Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Glob Specjal

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Łódzkie, Glob Specjal

    Nabyte w sklepie spożywczo-przemysłowym w Dołubowie (efekt uboczny, ale jak przyjemny turystyki rowerowej). Prod. Browary Łódzkie. Parametry: 6,8% alk. obj., ekstraktu 13,6. Piana taka sobie, gazowanie już ciekawsze. Kolor złocisty. Zapach intensywny, słodkawy. Smak podobny, wyraźna nuta słodowa, przyjemna, acz nie za duża goryczka. W sumie dość pozytywnie ocenione. Wrażenia sensoryczne większe, niż można by się spodziewać po etykietce. Daję słabą 4.
  • And69
    Senior
    • 06-2002
    • 1487

    #2
    Glob Specjal

    Ekstr 13,6% alkoh. 6,8 %, kolor złocisty , gaz w normie i miłe zaskoczenie czyli piana . Obfita i gęsta utrzymująca się do końca , bardzo długo . W smaku wyczuwalna lekka goryczka , lecz nie za bardzo . Ogólnie dobre piwo . Ocena 4 + ( za tą piane )

    etykieta:

    Comment

    • dziku
      Senior
      • 12-2002
      • 1992

      #3
      Po dość przeciętnym "Globie Premium" z pewnymi obawami sięgnąłem po "Glob Specjal"... Obawy okazały się bezpodstawne. Bardzo dobre piwo. Chyba najlepsze z łódzkich lekkich piw, które ostatnio piłem.
      Kolor - ładny - widać, że to piwo, a nie coś innego...
      Smak - bardzo dobre. Lekka goryczka, posmak słodu. Świetnie gasi pragnienie - oby w tej jakości dotrwało do lata...
      Piana - zaskoczenie, obfita, dość trwała, średnioziarnista, obecna w kuflu do końca konsumpcji.
      Zapach - piwny, z obecną słodkawą nutą.
      Nasycenie - dobre
      Opakowanie - ledwie dostateczne. Etykietki "Glob" po prostu są nieładne.
      Polecam to piwo. Obok "Portera" i "Mocnego" jest dobrą wizytówką Browarow Łódzkich.

      Moja ocena: [4.2]
      Dziku


      Comment

      • prima
        Senior
        • 06-2001
        • 148

        #4
        Zgadzam się z przedmówcami ( przedpisaczami? ). Po prostu dobre piwo na czwórkę. Cena też przyzwoita 1,95zł w sklepie firmowym.

        Comment

        • And69
          Senior
          • 06-2002
          • 1487

          #5
          Opisywane przezemnie na forum .

          Moja ocena: [3.575]

          Comment

          • Piwofil
            Senior
            • 01-2002
            • 907

            #6
            U mnie natomiast piana opadła całkowicie i od razu nie pozostawiając żadnych śladów na szklance.
            Piwo ogólnie nie najgorsze, lekko słodkawe, ale przyjemne w smaku, dość treściwe, ale nie za mocne. Na polskim rynku nie ma za wiele piw z tej półki jeśli chodzi o ekstrakt. Na lato chyba nie jest najlepsze, ale do grilla wchodziło mi dobrze.
            www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

            Comment

            • bury_wilk
              Senior
              • 01-2004
              • 2655

              #7
              Zupełnie dobre piwo.
              Kolor złoty, głęboki, ładny.
              Piana średnioziarnista, nie za wysoka, ale dość trwała.
              Nasycenie spore, pęcherzyki duże, ale mimo to gaz nie jest nachalny.
              Zapach mocny, zdecydowanie chmielowy z nutą słodową.
              Smak klasycznie chmielowy podparty słodem i lekkim posmakiem owocowym; dość głęboki, bardzo treściwy i pozostający na długo w ustach; mocny. Goryczka całkiem silna, ale nie przesadzona.
              Opakowanie wyróżnia się na półce, może nie powala, ale na pewno jest przyzwoite. Sympatyczny tekst o łódzkim browarnictwie.
              Ogólnie piwo na czwórkę, ale za to zasłużoną i mocną.

              Moja ocena: [3.925]
              Lubię kiedy się zieleni
              Lubię jak się piwo pieni...

              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                #8
                Ile ja się za tym piwiem nabiegałem wymęczony! (No może nie konkretnie za tym - za jakimkolwiek. Nie łatwo jest kupić piwo w Łodzi w niedzielę, mając niecałą godzinę przerwy między pociągami na dworcu Kaliskim, taszcząc przy okazji nielekki plecak )

                Najpierw podsumowanie:
                Całkiem smaczne piwo o nietypowych parametrach (13,6/6,8)
                Piana obfita, ale bez przesady, drobnopęcherzykowa, dośc sztywna, utrzymująca się do połowy kufla, a w sladowej ilości do końca.
                Nagazowanie to najgorszy parametr - ledwie mieści się w dolnych granicach normy. Trzeba pić dość szybko, aby całkiem się nie wygazowało.
                Barwa poprawana - patrz zdjęcie.
                Zapach chmielowy, ale i dość słodki. Pachnie na wiele mocniejsze, niż jest.
                Smak - pełny, dość mocno chmielowy, lekko gryzący w język, trochę słodkawy. Mi jak najbardziej pasuje Tylko więcej CO2!
                Daję 4.
                Attached Files
                Last edited by slavoy; 21-09-2004, 12:10.
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • lzkamil
                  kierowca bombowca
                  • 01-2003
                  • 3611

                  #9
                  Czy to aby nie to samo piwo co Glob Mocny ? Parametry te same, tyle ze Mocny wystepuje w baczkach 0.33 a Specjal w pollitrowych? Jak bylem w domu to do sklepu na orlej wpadlem tylko na chwile i nie mialem nawet czasu sie rozejrzec.
                  Lepszy jabol pod okapem
                  niż GŻ, CP i KP !


                  Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                  Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                  Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                  Comment

                  • cielak
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 2890

                    #10
                    Ostatnie piwko z paczki od Twilight Alehouse.
                    kolor- jasny, złotawy
                    piana- zero, pierwsze kilka sekund było widac lecz za chwilę znikła
                    CO2- idaelne (dla mnie), widać i czuć
                    zapach- wyrażny, chmielowy z lekko przebijającym sie słodowym aromatem
                    smak- słodowo-chmielowy, bardzo trwały, długi (miłe zaskoczenie, bo podejrzewałem sikaczowy smak)
                    opakowanie- tradycyjna komuna.
                    Powiem krótko:
                    Bałem się że to coś w rodzaju Globa Premium, ale na szczęście się pomyliłem. I to miło. Polecam.

                    Moja ocena: [4.4]
                    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                    Comment

                    • Sokół83
                      szynkarz
                      • 12-2004
                      • 1598

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: słomkowy wpadajacy w złoty [3.5]
                      Piana: zbita, drobnopęchrzykowa, biała piana, która wychodzi parę mm ponad kufel; utrzymywała się bardzo długo aż przeszła w cienką warstwę przy końcu spożycia [4.5]
                      Zapach: przede wszystkim chmielowy ze słodem w tle; efekt psuje lekka szmatowatość [3.5]
                      Smak: początkowo czuć sam słód przez co piwo wydaje się średnie, z czasem do głosu dochodzi goryczka chmielowa; dobre ale troche za lekkie jak na 12,5Blg [4]
                      Wysycenie: bez zarzutu; szczypie w język; w kuflu pełno bąbli [5]
                      Opakowanie: podstawe informacje są; grafika taka sobie bez pomysłu, ale przyjamniej nie odrzuca; jak na browar łódzki bardzo nowoczesna [4]
                      Uwagi: w końcu dobre niemocne piwo z łodzi; szkoda że tylko w puszkach

                      Moja ocena: [3.9]
                      Last edited by Sokół83; 25-07-2006, 17:22.
                      Z INNEJ BECZKI

                      www.fotopolska.eu

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasnozłoty świetlisty. [3.5]
                        Piana: Drobniutka, biała, pierwotnie na ponad 4 cm! Opada powoli, ładnie brudząc szkło. [4]
                        Zapach: Słodowy, pojawiają się lekkie akcenty winno-owocowe (?). [3.5]
                        Smak: Podobnie, jak zapach - słód, ale i coś kwaskowato-winnego, a może owocowego... Generalnie ciekawe, ale to nie moja bajka. [3]
                        Wysycenie: Wysokie, przyjemnie łaskocze w język. [4]
                        Opakowanie: Śliwkowa pucha, brzydka jak noc. Plus za pełne info (6,2%/12,5 Blg). [2]
                        Uwagi: Piwo do wypicia, ale ja zbyt często nie będę go poszukiwał. Są ciekawsze napoje warzone przy Pomorskiej .

                        Moja ocena: [3.3]

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4538

                          #13
                          " Są ciekawsze napoje warzone przy Pomorskiej ."

                          Czyżby w Zofmarze coś warzyli? Bo Glob to raczej na Północnej. Niby niedaleko...

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9729

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                            " Są ciekawsze napoje warzone przy Pomorskiej ."

                            Czyżby w Zofmarze coś warzyli? Bo Glob to raczej na Północnej. Niby niedaleko...
                            Oczywiście masz rację. Jako Lodzermensz chylę łysinę i polewam piwem . Były takie posty o rzeczach na literę "P", może dlatego mi się P.... po... pier... myliło...

                            Comment

                            • tfur
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 1301

                              #15
                              pancerniku, nie tak pokornie! przecież to można odczytać tak, że "przy pomorskiej są ciekawsze napoje warzone", znaczy się - piwa. to kwestia szyku, no ale przecież poeta sam wie najlepiej, co chciał powiedzieć...
                              veni, emi, bibi

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎