Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Kaiser Premium (lic.)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szostak
    Gość
    • 02-2002
    • 1176

    #16
    Mój Kaiser pochodził z jeszcze innego browaru (warszawskiego). Bardzo mnie zaskoczył. Byłem zniechęcony do piw licencyjnych, bo jeszcze się nie zdarzyło, by było to coś innego, niż za mocno nagazowane cienkie piwo. A tu-naprawdę dobre piwo. Gaz w normie, goryczka też, smak świetny. Ocena - w okolicach piątki.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #17
      skąd wiesz że to był Kaiser z Warszawy? Może tak jak w przypadku innych piw podawany jest tylko adres siedziby BU Polska?
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Piecia
        Senior
        • 02-2002
        • 3307

        #18
        Zachęcony opiniami na forum bedąc w Auchan sięgnąłem po to piwo i zapewne jeszcze wiele razy sięgnę!! Ładna piana,wyraźny smak wszystko w łądnym opakowaniu!!
        Brawo Van Pur - tam naprawdę warzą dobre piwko!!!

        Moja ocena: [4.275]
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #19
          kolor: jasnozłoty;
          zapach: słaby, chmielowy, właściwie neutralny;
          gaz: kiepski;
          piana: niezbyt obfita, mało gęsta, ulotna;
          smak: mało zdecydowany, kiepsko zrównoważona goryczka, pozostawia w na podniebieniu kwaśny posmak.
          przeciętny pilsik zważywszy na dawną reklamę w TV "więcej szacunku, panowie!" zdanie na wyrost.

          Moja ocena: [2.8]

          Comment

          • Gollum
            Gość
            • 09-2002
            • 307

            #20
            ART napisał(a)
            skąd wiesz że to był Kaiser z Warszawy? Może tak jak w przypadku innych piw podawany jest tylko adres siedziby BU Polska?
            W dwóch różnych sklepach widziałem tego samego Kaisera, rózniącego się tylko nazwą producenta na kontretykiecie. Na jednym wyraźnie stało: PRODUCENT: Brau Union, ul. Grzybowska (i tak dalej) Warszawa. Na drugim było: PRODUCENT: Van Pur i tak dalej.
            Wynika z tego, ze producent właściwy, z Austrii, rozpuścił licencję po kilku browarach, aby marka stała się znana.

            Comment

            • Piwofil
              Senior
              • 01-2002
              • 907

              #21
              Gollum napisał(a)

              W dwóch różnych sklepach widziałem tego samego Kaisera, rózniącego się tylko nazwą producenta na kontretykiecie. Na jednym wyraźnie stało: PRODUCENT: Brau Union, ul. Grzybowska (i tak dalej) Warszawa. Na drugim było: PRODUCENT: Van Pur i tak dalej.
              Wynika z tego, ze producent właściwy, z Austrii, rozpuścił licencję po kilku browarach, aby marka stała się znana.
              No tak się składa że browar Van Pur jest własnością Brau Union, której siedziba mieście się w stolicy, ale samo piwko jest chyba warzone w Rzeszowie ?
              www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

              Comment

              • robox
                = kapslarz =
                • 11-2002
                • 8188

                #22
                Moje spożyte z butelki (znalazłem u siebie na osiedlu sklepik z całą gamą piw BRAU UNION, wszystkie w firmowej lodóweczce) i stwierdzam, że piwo badzo mi posmakowało. Średni gaz, pianka o.k. a więc skoczę po jeszcze jednego.
                Co ciekawe puszkowy Kaiser chyba zmienił lekko szaty?

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  #23
                  Butelkowy Kaiser już jest wnowych szatach.
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • Center
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 133

                    #24
                    Tak to rzeczywiście udany wyrób! Pamiętam, że kilka lat temu opijaliśmy się z kumplem Kaiserem, ale teraz jakby był mniej dostępny.
                    Muszę się rozejrzeć i odświeżyć sobie smak.
                    Jakbym miał oceniać to Kaiser spokojnie zasługuje na dobrą czwórkę!

                    Comment

                    • Czes
                      PremiumUżytkownik
                      • 06-2001
                      • 752

                      #25
                      Tak się składa, że w ostatnich tygodniach kupuję własnie Kaisera .
                      To piwo klasy premium przeznaczone na najwyższą półkę sklepową sprzedawane jest obecnie po bardzo przystępnej cenie (2,09 PLN), a nic nie straciło ze swojej klasy.
                      Warzone zapewne wyłącznie w Rakszawie (Van Pur), gdzie zaczęto jego licencyjną produkcję zanim Brau Union przejęło Browary Warszawskie i Bydgoskie.
                      O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                      Comment

                      • fuliano
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1825

                        #26
                        No nie wiem czy dobra lokalizacja, bo dorwałem Kaisera chyba oryginalnego warzonego i rozlanego w Linz w Austrii. Zowie się Kaiser Bieer, ma 5, 1% vol wyprodukowane przez Brau Union Osterreich AG, A-4020 Linz, Austria.
                        Piana - średnio gęsta, duża, pozostawia po sobie obrączkę do końca
                        Kolor - jasno- złoty klarowny
                        Zapach - słód przechodzący w chmiel
                        Smak - średnio treściwe to piwsko, goryczka rządzi a na końcu wyczuwalna Jacak zauważył e- prezes kwaskowatość
                        Nasycenie - spore, utrzymujące się do samego końca
                        Zakupione w Auchan Wola w Wawie za 3,99 z terminem do 22.03.2011

                        ART, jeśli uważasz, że należy przenieść post do Austrii nie wahaj się he he

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎