocowy, ale szybko dochodzi średnio mocna goryczka i jej posmak dominuje w finiszu. Poprawny, nie słodki strong. [4]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Bączek z nawet ładną etykietą z panoramą miasta. Na kontrze podane kto i dla kogo warzy to piwo, nie ma podanego ekstraktu. [3.5]
        Uwagi: Z datą do 17.01.2012.

        Moja ocena: [3.75]
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złocisty także, ale nieco ciemniejszy, niż "Złociste". [4]
          Piana: Brudnobiała, średniowysoka, nietrwała. [2.5]
          Zapach: Chlebowy i słodowy, całkiem OK. [4]
          Smak: Winno-alkoholowy, ale to o dziwo nie przytłacza, tło słodowe. [3.5]
          Wysycenie: Niezbyt wysokie, ale dla mocnego piwa może być. [4]
          Opakowanie: Prawie identyczne, jak "słabszy brat", różni się jedynie kolorem tła fragmentu etykiety. [3.5]
          Uwagi: Piwo mocne (op, pardą - krzepkie ) do wypicia, i tyle...

          Moja ocena: [3.625]

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Słabe, mimo, że krzepkie... Zbożowo-alkoholowy aromat, alkoholowo-goryczkowy smak. Na granicy wypici i wylania do zlewu. Ja wylałem zlew.

            Niemniej na absolutne podkreślenie i pochwałę zasługuje informacja o zleceniodawcy oraz miejscu warzenia.

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #7
              To moja sztuka smakuje zaskakująco dobrze. W smaku dominuje przyjemna charakterystyczna dla mocniaków słodowość z nutką kwiatowości w tle, ale nie jest ona wcale przyciężkawa, wchodzi gładko i przyjemnie. Do tego sporo goryczki, ale jednak słodowość gra pierwsze skrzypce.
              Przyznaję bez bicia, że wcześniej już parę innych piw poszło, więc sensory nieświeże jak Irena Sz. w kroku, ale piwo podeszło mi świetnie.
              Kupione w promocji za 1,99 zł., myślałem, że piwo dla żuli, a tu smak całkiem całkiem i aż chyba skoczę ponownie tam gdzie kupiłem, co by przetestować rzetelniej. Choć może już nie dziś...
              Edit: wydziurkowana data to 19.11.2013. Stąd ta promocja
              Last edited by chechaouen; 21-11-2013, 21:40.

              Comment

              • yoxik
                Senior
                • 10-2012
                • 427

                #8
                z notatek

                Toruńskie krzepkie
                Piana szybko opada kolor jasny klarowny. W aromacie owoce, slodowośc, mydlany, alkohol.
                Smak słodowośc goryczka lekka metaliczność.
                Przeciętniak bez wad i zachwytów standard polski. Wypite zapomniane.
                Również tutaj
                https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: głębokie złoto wpadające w bursztyn, klarowne [4.5]
                  Piana: średnia, dość szybko znika do zera [2]
                  Zapach: słód, piwnica, lekki chmiel. lekkie masło, nie jest najgorzej [3]
                  Smak: spora pełnia, lekki kwasek, śladowa goryczka, lekkie masło orzechowe w posmaku, alkoholu nie czuć, niezła pijalność (zwłaszcza po ociepleniu), niezłe ciało [3.5]
                  Wysycenie: nieco za duże [3]
                  Opakowanie: ujdzie, ale brak miejsca wytworzenia i pomarszczona kontra [2.5]
                  Uwagi: Nie mam pojęcia czy to Krajan czy Zodiak, więc daję tu, bo o alternatywie dowiedziałem się dziś, a piwo mam w lodówce od dwóch tygodni.
                  18.05.2014. Butelka 0,5l

                  Moja ocena: [3.15]
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • fuliano
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1825

                    #10
                    Wychodzi, że Zodiak, z Krajanem to mój błąd zasugerowany pozostałymi Toruńskimi
                    Attached Files

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎