Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reissdorf, Kölsch

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Reissdorf, Kölsch

    Czasem dobrze komus pomóc
    mam teraz w ładnym podłużnym pokalu przedstawiciela niemieckiego gatunku piwa pt. Koelsch (z Kolonii dla nieswiadomych), typowy smak - lekko ziolowy, miekka woda, dobra piana, bąbelki zmniejszają się w trakcie spożycia (ich wielkosc nie ilosc...), górna fermantacja. Moja ocena: 4.0

    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    #2
    Reissdorf Kölsch, Privat-Brauerai Heinrich Reissdorf, Köln

    Pierwszy raz skusilem się na Kölscha - unikalny typ piwa górnej fermentacji warzony w Kolonii (ma nawet własną "appelation controlee").
    Wedlug Jacksona Kölsch jest piwem jasnym i lekkim (jeśli chodzi o ekstrakt, a nie smak), fermentowanym i dojrzewanym w niższej temperaturze niż ale, ale wyższej niż pilzner. Woda w Kolonii jest bardzo miękka, co tez ma swój wpływ na w/w cechy.

    Butelka 0.5 l, cena $1.99

    Piwo które próbowałem odpowiada powyższemu opisowi. Trochę za lekkie na zimę, ale bardzo przyjemne, coś pomiędzy dobrym, lekkim pilsem a ale, bardzo delikatne i łagodne w smaku.
    Ogólnie 4+

    REISSDORF KÖLSCH ist die Kölner Bierspezialität mit Brautradition seit 1894. Als Kölsch mit einem angenehmen, vollmundigen und unverwechselbaren Geschmack.
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      #3
      Rok temu spędziłem Boże Narodzenie obok Kolonii.
      Zapijałem się tym piwem do oporu.Muszę przyznać że jest naprawdę dobre.
      Mają bardzo fajne małe wąziutkie szklaneczki.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #4
        Otrzymane od Andiego w Żywcu - serdeczne dzięki

        Ależ ciekawe piwo! Pierwszy Koelsch w mojej karierze (w karierze współsiorbaczki tyż).
        Ciężko opisać zapach tego piwa - nasuwa się tylko jedno - jakby ziołowe. W smaku niesamowicie delikatne i miękkie, ale intensywne, z czymś czego trzeba spróbować żeby wiedzieć o co chodzi, bo nie przychodzi mi do czaszki nic, do czego można by to podciągnąć (ale konkrety ).
        Barwa pilsika 10-ki, gaz mocny i uparty, piana obfita i sztywna, opadająca jednak do zera.

        Polecamy Każdemu!

        Slavoy & Marusia

        PS
        Wg mnie (S) nie nadawało by się raczej do seryjnego spożycia.
        PS2
        A wg mnie (M) nadaje się jak najbardziej do seryjnego spożycia. MNIAM!
        Attached Files
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • piwo
          Senior
          • 08-2001
          • 810

          #5
          Też go kiedyś piłem i smakował mi na 4 (piłem lepsze Koelsche).
          Najfajniejnsze to są pęcherzyki powietrze jest ich bardzo dużo.

          Comment

          • Regent
            Senior
            • 10-2002
            • 512

            #6
            Miłe przyjemne piwko, o jasno-złotej barwie, dobrze gazowane. Piana niestety nie utrzymuje się zbyt długo. Smak urozmaicony delikatnie goryczkowaty połączony z ziołowymi posmakami. Polecam zagryzając chlebem razowym. Zaw. alk. 4,8%
            Mniej alkoholu w piwach !!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • piwowar2
              Senior
              • 11-2001
              • 588

              #7
              Wrocilem przedwczoraj z Koloni. Reissdorf Kölsch jest chyba jednym z lepszych piw tego gatunku. Tylko minimalnie wyczuwalny jest typowy posmak gornych drozdzy, w wypadku innych przedstawicieli tego typu piwa ten posmak jest bardziej intensywny, co na dluzsza mete meczy. Jak na moj gust jest zbyt wysoko przegerowane - z drugiej strony slodkawy Kölsch?

              Comment

              • Sven
                Senior
                • 09-2003
                • 1211

                #8
                Dosyć ciemny kolorek, jak na koelscha! Dużo gazu, piana dosyć krótka. Zapach drożdżowo-chmielowy, goryczka i nieco słodu w smaku, dobry! Jak na koelscha to bardzo wyrazisty w smaku, nawet trochę pilsowaty. Może być, ale żadna rewelka.
                Last edited by Sven; 27-05-2004, 21:48.
                Celia, cerevisia et conventus.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  kolor - jasnego bursztynu, klarowne
                  gaz - zdecydowanie za dużo
                  piana - biała, drobna, szybko opada
                  zapach - słodowo- miodowy (??)
                  smak - zbyt duża ilośc CO2 powoduje lekkie szczypanie, którego nie lubię, pozostawia przyjemny chmielowo-goryczkowy posmak

                  ogólnie calkiem niezłe piwko, ocena ok 3.8 ale bez wielkich rewelacji

                  podziękowania dla Andiego za możliwość degustacji
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Dreamer
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1576

                    #10
                    zaw. alk. 4,8%, but. 0,5 l.
                    przywiezione z Niemiec

                    Heinrich Reissdorf, który założył browar w 1894 r. był pionierem stylu "kölsch" w Kolonii. Browar do dziś ma opinię bardzo konserwatywnego. A piwo, które warzy, cechuje świeży, ziołowy smak.

                    Zapach - intensywny, chmielowo-ziołowo-cytrynowy;
                    kolor - słomkowy;
                    piana - licha, początkowo udaje grubą czapę, ale bardzo strzępiasta i szybko znika właściwie do zera, pozostawia jedynie ślady na szkle (dobre i to);
                    smak - od początku do końca dominują smaki ziołowe; jak wielu wcześniej zauważyło piwo ma bardzo lekki charakter i smakuje bardziej jak dobry pils niż górna fermentacja; kubki smakowe bombardowane są z początku cierpkimi, goryczkowymi aromatami, które wydają się chmielowe, a po chwili jakbyśmy czuli cały zielnik na podniebieniu, łącznie z charakterystycznymi nutkami żywicznymi. Aromaty nie są nachalne, ale zdecydowane, przy tym delikatne, aksamitne i szlachetne (czujemy, jakby specjalnie do tego piwa wyciśnięta została esencja tego, co najlepsze w najrzadszej odmianie chmielu aromatycznego i świeżej żywicy leśnej);
                    wysycenie - (co ciekawe) słabe, bąbelki szybko przestały pracować, ale podobało mi się to.

                    Piwo zdecydowanie wyróżniające się (nawet na tle innych kölschów) i mimo, że nie w moim typie (wolę piwa słodowe), warto spróbować.
                    Blog: Piwna Brytania

                    Comment

                    • antoś
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 213

                      #11
                      Słomkowy,połyskliwy kolor,piana trochę dziurawa,ale trwała,powoli opada.Wysycenie bardzo dobre,mnóstwo pecherzyków pnie się ku górze,zapach zdominowany przez akcenty ziołowe.Smak bardzo delikatny,ziołowy,aż trudno uwierzyć,że to górna fermentacja.Dla mnie bomba

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19166

                        #12
                        Barwa jaśniutka jak nasze "sikacze", smak początkowo nie zachwycający, z ziołowymi nutkami, ale ta pianka... Generalnie bliskie dobrym pilsom, z charakterystycznym ziołowo-cytrynowym posmakiem. Niby typowe piwo, a ile frajdy

                        Comment

                        • yendras
                          Senior
                          • 12-2001
                          • 2052

                          #13
                          Piana jak z płynu do mycia naczyń, ale poza tym wszystko ok. Na tle innych znanych mi kölschy wyróżnia się bardzo solidną goryczką. Dobre, ale zgadzam się ze Slavoyem - nie do seryjnego spożycia.

                          Comment

                          • huanghua
                            Senior
                            • 10-2005
                            • 1910

                            #14
                            Właściwie to już wszystko o tym piwie powiedziano w postach powyżej. Ciekawy, smaczny "kelsz".
                            Do seryjnego spożycia dyskwalifikuje tylko cena
                            W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10837

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua
                              (...)
                              Do seryjnego spożycia dyskwalifikuje tylko cena
                              60 euro centów to dużo? Chyba nie
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎