Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Holandia, Utrecht, Oudegracht 196, Café België

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Holandia, Utrecht, Oudegracht 196, Café België

    Byłem tam tylko jeden dzień, i spędziłem go w sporej ilości na tamtejszym uniwersytecie. Mają całkiem fajne muzeum. Byłem wieczorem także w :


    "Belgie"

    Przy Oude Gracht.

    Atmosfera bardzo pubowa. Gwarno, sporo ludzi. Przy ścianach stoliki, przy barze wszystko zajęte. Załapałem się na mały stolik przy oknie. Troche jedzenia - zamówiłem tosty (za 4 zapłaciłem 10gld). Beczkowych mieli 19 oraz ponad 100 butelkowych. Można spędzić tam sporo czasu zwłaszcza, że jest to w centrum.
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Café België, Oudegracht 196, Utrecht

    Café België, Oudegracht 196.

    Taki jest adres tej knajpy, w której byłem w piatek i, w której spożyłem kilka z kilkuset dostępnych tam piw. 20 kranów i powyżej setki butelkowych. Jakie piłem to niepamiętam (przynajmniej tych lanych), bo notatek niepoczyniłem. Był napewno Stout z bowaru Jopen, jakieś piwo z Le Cheuff, Rochefort 6 i 8. Przy tak wielkim wyborze naprawdę ciężko jest się na cos zdecydować. Najlepiej zamawiać pokolej z każdego kija
    Gwarno, ciężko znaleźć miejsce. Po jakimś czasie jednak cos się zwalnia. Siedziałem przy barze, do którego po jakims czasie dołączył Izkamil. (pozdrawiam, juz wróciłem do PL)

    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Jacer, fajnie było się spotkać i napić dobrego piwka. Pozdrówka dla Ciebie i Magdy
      W Cafe Belgie bywam co parę dni.
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • grzeber
        Senior
        • 05-2002
        • 2866

        #4
        Najlepsze miejsce na lane piwa (i nie tylko) w Utrechcie. Wybór naprawdę jest szokujący, nie wiadomo na co się zdecydować. Nazwa lokalu trochę myląca bo w praktyce w środku jest jak w pubie, wieczorami w ciężko trafić wolne miejsce nawet stojące przy barze.

        Ceny za lane piwa w okolicach 3 Euro (za 0,25 l). Z oferty nalewakowej zdziwił mnie tylko Guinness. Przy takiej obfitości smaków z Beleluxu mogli by sobie darować, zwłaszcza, że widziałem w Utrechcie irish puby.

        Kilka fotek dodałem do galerii:


        pozdrawiam
        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Chyba dwa takie same linki z wrażenia wkleiłeś.

          O ile pamiętam, wpadliśmy tam z lzkamilem, gdy wracałem do Warszawy z Kolonii przez Utrecht. Faktycznie ścisk, bardzo fajne miejsce, jak zresztą cały poprzecinany kanałami Utrecht. Szkoda, że nie mogłem dłużej tam zostać.
          Last edited by żąleną; 14-01-2010, 02:02. Powód: otyłe palce

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2866

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
            Chyba dwa takie same linki z wrażenia wkleiłeś.

            O ile pamiętam, wpadliśmy tam z lzkamilem, gdy wracałem do Warszawy z Kolonii przez Utrecht. Faktycznie ścisk, bardzo fajne miejsce, jak zresztą cały poprzecinany kanałami Utrecht. Szkoda, że nie mogłem dłużej tam zostać.
            Masz rację zabrało linka do Strażniczki Spożycia: http://www.browar.biz/galeria.php?id=12577

            Utrecht jako miasta bardzo przyjemne. W porównaniu do nadwiślańskiej posuchy prawie każdy lokal tam ma coś ciekawego do zaoferowania, ale ten przebija wszystkie.
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • mateusz08
              Member
              • 06-2013
              • 36

              #7
              Będąc w Utrechcie odwiedziłem lokal na polecenie jednego z użytkowników.
              Wybór piwa ogromny, 20 piw z nalewaka, około 100 w butelce. Z piw które wypiłem pamiętam piwo Brutus z browaru Maximus w Utrechcie. Stojąc przy kranach nie wiedziałem co mam zrobić Polecam!

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Ten temat to dobry przykład na zmiany albo ich brak. "Na Zachodzie bez zmian" jak najbardziej odnosi się do tego miejsca. Nadal 20 nalewaków, nadal tłok i gwar póżnym wieczorem w środku tygodnia. Ale już ta liczba nalewaków na mnie wrażenia nie robi, trochę się zmieniło w Polsce na lepsze pod tym względem
                Kilka fotek z Café België tutaj
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎