Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Antidotum] Prawdziwy Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwoteka
    Senior
    • 04-2008
    • 1209

    Bartek, [Antidotum] Prawdziwy Pils

    Zakładam wątek, na profilu Antidotum na FB jest taki tekst:
    Browar Antidotum…. to pomysł na warzenie piw o zdecydowanym smaku, z najlepszych surowców na świecie, to piwa długo leżakowane aby nabrały pełni smaku, to pasja i doświadczenie wyniesione z MiniBrowarów - gdzie piwo jest najważniejsze, to rodzinny Browar pod Kaliszem taki nieduży rzemieślniczy, a co najważniejsze to Antidotum na nudę na Polskim rynku Piwa.
    To świadczy o tym, że jednak Bartek. Jak się pojawi wersja zartomatyzowana to zrecenzuję.

    Aha, wg. info z browaru: Prawdziwy Pilzner – opalizujący ciemnozłoty trunek o ziołowo – chmielowym bukiecie i szlachetnej goryczkowej końcówce lubelskiego chmielu. Ekstrakt 12,0 Blg, Alk. obj 4,9%.
    Last edited by Piwoteka; 09-09-2012, 20:49.
    Piwoteka
    Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
    www.piwoteka.pl
    Sklep Piwoteki na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na G+
    Дед Мороз (Dziadek Mróz)
    Browar Piwoteka
  • Rzeszowiak
    Piwny Radykał
    • 04-2009
    • 1596

    #2
    Tak jak już pisałem, chmiel to zaginął gdzieś w transporcie. Nie poradzili sobie z tą nudą.

    Comment

    • Piwoteka
      Senior
      • 04-2008
      • 1209

      #3
      Jak na razie popełniłem recenzję tutaj: Smaki-piwa.pl
      Piwoteka
      Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
      www.piwoteka.pl
      Sklep Piwoteki na Facebooku
      Piwoteka Narodowa na Facebooku
      Piwoteka Narodowa na G+
      Дед Мороз (Dziadek Mróz)
      Browar Piwoteka

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        W ch... walą z tą nazwą. Perfuma w zapachu, w smaku mdła, pozbawiona goryczki lura. Spadówa z rynku z takim g...!
        * podobnież dunkel jest gorszy ale się nie odważyłem spróbować
        Last edited by docent; 16-09-2012, 00:38.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Piwoteka
          Senior
          • 04-2008
          • 1209

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnosłomkowy, niefiltrowany (lekko opalizuje). Dla mnie zbyt jasne. [3.5]
          Piana: Piana średniogęsta, szybko opada do 1 mm kożuszka. [3]
          Zapach: Słodowy, z delikatną nutą chmielu. Gdzieś z tyłu czają się niezbyt przyjemne aromaciki kiszonej kapusty... [2.5]
          Smak: Słodowo-zbożowy zwieńczony lekką, nienachalną goryczką. W tle bardzo delikatny posmak rozpuszczalnikowy. Całość przypomina średniej jakości „pilsa” z browaru restauracyjnego. Piwo wypijalne, ale do miana „prawdziwego pilsa” to mu jeszcze daleko, tym bardziej, że dopiero co dostaliśmy prawdziwego pilsa od Marcina Chmielarza i Manufaktury Piwnej. [3]
          Wysycenie: Dość wysokie, takie jak powinno być. [4.5]
          Opakowanie: Butelki nie są jeszcze dostępne. Co do reszty oprawy: to ocena 1 (niedostateczny). Brak firmowego szkła, brak gadżetów (to można jeszcze wybaczyć), brak jakichkolwiek sensownych informacji dotyczących browaru i piwa. Jeśli panowie z Antidotum liczą, że określenie ”browar kontraktowy” to taki samograj, który sprzeda ich piwo, to grubo się mylą. Na sukces składa się wiele elementów, a jednym z nich też jest odpowiednia informacja trafiająca do klientów, a takowej w ogóle nie ma. [1]
          Uwagi: Kiepsko. Nie można powiedzieć, że zupełnie źle, ale kiepsko. Gdyby to piwo było w standardowej ofercie jakiegoś regionalnego browaru, to oceniłbym je jako średnie. Jak na „prawdziwego” pilsa – to kiepsko.

          Moja ocena: [2.825]
          Piwoteka
          Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
          www.piwoteka.pl
          Sklep Piwoteki na Facebooku
          Piwoteka Narodowa na Facebooku
          Piwoteka Narodowa na G+
          Дед Мороз (Dziadek Mróz)
          Browar Piwoteka

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka Wyświetlenie odpowiedzi
            Butelki nie są jeszcze dostępne.
            To nieprawda. Wszystkie piwa są dostępne w butelce.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Piwoteka
              Senior
              • 04-2008
              • 1209

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              To nieprawda. Wszystkie piwa są dostępne w butelce.
              Jak pisałem tę recenzję 16 września to jeszcze nie były. Zresztą do tej pory w łódzkich hurtowniach się nie pokazały.
              Piwoteka
              Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
              www.piwoteka.pl
              Sklep Piwoteki na Facebooku
              Piwoteka Narodowa na Facebooku
              Piwoteka Narodowa na G+
              Дед Мороз (Dziadek Mróz)
              Browar Piwoteka

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Łódź to nie pępek świata
                W Krakowie są od 14 września.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Piwoteka
                  Senior
                  • 04-2008
                  • 1209

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Łódź to nie pępek świata
                  W Krakowie są od 14 września.
                  www.browar.biz/forum/showthread.php?t=99042
                  Gdzie pisałem, że Łódź to pępek świata? Napisz mi jeszcze jak mam ocenić opakowanie (w tym przypadku butelkę) jeśli jej nie widziałem a w dostępnych nam hurtowniach jej nie ma?
                  Żeby nie było, że się czepiam:
                  Piwoteka
                  Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
                  www.piwoteka.pl
                  Sklep Piwoteki na Facebooku
                  Piwoteka Narodowa na Facebooku
                  Piwoteka Narodowa na G+
                  Дед Мороз (Dziadek Mróz)
                  Browar Piwoteka

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Ale właśnie się czepiasz...
                    Napisałem, że piwa są w butelce i tylko tyle, a nie, że Twoja ocena jest niesprawiedliwa z powodu nieocenienia naczynia. Tak swoją drogą, to istnieje tutaj chyba niepisana tradycja, by oceniając piwo beczkowe za opakowanie dawać średnią - 3 punkty - chyba że jest podane w firmowym kuflu, albo nawet z podstawką, to wtedy więcej.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Piwoteka
                      Senior
                      • 04-2008
                      • 1209

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ale właśnie się czepiasz...
                      Napisałem, że piwa są w butelce i tylko tyle, a nie, że Twoja ocena jest niesprawiedliwa z powodu nieocenienia naczynia. Tak swoją drogą, to istnieje tutaj chyba niepisana tradycja, by oceniając piwo beczkowe za opakowanie dawać średnią - 3 punkty - chyba że jest podane w firmowym kuflu, albo nawet z podstawką, to wtedy więcej.
                      Wyjaśniłem ci, dlaczego napisałem, że: "butelek jeszcze nie ma". W wyjaśnieniu wyraźnie stwierdziłem, że chodziło mi o nasze okolice. Najwyraźniej niezbyt pokornie, bo musiałeś się posunąć do uszczypliwych uwag, dotyczących pępków i takich tam. Oczywiście z "emotką", żeby nie było, że się czepiasz...
                      Co do tradycji: być może jest, przez ponad 4 lata na forum nie zauważyłem - chyba, że gdzieś to jest spisane.
                      Piwoteka
                      Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
                      www.piwoteka.pl
                      Sklep Piwoteki na Facebooku
                      Piwoteka Narodowa na Facebooku
                      Piwoteka Narodowa na G+
                      Дед Мороз (Dziadek Mróz)
                      Browar Piwoteka

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka Wyświetlenie odpowiedzi
                        ...
                        Co do tradycji: być może jest, przez ponad 4 lata na forum nie zauważyłem - chyba, że gdzieś to jest spisane.
                        Oceniając opakowanie przez analogię do smaku czy aromatu, to jedynka oznaczałaby podanie go w niedomytej musztardówce

                        Comment

                        • Mason
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 3280

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tak swoją drogą, to istnieje tutaj chyba niepisana tradycja, by oceniając piwo beczkowe za opakowanie dawać średnią - 3 punkty - chyba że jest podane w firmowym kuflu, albo nawet z podstawką, to wtedy więcej.
                          Bardzo niepisana. Tak bardzo, że nie wiedzą o tym nawet użytkownicy siedzący na forum od 10 lat...

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                          Oceniając opakowanie przez analogię do smaku czy aromatu, to jedynka oznaczałaby podanie go w niedomytej musztardówce
                          Albo słoiku po majonezie
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9732

                            #14
                            Ja tam zawsze dodaję punkty za miłą kelnerkę/barmankę

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #15
                              Foto...
                              Attached Files
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎