Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Budějovický Měšťanský Pivovar, Samson Premium / Světlý Ležák 12°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Budějovický Měšťanský Pivovar, Samson Premium / Světlý Ležák 12°

    po odłowie piranii miałem jeszcze siłę mentalną, żeby zapoznać się ze smakiem Samsona z Budziejowic.

    -----------------
    Samson Svetly Lezak, Jihoceske pivovary, Ceske Budejovice, CZ
    typowa czeska butelka zwrotna, 0,5l.
    zaw. ekstr: 11,9, alc: 4.5-6.0%
    nabyte w sklepie (odkrywcze, nieprawdaż?)
    -----------------

    Zapach: dosyć złożony, intensywny. bukiet przypominający trochę piwo pszeniczne. spodobał mi się.
    Piana, bąbelki: piany stanowczo za mało i krótko się utrzymuje, bąbelki duże i w odpowiedniej ilości, myślę.
    z ust wzięte: małe rozczarowanie: piwo dość wodniste, goryczka trudna do zdefiniowana, jakoś się rozchodzi bez specjalnych wrażeń. Nie daje się pić szybko, powiedziałbym nawet że jest ciężkie.

    moja ocena 3,5.
    aczkolwiek nie wiem, czy nie zmieniłbym zdania, pijąc świeższy egzemplarz.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    A mnie tam wszedł całkiem lekko. Nic konkretnego nie da się powiedzieć, ot czeskie piwo. A te z reguły pije się lekko, łatwo i przyjemnie.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      Samsona piłam nieraz w Czechach i przyznam szczerze, niczym mi się w pamięć nie wbił, czyli po prostu przeciętne, czeskie piwko...

      Opinia zbliżona do Grzecha.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Cezar
        Senior
        • 05-2001
        • 1349

        #4
        Zgadzam się z poprzednikami - Samson na pewno nie zalicza się do czołówki czeskich piw, aczkolwiek takie najgorsze też nie jest.

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          U mnie w lodówce oczekuje na mój powrót z pracy wersja butelkowa. Jakiś czas temu, w dawnych czasach, jeszcze przed stworzeniem BROWARU, piłem lanego Samsona w Czechach i był wyśmienity. Wstyd się przyznać ale wtedy właśnie, jeden jedyny raz ukradłem szklankę (z emblematem tego piwa).
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            bad bad bad!

            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Byłem wtedy w Czechach na święcie wina i może dlatego tak mnie skołowało.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #8
                Faktycznie, wstyd sie przyznać, że tylko raz
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  Na ogół można się dogadać i otrzymać coś na pamiątkę. Tak mnie gryzł ten jeden raz, że potem jeżeli coś mnie zainteresowało, załatwiałem to w legalny sposób. Czesi to życzliwy naród. U nas jest trochę gorzej - pewnego razu zrobił się w jednej knajpie wielki rwetes o to że ze znajomymi postanowiliśmy zabrać ze sobą podkładki pod piwo. Strasznie nas zbluzgano.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • Cezar
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 1349

                    #10
                    W nawiązaniu do dyskusji na temat piwnych pamiątek potwierdzam, że w Polsce ciężko jest w tej kwestii się dogadać i czasami nie pozostaje nic innego, jak kleptomania. Ja np. ostatnio chciałem wziąć sobie na szklankę po piwie z Pizza Hut (po jednej stronie BROK, po drugiej kapelusz). Obsługa oczywiście nie chciała o tym słyszeć. Zapytałem w tej sytuacji, ile wynosi kara za stłuczone naczynie. Okazało się, że nic. Zaproponowałem wobec tego, aby uznali sprzęt za stłuczony, a ja sobie wezmę resztki szkła. Niestety, towarzystwo było niereformowalne. Wcześniej oczywiście mogłem niezauważenie szklankę schować do torby, ale jako prawy obywatel nie uczyniłem tego. Wniosek - nie należy być świętszym od papieża.

                    Comment

                    • talrasha
                      Senior
                      • 11-2001
                      • 685

                      #11
                      Właśnie skończyłem degustować, a właściwie spijać to piwo.
                      Temp. spożywania ok. 8 stopni Celsjusza, data przydatności do spożycia to 04.04.2002
                      Powiem tak:
                      - Fajny zapach,
                      - Wydawało mi się lekko kwaskowe,
                      - Fajnie gazowało,
                      - Pianka bardzo ładna, choć długo się nie utrzymuje,
                      - Smak jak dla mnie niezły, choć niczym szczególnym mnie nie zachwycił,
                      Moja ocena: 3/5
                      Uważam Samsona za piwko, którego można się napić, być może ma on swoich wielbicieli, ale ja do nich się nie zaliczam.
                      Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

                      Comment

                      • pjenknik
                        • 08-2001
                        • 3388

                        #12
                        Ja bardzo lubię to piwo, zawsze kupuję świerze w Czechach. Teraz też kupiłem dla odświerzenia smaku, piłem w ceramicznym kuflu, z logo piwa.
                        To co ja cenię w Samsonie to silny świerzy aromat, i ciemno złocisty kolor. Bardzo lubię Samsona, stawiam 4.
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23782

                          #13
                          zemsta FCJP

                          świeży.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Misiekk
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 913

                            #14
                            Smson niczym szczególnym mnie nie zaskoczył. Ale też od niego niczego takiego nie oczekiwałem. Poprostu piwo które można bez żadnych obaw wypić.
                            Piwo to jest życia blues, daje miłość oraz luz. :)

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #15
                              Uj, a mnie podpasował i to mocno. Smak i zapach z jednej strony typowy dla czeskich piw, ale z drugiej jednak bardzo swoisty - jest taki silny balsamiczny posmak rozchodzący się po podniebieniu. Podnoszę szklanicę do ust, biorę łyka, odstawiam i natychmiast mam ochotę łyknąć znowu. Coś takiego zdarzyło mi się jak dotąd tylko z Leżajskiem na rynku w Zamościu i dawno temu ze Smadnym Mnichem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎