Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Borsuk

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Widawa, Borsuk

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #2
    U mnie piwo zbiera jak najlepsze oceny. Nie jest co prawda takie undergroundowe jak poprzedni Shark, ale za to gładkie, harmonijne. Dymny aromat dobrze wnika w ciemne słody, a smak jest udanie skomponowany i dojrzały. Chmiel czy paloność nie krzyczą. Styl dymionego porteru/stouta trzeba oczywiście lubić, ale na Borsuku spokojnie można i warto przetestować swoje preferencje.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      No to możesz już podać dane tego piwa, oczywiście w temacie zmiana parametrów.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Piwoteka
        Senior
        • 04-2008
        • 1209

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarne! Pod światło nieprzejrzyste, choć można się doszukać ciemnobrązowych akcentów. [5]
        Piana: Gęsta i wysoka. Ale mogłaby się utrzymywać dłużej w formie kołderki, a po minucie jest tylko 1 mm warstwa. [4]
        Zapach: Na pierwszy plan wybija się wędzony aromat, ale nie taki "kiełbasiany", to jest raczej dym z ogniska. Później do głosu dochodzą aromaty kawowe i palonych słodów. [4.5]
        Smak: Mniam! Stout... tfu! porter pełną gębą! Wedzoność chowa się gdzieś w tle, na pierwszy plan wychodzi paloność, kawa, gorzka czekolada. Piwo jest niesamowicie pełne w smaku i bardzo, bardzo pijalne! [5]
        Wysycenie: W sam raz. [5]
        Opakowanie: Etykieta bardzo fajna, klimatyczna. Nie wiem tylko dlaczego napis pseudo-cyrylicą (skąd to nawiązanie?). Kapsel goły. Dostępne są efektowne koszulki, bardzo dobrej jakości. Szkoda, że nie ma dedykowanego szkła. [4]
        Uwagi: Kolaboracja (nie lubię tego słowa, o wiele fajniej brzmi współpraca) Browaru Kopyra i Browaru Widawa jeszcze mnie nie zawiodła swoimi piwami. Mam nadzieję na jeszcze (zarówno jeśli chodzi o nowe piwa, jak i powtarzanie tych już wcześniej uwarzonych).

        Moja ocena: [4.675]
        Piwoteka
        Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
        www.piwoteka.pl
        Sklep Piwoteki na Facebooku
        Piwoteka Narodowa na Facebooku
        Piwoteka Narodowa na G+
        Дед Мороз (Dziadek Mróz)
        Browar Piwoteka

        Comment

        • wasyll
          Senior
          • 09-2008
          • 1823

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          No to możesz już podać dane tego piwa, oczywiście w temacie zmiana parametrów.
          Alkohol 5,0%; ekstrakt 12,5%.

          Dodam jeszcze, że do nabycia w Drink Hali za niecałe 7zł.
          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Skoro już cytujesz, to mógłbyś się zastosować do tego

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • wasyll
              Senior
              • 09-2008
              • 1823

              #7
              Przyznam, że nie do końca rozumiem.
              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                #8
                Chodzi o to, żeby podać parametry w temacie do zmiany parametrów piw. Już to zrobiłem.
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dymny aromat dobrze wnika w ciemne słody, a smak jest udanie skomponowany i dojrzały. Chmiel czy paloność nie krzyczą. Styl dymionego porteru/stouta trzeba oczywiście lubić, ale na Borsuku spokojnie można i warto przetestować swoje preferencje.
                  Yes Yes Yes. To lubię
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, niemal nieprzejrzysty. [5]
                    Piana: Beżowa, drobna, ale średniowysoka. Dość szybko opada do cienkiej warstwy, mocno brudząc ścianki. Później pierścień. [4]
                    Zapach: Średniointensywny, palony z delikatną wędzonką w tle. Trochę maślany w tle. Wyczuwalna również mleczno-czekoladowa słodowość. [4]
                    Smak: Stoutowy pełną gębą. Dominuje kawowa paloność i kwaskowość. Wędzone posmaki bardzo delikatne, schowane w tle. Finisz długi, wytrawny z lekką, paloną goryczką. Smakowało. [4.5]
                    Wysycenie: Średnie. [4.5]
                    Opakowanie: Bączek z bardzo prostą etykietą. Na niej podane parametry i szczegółowy skład. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.275]
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • YouPeter
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2379

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Taki jaki powinien być w porterze. Praktycznie czarny, jednak pod światło widać brunatne refleksy. [5]
                      Piana: Beżowa, średniopęcherzykowa. Utrzymuje się przez około 5 minut, przy czym przez dłuższy czas pozostaje w postaci cienkiego dywanika. Poza tym pozostawia piękne ślady na ściankach szkła. [4]
                      Zapach: Zapach zdecydowanie zdominowany jest przez wędzonkę, która praktycznie przykrywa inne aromaty. Dopiero po "zamieszaniu" piwem wyczuć można zapachy pochodzące od ciemnego słodu, takie jak kawa czy czekolada. Całość intensywna i przyjemna. [4]
                      Smak: W smaku w odróżnieniu od zapachu całość jest zdecydowanie bardziej zharmonizowana. Oczywiście na pierwszym planie również występuje wędzonka, jednak nie przytłacza ona już tak innych elementów smaku. Wyczuwamy tu również delikatną słodowość połączoną z lekką wytrawnością czekoladowo-kawową. Goryczka o średniej intensywności, lekko ściągająca, idealnie pasująca do całości. [4.5]
                      Wysycenie: W sam raz. [4.5]
                      Opakowanie: Ciekawe, w stylu amerykańskich browarów rzemieślniczych. Prostota, bez zbędnych ozdobników. Mnie to wszystko bardzo przypadło do gustu. [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.3]
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #12
                        Foto...
                        Attached Files
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • Mason
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 3280

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                          Kolor: Taki jaki powinien być w porterze. Praktycznie czarny, jednak pod światło widać brunatne refleksy.
                          Porter powinien być ciemnobrązowy, z rubinowymi refleksami, praktycznie czarny może być stout.
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #14
                            Stout nie jest praktycznie czarny, tylko całkowicie czarny, nieprzejrzysty. :-P
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • niewieem
                              Member
                              • 12-2010
                              • 76

                              #15
                              Dopiero przy kolejnej degustacji wyczułem w Borsuku subtelne leśne aromaty pochodzące od Chinooka. Z kolei wędzone aromaty wydawały mi się mniej wyraźne. Była to wersja butelkowa. Pyszne piwo.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎