Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Skřečoňský Žabák, Amber Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Skřečoňský Žabák, Amber Ale

    Uwarzone w Žabáku na zlecenie i według pomysłu Strefy Piwa. Piwo wielu nazw - w browarze nazywali go Earl Grey, w Krakowie przez moment było Kuchennym Amber Alem, na tablicy w pubie było miejsca na Amber Ale i tak wpisuję w temacie.

    ekstrakt 12,2%
    alkohol 5,9%
    Chmielone na zimno.

    Nie będę oceniał pierwszy swojej receptury, jeśli ktoś pił może nawrzucać tu albo gdziekolwiek. Temat zakładam, żeby pozostał ślad internetowy bo piwa uwarzono tylko 2,5 hekto
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ja Ci nawrzucam jak nie przywieziesz próbki tego piwa na Zlot
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
      Ja Ci nawrzucam jak nie przywieziesz próbki tego piwa na Zlot
      Beczka jak nic;-)
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Barwa klarownego bursztynu, ładna piana. W smaku zwraca uwagę względnie wysoka jak na ejla karmelowość, podobna trochę do tego z Ataku Chmielu. Gdyby piwo było bardziej schłodzone to może można by było to ukryć. W każdym bądź razie dla mnie zbyt mało wyrazista goryczkowość Leona, dzięki za możliwość spróbowania!
        Last edited by docent; 12-09-2012, 16:29.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Browar dodał piwo do stałej oferty. Oficjalna nazwa (za stroną www) American Amber Ale.

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Karmelowości nie ma jest za to diacetyl. W browarze twierdzą, że receptura bez zmian ale im nie wierzę bo kolor ma ładniejszy niż za pierwszym razem

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Jak już pisał leona, piwo teraz nazywa się American Amber Ale. Alkohol został zmniejszony do 5,5%.
              Niby jest tak jak być powinno, ale jakoś męczy mnie to piwo. Dobrze że PET ma 1,0 a nie 1,5 litra. Piję już 1,5 godziny a przede mną jeszcze 0,25 litra do wypicia. Teoretycznie mocna słodowość jest skontrowana goryczką, ale jakoś mi to nie harmonizuje. Chyba mniej karmelu uratowałoby sytuację. Albo jakiś bardziej konkretny chmiel. Do tego licha piana - gdybym nie lał z góry to nic by nie powstało.
              Last edited by Pendragon; 30-11-2013, 20:58.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4538

                #8
                Właśnie piję z PET-a zakupione po nocnym piwkowaniu w Žabáku 20/21.12.2013. Alkohol na etykiecie jest 5,7%, znów zmiana czy pomyłka Pendi?
                Ja nie narzekam, piwko mi smakuje, goryczka bardzo wyrazista i chmielowa, słodowość jest dobrze się komponującą podbudową, zapach bardzo intensywny słodowy z gryczanym miodem. Piana dość ładna, gęsta, trochę "przybrudzona", PET wyjęty z lodówki przed nalaniem, a utworzyła na około 3 cm.
                Mi się pije bardzo miło, zaraz dolewam drugie pół litra i chyba się na tym nie skończy.
                Data ważności do 7.01.2014.

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4538

                  #9
                  Fotka:
                  Attached Files

                  Comment

                  • dryx
                    † 1966-2017 Piwosz w Raju
                    • 04-2002
                    • 1735

                    #10
                    No wreszcie piwo jakie mi bardzo smakuje z tego browarku.
                    Žabák sváteční i černý mnie rozczarowały, 11° i Polotmavý - takie sobie, tzn standard, nic poza tym. Tu wreszcie czuć dobre piwo.
                    Wraka ta sam, która degustował dadek.
                    Na plus trzeba zaznaczyć bardzo wysoką i trwała pianę, cały czas si utrzymuje w szkle.
                    Słodowość i goryczka dobrze skomponowane. Z tego co pamiętam to użyto chmieli cascade, amarillo, do tego 3 rodzaje słodu.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                      Alkohol na etykiecie jest 5,7%, znów zmiana czy pomyłka Pendi?
                      Mój błąd. Też miałem 5,7%

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Jowita
                        Member
                        • 04-2014
                        • 50

                        #12
                        Kolor: Ciemny bursztyn
                        Piana: Biała, drobna i średnia, niezbyt trwała ale i nie ma tragedii
                        Zapach: Wyraźnie chmielowy, miodowy
                        Smak: Wyraźna, przyjemna, zalegająca goryczka, karmel, grapefruit, bardzo pijalne
                        Wysycenie: Średnie
                        Opakowanie: PET, etykieta całkiem fajna ale minus za brak szczegółowego składu
                        Uwagi: Warka z datą przydatności do 28.05.2014.

                        Bardzo dobre

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎