Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Maisel, Maisel's Weisse Kristall

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Maisel, Maisel's Weisse Kristall

    Uwielbiam piwa tego typu. Maisel's Weisse Kristall niestety nie znam. Chętnie się wypowiem, co o tym sądzę, tylko gdzie można dostać to piwo? W okolicach Katowic nigdzie go nie widziałem.

    ------------------
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • Radegast
    Senior
    • 02-2001
    • 1124

    #2
    "Świetnie smakuje opis", ale nie znalazlem tego piwka we Wrocławiu.

    Może ktoś wie gdzie je upolować??
    Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23792

      #3
      ja zdobyłem je za pomocą niezawodnych NKD (niezależnych kanałów dystrybucyjnych) prosto z paszczy lwa!
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23792

        #4
        Piwo Tygodnia: Maisel's Weisse Kristall

        Niemieckie piwo pszeniczne, klarowane - wyŚmienite... Co ty o tym sądzisz?

        kilka zdań na jego temat jest tutaj: http://www.browar.biz/artykuly.php3?id=28&lang=pl
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          To jest niesprawiedliwe. Jak mamy oceniac piwa tygodnia, które masz tylko Ty?

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23792

            #6
            Krzysiu: miałeŚ ostatnio szansę i ją wykorzystałeŚ przy okazji piwa Bell-Vue. co ja mam na to poradzic ze nie mozesz tego piwa dostac w okolicy? mam pisac o Lechu, Zywcu, ktore są na pewno dostępne wszędzie? piszę o tym co jest dla mnie dostepne a szczerze mowiac, mieszkam w takim miasteczku gdzie zakres piwa nie jest taki szeroki, wiec zawsze jak krążę między Wrocławiem a Częstochową staram się cos wyszukać na półkach sklepowych.

            BTW. Jest firma, ktora importuje Maisel's Weisse do Polski, więc nie jest niemożliwoŚcią go dostać.

            Zresztą chyba masz szerokie znajomosci, wiec mozesz poprosic kogos ze znajomych znajomych (mnie czasem przywozi piwo całkiem nieznana mi osoba!!!) żeby ci przywieźli z Niemiec.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Dreamer
              Senior
              • 05-2003
              • 1576

              #7
              zaw. alk. 5,2%, but. 0,5 l
              dostępne w sieci Piotr i Paweł

              Szukając informacji o tym piwie na naszym forum trafiłem na sporą 6-letnią lukę. A więc szybkie uaktualnienie.
              Bardzo często browary oferujące drożdżowe piwa pszeniczne produkują także jasne piwo w wersji filtrowanej. W ten sposób oferują „ujarzmionego” pszeniczniaka tym, którzy na co dzień lubują się w klarownych lagerach – przefiltrowany, klarowny pszeniczniak budzi mniejszą niechęć, a choć filtracja wpływa na smak piwa, to piwa tego typu (najczęściej nazywane właśnie „kristall”) i tak oferują bogatą paletę smaków drożdżowo-owocowych.
              kolor – jasny, słomkowy, pełna klarowność;
              piana – wysoka, typowo pszeniczna czapa, powoli opada zostawiając na ściankach klielicha koronkowe ślady, co ciekawe – po pewnym czasie znika do zera!
              zapach – niezbyt intensywny, pszeniczno-drożdżowy;
              nasycenie – niewielkie;
              smak – lekka, orzeźwiająca kompozycja pszeniczno-cytrusowa wypada tu całkowicie nieprzekonująco, zupełnie nie jak Maisel, znany z rozbudowanej palety smaków; przefiltrowanie drożdżowego piwa z pewnością wpływa ujemnie na jego smak, ale tutaj mamy piwo, które smakuje jakby jeszcze dodatkowo zostało straszliwie rozwodnione; smak spłycony w każdym wymiarze, zarówno drożdżowo-pszenicznym, jak i cytrusowo-owocowym, rozwodniony, pozbawiony głębi... Totalna porażka.
              Attached Files
              Blog: Piwna Brytania

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9732

                #8
                Moim skromnym zdaniem to nie jeste generalnie złe piwo.
                Prawdą jest jednak, że do pięt nie dorasta klasycznemu pszeniczniakowi z tego browaru.
                Różnica jest znacznie większa niż np. pomiędzy Weihenstephanerami tych dwóch typów...

                Comment

                • Adamsss
                  Junior
                  • 07-2007
                  • 12

                  #9
                  U mnie alk. 5,1%. Zakupione w Domu Piwa na warszawskiej Pradze. Dziwnie się pije, bardzo jasny kolor, a jednak smak pszeniczniaka. Smakowało mi, ale wolę bardziej treściwsze, niefiltrowane pszenice.

                  Comment

                  • tomolek
                    Hophead
                    • 05-2006
                    • 1752

                    #10
                    U mnie w klarownym, jasnym piwie wystepowała wyraźna zawiesina. Piana bardzo ładna, drobna, trwała. Zapach nikły, przyjemny, charakterystyczny dla pszenic. W smaku to taki z lekka wykastrowany weizen, mimio pewnej wodnistości, smaczne, a przez swoją lekkość wybitnie orzeźwiające. Wrażenie potęguje wysokie wysycenie. Dobre piwo na upały. Kupione w Almie, chwilę przed końcem terminu, 2 w cenie 1, czyli 9,9 zł.
                    www.ohbeautifulbeer.com

                    www.mateuszdrozdowski.pl

                    „Kwaśny Edi herbu Koreb

                    Comment

                    • wpadzio
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 2645

                      #11
                      Barwa złocista, w pełni klarowna, wszak to piwo filtrowane.
                      Piana śnieżnobiała. Potężna czapa po nalaniu. Bardzo długo opada, zostawiając na ściankach ażurowe wzory.
                      Aromat przesunięty nieco w kierunku bananowego estru, tuż obok wyczuwalne jednak korzenne, goździkowe nuty.
                      Przyjemny, miękki smak piwa pszenicznego. Nieznaczny jedynie udział kwaśnych odcieni, goryczka naturalnie śladowa. W posmakach delikatne pszeniczno-drożdżowe klimaty.
                      Nagazowanie, pomimo optycznego wrażenia nabuzowania od pracujących bąbelków, nie jest wybitnie wysokie. Piwo ma rozsądny, orzeźwiający charakter.
                      Opakowanie rutynowe, w stylu innych produktów browaru. Kapsel dedykowany. Butelka zwrotna, dość mocno spracowana. Jak na zdjęciu Dreamera sprzed prawie siedmiu lat.

                      Zacna, dobrze ułożona pszenica, o łagodnym, aksamitnym profilu smakowym. Nic nie gryzie, nic nie szczypie, nie ma kwasu. Pomimo tego, że wolę raczej wersje niefiltrowane to jest godne w pełni polecenia. 9 w skali 1-10.
                      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                      Serviatus status brevis est
                      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                      Comment

                      • CyboRKg
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 593

                        #12
                        Kolor jasnozloty, klarowne. Piana obfita, gesta. Wysycenie zbyt wysokie jak na moj gust. Zapach lagodny, glownie gozdzikowy. Smak typowy dla piwa pszenicznego, lekki banan z kwaskiem na finiszu. Przez nadmierne nagazowanie piwo sprawia wrazenie ciut wodnistego. Ten Kristall znacznie bardziej smakowalby latem. Musze koniecznie sprowadzic i sprobowac wersje niefiltrowana. Butelka i etykieta identyczne jak na starym zdjeciu powyzej...
                        Piwo znacznie tansze od Paulanera. Dostepne w sklepie "Carpe Diem", w katowickim Janowie.
                        "Jedno pivo ne vadi!"
                        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12171

                          #13
                          5,0% alk. obecnie

                          Aromat - głównie banany
                          Piana - zdecydowanie wysoka
                          Barwa - jasne złoto, trwała, zostaje na szkle
                          Wysycenie - wysokie, zdecydowanie musuje i podszczypuje
                          Smak - tony banan na przedzie, delikatny owocowy kwasek, muśnięcie korzennej goryczki
                          Treściwość - pełne

                          Baaaaaardzo dawno nie piłem filtrowanej pszenicy. Ta jest bardzo przyzwoita. Rześka.
                          W sam raz na obecne upały.

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            #14
                            Click image for larger version

Name:	P1120457.JPG
Views:	39
Size:	24,5 KB
ID:	2335043

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎