Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hubertus, Märzen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Hubertus, Märzen

    na stole o godzinie 0.23 czasu srodkowoeuropejskiego mam okazję goscić to austriackie piwo...

    -------------------
    Hubertus Maerzen
    browar Hubertus Braeu, Laa/Thaya Austria;
    butelka 0,5 litra, zwrotna;
    ext: 11,9%; alc: 5,1%;
    zakupione w: Piwosz Wrocław
    -------------------

    otwarcie i nalanie:
    zapach: łagodny, lekko słodowy.
    piana i bąbelki: piana słabiutka, krótki żywot, bąbelki drobne i bardzo obfite (na początku), dalej trochę słabiej, ale w odpowiedniej ilosci

    smak:
    konsystencja raczej wodnista, goryczka o narastającej ostrosci, pozostawiająca nieprzyjemny posmak przez moment. występująca w zapachu słodkosć nie ujawnia się na podniebieniu.

    zapewne dobrze nadaje się do sytuacji gdzie piwo jest raczej nie zobowiązującym smakowo dodatkiem do innych czynnosci.

    moja ocena: 3.0
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    #2
    Na stole : Hubertus

    4 rodzaje piwa z browaru Hubertus z austriackiego miasta Laa nad rzeką Dyją (niem. Thaya), leżącego tuż przy czeskiej granicy. Skład : słód, chmiel, woda, serce i wiedza (cytat z nalepek na butelkach). Zakupione w warszawskim hipermarkecie Leclerc w Al. Jerozolimskich. Opakowania : typowe smukłe butelki 0,5 l (poza piwem Hernn Pils, które oferowano w baryłkach 0,33 l). Importer i dystrybutor w Polsce : PHU MARCO s.c.

    1. Hubertus Märzen - zawartość ekstraktu 11,9 %, zawartość alkoholu 5,1%. Piwo jasne pełne o delikatnym smaku i zdecydowanej goryczce. Piana gęsta, intensywna. Gazu tyle, ile potrzeba. Barwa jasna (za jasna, jak na mój gust)
    2. Hubertus Pils - zawartość ekstraktu 12,5 %, zawartość alkoholu 5,4%. Piwo jasne pełne, o bardziej zdecydowanym smaku, ale mniej gorzkie. Piana, gaz, barwa – jak wyżej.
    3. Hubertus Herrn Pils - zawartość ekstraktu 13,2 %, zawartość alkoholu 5,7%. Piwo jasne pełne specjalne. Nie zauważyłem wielkiej różnicy między nim a Pilsem.
    4. Hubertus Dunkel – zawartość ekstraktu 12,4 %, zawartość alkoholu 4,1%. Ciemne lekkie piwo (kolor bardzo ciemnoczerwony), o wyraźnie słodkim smaku.

    Reasumując wrażenia (czysto subiektywne oczywiście!) piwom jasnym wystawiłbym ocenę 4, a ciemnemu - 4,5 (w skali 0 – 5).

    Dla piwoszy obieżyświatów informacja : w Laa znajduje się muzeum piwa, najpewniej przy browarze, który istnieje podobno od 1454 r.

    Comment

    • pjenknik
      • 08-2001
      • 3388

      #3
      Nabyte w Piwoszu we Wrocławiu.
      Moje wrażenia trochę odmienne.
      Ja wyczuwałem wyraźną słodycz która pozostawała na podniebieniu, zachwyciła mnie głęboka barwa! Ciemne żłoto.
      Piana rzeczywiście pobyła chwilę i zniknęła nie zostawiając śladu.
      Bardzo przyjemne piwo, warto do niego wracać. Daję 4.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • Cezar
        Senior
        • 05-2001
        • 1349

        #4
        Dyskusja o piwach z browaru Hubertus (w tym także o wyżej wymienionym) pod adresem



        Ten temat, przyznaję, został jednak zapoczątkowany wcześniej.

        Comment

        • Czes
          PremiumUżytkownik
          • 06-2001
          • 752

          #5
          Hubertus Maerzen

          Kupione w Auchan za 4,99 PLN i w moim odczuciu nie warte tych pieniędzy.
          Jak na Marcowe zdecydowanie za cienkie (11,9 Blg)i za jasne ! Akcenty słodowe wyraźne, tak jak tego styl wymaga, ale niedoŚć zrównoważone goryczką!
          W rezultacie wręcz mdławe. Piana cherlawa, może z powodu obecnoŚci serca wŚród wymienionych ingrediencji


          Jedno, co mi się podobało to różne mądre sekwencje umieszczane na kontretykiecie.
          Na mojej butelce, za Konfucjuszem, lekko sparafrazowane: "Ten, kto nie ma odwagi by marzyć, nie ma siły by warzyć"
          O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

          Comment

          • yendras
            Senior
            • 12-2001
            • 2052

            #6
            Będąc ostatnio we Wrocławiu zajrzałem do chwalonego na forum "Piwosza", gdzie wpadł mi w oko (a w konsekwencji i do siateczki) m.in. Hubertus Märzen. Sympatyczne piwko, takie trochę nawet damskie, niby nie ma sie do czego przyczepić, ale kupując marcowe spodziwałem się bardziej zdecydowanego smaku i trochę więcej mocy. Ocena dostateczna.

            Teraz poszukam sobie dunkela - PTC !!

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Leciutkie, bardzo dobre piwko, takie do pobudzenia soków, przed obiadkiem. Mniam.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                Re: Na stole : Hubertus

                Originally posted by Cezar
                1. Hubertus Märzen - zawartość ekstraktu 11,9 %, zawartość alkoholu 5,1%. Piwo jasne pełne o delikatnym smaku i zdecydowanej goryczce. Piana gęsta, intensywna. Gazu tyle, ile potrzeba. Barwa jasna (za jasna, jak na mój gust).
                Już pisałem że piwko takie w sam raz przed obiadkiem. A powtarzam sie tutaj, bo...

                Originally posted by Cezar
                4. Hubertus Dunkel – zawartość ekstraktu 12,4 %, zawartość alkoholu 4,1%. Ciemne lekkie piwo (kolor bardzo ciemnoczerwony), o wyraźnie słodkim smaku.
                ...Dunkel jest idealny na czas po obiadku, jako takie swoiste dopełnienie. Mniam. Oczywiście jest o wiele lepszy niż Märzen.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • Żywiec
                  Senior
                  • 12-2001
                  • 1571

                  #9
                  Wczoraj degustowałem Marcowe i Dunkel. Jasne mnie rozczarowało a ciemne ogólnie w porządku ale można było się spodziewać czegoś bardziej oryginalnego.

                  Marcowe: +3
                  Ciemne: 4 z małym plusem (raczej dla amatorów piw karmelowych).

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #10
                    Rzeczywiście - leciutkie. Rzeczywiście - zapach słodkawy, choć kiedy niuchnąłem w głąb butelki zaraz po odpieczętowaniu, to stwierdziłem, że coś tu śmierdzi. Rzeczywiście - dużo goryczki, która się wzmaga, tylko że w przeciwieństwie do Arta odczułem to na podniebieniu całkowicie pozytywnie. W sumie idealne pod jakąś zakąskę.

                    Dlaczego w Polsce nie robią takich piw?

                    Chyba, że robią - może ktoś mnie uświadomi?

                    Comment

                    • NoLeafClover
                      Senior
                      • 09-2001
                      • 449

                      #11
                      Dla mnie trochę za lekkie, puste w smaku. Daję 3
                      na butelce informacja tylko o Privatbreuerei Hubertus. Gdzie to jest ? w Afryce ?

                      Na mojej buteleczce cytat Pana Bernarda Shawa:

                      Jakże wadliwe są nasze przepisy: kto zabija czas wychodzi z tego bezkarnie
                      NoLeafClover

                      Comment

                      • kamyczek77
                        Senior
                        • 09-2001
                        • 458

                        #12
                        Dla mnie trochę za słodkie,chociaż ogólnie-niezłe.Daję 4 (u mnie był inny wiersz,autorstwa Jana Bosko,ale treści nie pamiętam).
                        Od piwa z puchy bolą nas brzuchy!!!

                        Comment

                        • zythum
                          Kot Makawity
                          • 08-2001
                          • 8305

                          #13
                          Wczorajsze wrażenia z picia są takie: Piana; biała, tworzy się w ładną czapę ale szybko opada. Zapach słabo wyczuwalny ale jakiś jest (przyjemny). Smak: dobre, pełne, gaszące pragnienie z nutą goryczy (słabą ale wyraźną). Barwa zbyt jasna jak na marcowe. Powiedziałbym tak w klasie full light dałbym wysoką ocenę ale to piwo w żaden sposób nie przypomina piwa marcowego.
                          To inaczej miało być, przyjaciele,
                          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                          Rządzący światem samowładnie
                          Królowie banków, fabryk, hut
                          Tym mocni są, że każdy kradnie
                          Bogactwa, które stwarza lud.

                          Comment

                          • Viktor
                            Senior
                            • 04-2002
                            • 617

                            #14
                            Hubertus- Marzen

                            W pierwszej chwili byłem zwiedziony, ale potem zalety dobrego
                            pilsa dały przewagę nad wadami : ładny owocowy zapach, goryczka umiarkowana , równomierne gazowanie, bardzo przyjemny smak - zachęta do powtórzenia
                            ( ochładza cena : 4,95 zł )

                            Comment

                            • szostak
                              Gość
                              • 02-2002
                              • 1176

                              #15
                              Re: Na stole: Hubertus Maerzen

                              ART napisał(a)
                              na stole o godzinie 0.23 czasu srodkowoeuropejskiego mam okazję goscić to austriackie piwo...

                              -------------------
                              Hubertus Maerzen
                              browar Hubertus Braeu, Laa/Thaya Austria;
                              butelka 0,5 litra, zwrotna;
                              ext: 11,9%; alc: 5,1%;
                              zakupione w: Piwosz Wrocław
                              -------------------

                              otwarcie i nalanie:
                              zapach: łagodny, lekko słodowy.
                              piana i bąbelki: piana słabiutka, krótki żywot, bąbelki drobne i bardzo obfite (na początku), dalej trochę słabiej, ale w odpowiedniej ilosci

                              smak:
                              konsystencja raczej wodnista, goryczka o narastającej ostrosci, pozostawiająca nieprzyjemny posmak przez moment. występująca w zapachu słodkosć nie ujawnia się na podniebieniu.

                              zapewne dobrze nadaje się do sytuacji gdzie piwo jest raczej nie zobowiązującym smakowo dodatkiem do innych czynnosci.

                              moja ocena: 3.0
                              Bo nie piłeś prawdziwego. Kilkanaście lat temu Humertus Maerzen
                              to było (według mnie) najlepsze dostępne w Polsce piwo. Ale tamto było sprowadzane wprost z Austrii. A ten Hubertus, co ostatnio się pojawia, i którego też mi się pić zdarzyło, ma się do oryginalnego Hubertusa jak zamek błyskawiczny do zamku Krak de Chevalier.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎