Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fischer, Biere Blonde / Grande Biere d'Alsacee Blonde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Fischer, Biere Blonde / Grande Biere d'Alsacee Blonde

    Fischer
    Piwo francuskie (a może tylko produkowane we Francji na licencji), PSZENICZNE! Zamknięte w tradycyjny sposób ceramicznym "korkiem" (jak ten sposób zamykania się nazywa ?), w butelce rzeźbionej o pojemności 0,65l.
    Alk 6% ; Eks 13,10%.
    Piana - bardzo ładna - trzyma się od początku do końca spożywania. Kolor złoty. Smak lekko winny, wchodzi gładziutko. Nie wiem czy to upał, ale mnie lekko "kopnęło".
    Polecam.
    Znaleźć można w Geant'ach.


    ------------------
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Takie zamknięcie nazywa się potocznie "patentem". znane jest od conajmniej 1850 r. - dokładnej daty nie znam - i jak większość wynalazków technicznych pochodzi z kraju o ogromnej tradycji piwowarskie, mianowicie USA. Istnieją dwa typy zamknięcia patentowego:
    1. pałąkowy: porcelanka jest okrągła, przez środek przechodzi otwór, przez który przeciągnięty jest pałąk z drutu, zaczepiony o drucianą dzwignię, opierającą sie na dwóch symetrycznych wgłębieniach w szyjce butelki. Taki typ wystepuje właśnie w Fischerze lub w Grolschu.
    2. zaczepowy: porcelanka podłużna, na jednym końcy caczepiona drutem do drucianego kołnierza otaczającego szyjkę bytelki, drugi koniec dociskany drucianym uchwytem. Dzisiaj chyba nie stosowany, ponieważ nie da się zautomatyzować procesu zamykania.
    Trochę mętnie to wytłumaczyłem (za dużo jest zwłaszcza tego drutu), ale mozna takie butelki pooglądać niekiedy w kanjpach lub antykwariatach.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      No i zapomniałem napisać, że "Fischera" można również kupić w Tesco i Carrefour.

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        No to ustaliliśmy już sprawę zamykania butelki. Teraz, skoro znasz Fischera, podziel się opinią o nim - ciekawe czy masz podobne do mojego, zdanie o tym piwie.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • sensor
          Senior
          • 02-2001
          • 817

          #5
          W mojej ocenie bardzo dobre piwo ( chyba najlepsze francuskie jakie piłem).Scharmonizowane, z przyjemnym owocowym aromatem i wyraźną goryczką.
          Ocena 4.
          Dowiedz się więcej o piwie - www.piwoznawcy.pl
          Kursy, szkolenia, raporty sensoryczne.

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Maryhh, tu jest odp. na Twoje pytanie o piwa francuskie. Tata już tam pojechał?
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Fischer nie jest piwem francuskim lecz alzackim, a jest to spora różnica. W alzackich browarach jakoś dziwnie wszyscy mają niemieckie nazwiska. Sądzę więc, że jest to bardziej piwo niemieckie niż francuskie. A sądzę dlatego, że nigdy go nie piłem. Z 8 zł - a tyle kiedys kosztował (nie wiem, ile teraz) to ja miałem 4 porządne piwa w Mordowni. A samo porcelanowe zamknięcie mnie nie podnieca.

              Comment

              • grzech
                Senior
                • 04-2001
                • 4592

                #8
                Z tą Francją to bym nie przesadzał, Fischer (po ichniemu Pecheur) znajduje się w Schiltigheim w Alzacji. Tak więc mieści się w granicach wpływów Germańskich. Popularne w wielu sklepach m.in. Gold, Bitter(najbardziej mi smakowało), Tradition (chyba).Nie pamiętam czy to oni nie robią aromatyzowanych wynalazków typu Kingston i Desperado. Pszenicznego nie piłem, żałuję.

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #9
                  Cieszę się, że się zgadzamy.

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #10
                    Z wynalazkami też masz rację, i Fischer i Kronenbourg robią całą kupę różnych płynów z owocami, rumami, whiskami i innymi bzdurami, i nazywają to z niewiadomych powodów piwem. Omijam to szerokim łukiem.

                    Comment

                    • talrasha
                      Senior
                      • 11-2001
                      • 685

                      #11
                      Piwo mające charakterystyczny smak, długo utrzymuje się smak tego piwka po wypiciu - rozchodzi się po całej jamie ustnej.
                      Mnie podobnie jak Adama też lekko zmuliło po wypiciu.
                      Ponieważ ma charakterystyczny smak więc nie każdemu smakuje, mnie również (choć popieram całkowicie produkcje piw skierowanych do pewnego grona konsumentów) Moja ocena to 3
                      Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

                      Comment

                      • Qbric
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 427

                        #12
                        Jest to jedno z moich ulubionych piw, więc nie będę się tutaj rozpisywał w stylu "och i ach". Temat nie jest nowy, więc spieszę donieść, że teraz jest już dostępne prawie w każdym markecie większym od "ważywniaka" na rogu. Cena: jakieś 6.99 PLN. Mimo sugestii, że patent nie podnieca, jest to naprawdę fajne zamknięcie butelki i ja osobiście odczuwam dużą przyjemność przy jej otwieraniu. ))

                        Z piwem tym związany jestem także emocjonalnie, gdyż obficie je piliśmy na dzień przed maturą pisemną z polskiego.

                        PS. Dostałem 4
                        Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          Tak się guzdrałem z edycją wpisu, że czas się skończył (MASZ 3 MINUTY NA EDYCJĘ WPISU).

                          Tak więc:

                          Qbric, mieliście takie samo podejście, jak ja, kiedy kupowaliście Fischera przed maturą?

                          Comment

                          • Qbric
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 427

                            #14
                            Uraczyla nas nie cena a ladnie zdobiona butelka z patentem. Dostanie sie na studia tez nim opijaliśmy, ale symbolicznie - po jednym. Reszte pieniedzy rozdysponowalismy zgodnie z zasadą: im taniej tym więcej. No i kupiliśmy dużo więcej taniego piwa ;

                            Ale to chyba zły koncik na takie opowiadania Podsumowywujac: piwo jest bardzo dobre!
                            Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                            Comment

                            • Regent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 512

                              #15
                              Fischer Biere Blonde.

                              Interesujacy, intensywny zapach. Za to smak raczej niespecjalny. Mdły, jakiś taki zwietrzały, wodnisty. Po wypiciu w ustach pozostaje cierpki smak goryczki. Plus za opakowanie, małą zawartość alkoholu (4,9%) i w/w zapach. Reszta bez rewelacji.
                              Mniej alkoholu w piwach !!!
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎