Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, [Jako] Złoty Łan

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Sulimar, [Jako] Złoty Łan

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    #2
    Piwo "niepasteryzowane"... poddawane procesowi mikrofiltracji...

    Zapach... lekko słodowy...
    Gaz... słaby...
    Piana... szybko znika...
    Kolor... jasna słomka...
    Smak... ledwo wyczuwalny jakiś piwny smak, mini ledwo jakaś goryczka...

    Niezła grafika i kapsel nawiązujący do piwa...

    Nigdy więcej...
    Attached Files

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Tak jak unikam wyrobów z Piotrkowa, tak tym razem nie było aż tak źle. Niczym nie zachwyca, ale też nie odrzuca. Kupione za 2,49 w Polomarkecie.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1303

        #4
        piwo na ocenę dostateczną
        średnio ciekawa słodowość
        do tego krztyna goryczki
        coś w stronę raciborskiego
        za którym nie przepadam
        łan is inaf
        veni, emi, bibi

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemniejsze złoto, klarowne, ładne. [4.5]
          Piana: Dość szybko znika do absolutnego zera, bez śladu na szkle. [1.5]
          Zapach: Słodowy, lekki cytrus, lekki chmiel, w tle bardzo lekka skarpeta. [3]
          Smak: Średnia słodowość, można doszukiwać się w niej skórki od chleba, ale takiej lekko zbutwiałej (maślanej); średni kwasek, lekka tępawa goryczka. O dziwo dość czysty smak, wodniste, ale też bez przesady... [2.5]
          Wysycenie: Średnie, nie zalega za bardzo. [4]
          Opakowanie: Ładne, zachęca do kupna. Kapsel "100% gwarantowana świeżość" - łot?? Brak producenta i ekstraktu. [3]
          Uwagi: 17.03.2014. Cena poniżej 2zł. Myślałem, że będzie dużo gorzej. Lepsze od większości koncerniaków.

          Moja ocena: [2.775]
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bursztynowy, bardzo ładny [5]
            Piana: średnia, biała. szybko opada bo lekkiego i dziurawego kożuszka na piwie [3]
            Zapach: słaby, slodowo-kukurydziano-sęchło-chmielowy [2.5]
            Smak: w smaku o samo co i w zapachu, lekka goryczka przeplatana ze słodowym bądź kukurydziano słodkim posmakiem, w teo dopiero gdzieś czuć leciutkie chmielowe akcenty, wszystko okraszone lekko zakurzonym bądź delikatnie stęchłym posmakiem [2]
            Wysycenie: za duże [3.5]
            Opakowanie: nawet ciekawa etykieta po której można się spodziewać fajnego, świeżego piwa, kapsel firmowy z Jako [4]
            Uwagi: Szkoda czasu na komentarze nt piwa, po prostu kiepskie i tyle

            Moja ocena: [2.6]
            Attached Files
            Last edited by becik; 31-05-2014, 13:53.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              #7
              Niesmaczne piwo z ładną etykietą.

              Zapach zleżałego, nadgnitego słodu plus metaliczność.

              W smaku to już całkiem słodowo, chwilowo nawet przy jednym łyku wyczułem chlebowość, ale to szybko minęło, piwo jest mdłe i zwyczajnie niedobre, w dodatku nagazowane jak tania oranżada.

              Kupiłem w kerfurze, za jakieś nieduże pieniądze, ale więcej nie kupię na pewno.
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • Pivotal
                Senior
                • 05-2013
                • 671

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złocisty,przejrzysty,widać drobinki. [3.5]
                Piana: Biała,średnioziarnista,po półtorej minucie w postaci skromnej obwódki i pajęczyny pośrodku i taką pozostała do końca. Pianę łatwo daje się wzniecić,jednak po kilku sekundach zanika do wspomnianej obwódki... [1.5]
                Zapach: Wzrasta w miarę ogrzewania,nie był zbyt mocny. Słodowy,chmielowy z minimalnym owocowym dodatkiem. [3]
                Smak: Początek bardziej słodowy,później dochodzi dosyć mocna goryczka,ale tępa i lekko piwniczna...pochodząca od starego chmielu- tak bym to określił. goryczka była krótka,za to posmak słodu miałem w ustach jeszcze godzinę po wypiciu. [3]
                Wysycenie: Ponadprzeciętne z początku,obecna do końca. [3]
                Opakowanie: Brązowa,bezzwrotna butelka typu NRW,etykiety przyciągające wzrok,ale z informacjami kiepsko...są za to jakieś banialuki zachwalające zalety piwa. Kapsel z nadrukiem. Aha...na kontrze pojawiła się zawartość ekstraktu: 12% wag.,alkohol pozostał bez zmian. [3.5]
                Uwagi: Trwałość do 21.06.2015,wypite 5.06'15. Z początku całkiem,całkiem...później picie stało się trochę męczące,ale podołałem. Nie było wodniste,alkoholowych smaczków- brak. Chcecie,to kupujcie,bo tragedii nie ma,ale najlepiej w promocji...ja zapłaciłem 2.49zł.

                Moja ocena: [2.9]

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4568

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pivotal Wyświetlenie odpowiedzi
                  ...Brązowa,bezzwrotna butelka typu NRW...
                  Z pewnością to nie jest butelka NRW (nie znam jej symbolu) ale niektóre browary np. Browar Miłosław (Fortuna) traktuje je jako zwrotne.
                  Last edited by dadek; 07-06-2015, 16:06.

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    #10
                    @ dadek- rzeczywiście,masz rację,właśnie zrobiłem porównanie i NRW jest wyższa,ale na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie. Podejrzewam,że to takie same butelki do jakich nalewają Corneliusy...

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, klarowny. [5]
                      Piana: Niska i nietrwała. [2]
                      Zapach: Spalenizna, kukurydza, trochę słodowy. [2]
                      Smak: Trochę płynu do mycia naczyń, wodniste, posmak słodowy, goryczki prawie brak. Nie wiem, co więcej o tym mogę napisać. [2]
                      Wysycenie: Nieco za niskie - wodniste piwo powinno mieć wyższe. [4.5]
                      Opakowanie: Jakieś bzdury napisane nieczytelnym fontem. Brak podanego składu. Etykieta - standardowa. [3]
                      Uwagi: Nie warto. Może nie odrzuciło, ale przyjemności też nie sprawiło.

                      Moja ocena: [2.325]

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #12
                        Warka: 17/06/2017 pite 16/06/2017

                        Piana znika w trzy sekundy.
                        Słodowe i tyle.
                        Lekka tępa pustka po przełknięciu.
                        Nic specjalnego, lecz też i nie odrzuca.
                        Najlepszy z tego wszystkiego jest kapsel.

                        Podejrzewam, że to sulimar, bo kształt butelki nie przypomina piw z Namysłowa.
                        Jest też opcja, że obecnie robi to jeszcze ktoś inny, bo czcionka na datowniku i numer partii są inne niż w zwykłych wyrobach z Sulimaru (APA, Trybunał itp.)

                        fota poglądowa, może ktoś rozpozna wykrojnik i kształt butelki.
                        Attached Files
                        Last edited by dlugas; 17-06-2017, 10:18.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎