Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Królewskie, Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysztof
    Senior
    • 04-2001
    • 1689

    Królewskie, Pełne

    Proszę o opinie na temat piwa "Królewskiego" produkowanego w Browarach Warszawskich "Królewkich".
    Opinie o innych piwach pochodzących z tych browarów mile widziane.
    Pozdrawiam.

    ------------------
    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
    www.twojmalybrowar.pl
  • Conrad
    Member
    • 04-2001
    • 41

    #2
    Szczerze mówiąc nie chce mówić o jakości tego piwa bo mało bym miał do powiedzenia. Mieszkam w Warszawie ale nie odgrywa to żadnej roli jeśli chodzi o ocenę piwa. Po prostu jest orgomna przepaść między Królem a innymi piwami na rynku.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      łał, ktos jeszcze kręci się tu o tej porze
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #4
        Pijałem Królewskie. Dostępne u mnie na wsi jak i niekiedy importowane w beczkach na tzw."ogniska". Na przestrzeni kilku ostatnich lat polepszyło się, aczkolwiek nie jest niczym specjelnym. Ot, "Polish style lager". W pięciostopniowej skali daję mu 3.

        Comment

        • sensor
          Senior
          • 02-2001
          • 817

          #5
          Na festiwalu piw w Warszawie w 1998 roku podano to piwo po konkursie do obiadu. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili że było to najlepsze piwo podane tego dnia.
          A poza tym to zależy jak im sie uda. Piłem naprawdę dobre partie tego piwa, niestety piłem też paskudne a tu nie o to chodzi żeby sie udało wyprodukować, tylko żeby produkować cały czas to samo (to samo dobre najlepiej).
          Dowiedz się więcej o piwie - www.piwoznawcy.pl
          Kursy, szkolenia, raporty sensoryczne.

          Comment

          • Simon
            † 1964-2008 Piwosz w Raju
            • 02-2001
            • 993

            #6
            Piłem w Warszawie w Taśmociągu. O jakości najlepiej świadczy fakt, że 80% klientów wybierało inne polskie piwo. Po pierwszej kolejce też wybrałem to drugie...
            Simon

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #7
              Kupiłem ostatnio w nowej wersji. Moc nieco większa - 6%. Podstawowa zmiana - piwo uległo zeuropeizowaniu. Jaśniejsze, z przyjemną pianką, mniej pobocznych smaczków, lekka goryczka. Daje się wypić. Starym warszawiakom może nie pasować, ale wg mnie polepszyło się.

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                A ja piłem to piwo w Żywcu, po giełdzie, właśnie z ciekawości, co też to zapakowali do nowej flaszki. Niestety, w grupie kilku osób stwierdziliśmy, że nie jest to rewelacja. Piwo miało jakiś dziwny, kwaskowaty posmak, przy niebieskim Okocimiu było nie do wypicia.
                Faktem jest, że warszawskie piwa smakowały mi tylko w Warszawie, a jeżdżąc tam na studia trzy lata temu trochę tego przerobiłem.

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #9
                  Tak na marginesie - krój liter na etykiecie przypomina niemieckiego Koniga.

                  Comment

                  • grzech
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 4592

                    #10
                    Dal odmiany kupiłem puszkę, było bardziej polskie - kiepska piana, smak już bardziej ordynarny ...

                    Comment

                    • Cezar
                      Senior
                      • 05-2001
                      • 1349

                      #11
                      Mieszkam od zawsze w Warszawie, tak więc chociażby przez lokalny patriotyzm powinienienem być obrońcą tego piwa. A jednak nie - za "Królewskim" (i jego obecnymi mutacjami) nigdy nie przepadałem i tak jest do dzisiaj. Chociaż, nie ukrywam, w Polsce jest wiele gorszych piw.

                      Comment

                      • djot
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 621

                        #12
                        Po Waszych wypowiedziach nie skusilem sie na zakup.
                        W Szczecinie nie ma ono powodzenia, chociaż występuje w paru punktach sprzedaży.
                        Jednak kapsel jest dość ładny - juz zdobyty do kolekcji.

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #13
                          Moja znajoma hurtownia dostarczyła mi wczoraj ten napój. Doszedłem do wniosku, że reklama jest dużo lepsza niż samo piwo. Takie sobie, nic szczególnego, choć na pewno nastąpiła poprawa w stosunku do tego co dawniej robili w tym browarze.
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            Też musiałam sprawdzić, więc w sobotę między innymi było i Królewskie( wieczorem juz tylko Lech - duuuużo Lecha, bo na Pucharze Świata -> żużel - nw sektorach właśnie to serwowali-> co z Piastem?????). Piana bardzo pienista - smak - bez fajerwerków. Ale na reklamie jadą niesamowicie do przodu, nawet koleżanka, która nie jest piwoszką się skusiła, a ponieważ nie ma porównania, to uznała, że bardzo dobre.
                            Jak dla mnie - piwo jak piwo...
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • endriu
                              Member
                              • 03-2001
                              • 57

                              #15
                              Nawiązując Lecha, jest taka reklama gdzie kolesie łowią ryby i jednego z nich uderza kłoda. Czy ktoś wie oczym oni rozmawiają?
                              Widziałem ją pare razy i cały czas słyszę tylko bełkot.
                              Nie wiem, może to coś z telewizorem albo moim słuchem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎