Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Terchová - Vŕšky 2387, Prvý Horský Pivovar Vŕšky

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Słowacja, Terchová - Vŕšky 2387, Prvý Horský Pivovar Vŕšky

    Dokładny adres tego browarku restauracyjnego to: Rezort Drevenice Terchová - Penzión VŔŠKY, znajduje się tam kilkanaście domków do wynajęcia oraz pensjonat. Jadąc od Żiliny i będąc w Terchovej trzeba zaraz za boiskiem z prawej strony skręcić w prawo i po łuku zaparkować na górze pod pięknym drewnianym pensjonatem.
    Podczas wizyty 06/10/2012 były w ofercie dwa piwa, jasne i ciemne. Kuchnia doskonała, średnia cena za porządny obiad dla osób z piwem to ok 20 euro. Po raz pierwszy tam spróbowałem doskonałej marynowanej cebulki w winie i karmelu, dla mnie mistrzostwo świata (podawana jako dodatek).
    Okolica piękna, srebrny Janosik daje po oczach w słońcu, warto w kościele zobaczyć niesamowitą drewnianą szopkę

    browar i pensjonat




    bar
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • MANOL
    Member
    • 10-2008
    • 60

    #2
    A jak ceny tych piwek, bo nigdzie na ich stronie tego nie widzę?
    No i najważniejsze. Czy można na wynos?

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Przyznam się, że zanotowałem cen piw gdyz zamawiane były wraz z obiadem, za wszystko, dwa dania, zupa, kawa, i 3 piwa zapłąciłem 21 euro z czego same posiłki 15-16 euro.
      Na razie nie ma mozliwości zakupu na wynos
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • boris-cz
        Member
        • 11-2007
        • 33

        #4
        1,40 jasne, 1,50 ciemne i na dodatek 0,4l i jeszcze o 1/2 cm nie dolane - wstyd po prostu jak na taki lokal.Moźliwe źe po miesiacu zostaly ceny "poprawione",oczywiście nie w dól.
        Szybko stamtad uciekalem na porzadnego Herolda i Kláštera do hospody U Turčana v centrum.

        Comment

        • Celcik
          Junior
          • 10-2013
          • 14

          #5
          Byłem miesiąc temu potwierdzam. Obyło się bez obiadu. Informacja dla kolekcjonerów. W sprzedaży pełna oferta kufli szklanych (mieli nawet 1l.) i kamionkowych

          Comment

          • Zybex
            Senior
            • 07-2012
            • 222

            #6
            Piłem jasną 11 i ciemną 13. Kiepskie piwa, niewarte zachodu. Jedzenie znośne.

            Info dla kolekcjonerów - dwa rodzaje podkładek.

            Comment

            • bastion
              PremiumUżytkownik
              • 10-2006
              • 1117

              #7
              Odwiedziłem ten lokal w lecie.
              Czytając wcześniejsze relacje, byłem pełen obaw.
              Na szczęście tak nie było.
              W ofercie jasne 11*, czarne 13* i prosto z tanku spróbowałem jasnego 12*, który jeszcze miał leżakować kilka dni.
              Wszystkie piwa mi smakowały, klasyka czeskiego leżaku, co prawda na Słowacji.
              Znajomi brali jedzenie i z tego co zauważyłem było drogo, a porcje mizerne.
              Na poziomie tarasu jest warzelnia, natomiast dokładnie pod, część ''tankowa''.
              Miła rozmowa z panem sladkiem przy pracy, i przy okazji próbowanie piwa z tanków.
              Mają wszystko, to znaczy szkło, podstawki jak i etykietki (naklejki).
              Generalnie nie było wcale źle, a nawet całkiem fajnie.

              Comment

              • pebejot
                Senior
                • 01-2010
                • 1415

                #8
                Czy ktoś wie który przystanek autobusowy w Terchovej jest najbliżej browaru?

                Comment

                • maaniek
                  Senior
                  • 11-2010
                  • 118

                  #9
                  Z mapy wynika, że przystanek jest przed boiskiem - Terchová, zdravotné stredisko

                  Obec Terchová existuje vyše štyristo rokov. Územie, na ktorom sa nachádza, však bolo ľuďom známe už skôr. Za najstarší doklad o pobyte človeka v terchovskom chotári možno považovať Bronzovú sekerku (nájdenú v lok. Terchová, svah kopca Úboč, nad kostolom obce), ktorú v roku 2010 náhodne objavil občan obce Terchová na svahu kopca Úboč.

                  Comment

                  • pebejot
                    Senior
                    • 01-2010
                    • 1415

                    #10
                    Odwiedzone pod koniec kwietnia.

                    W ofercie jasna 11-tka (1,50 €), ciemna 13-tka (1,60 €) i Jarny Špeciál Cherry 14% (1,70 €).
                    Pierwsze piwo bardzo mi smakowało, klasyczny lager, jak wcześniej zauważył Bastion.
                    O ciemnym niestety nie mogę nic dobrego powiedzieć - słodko-kwaśny ulepek.
                    Ostatnie poprawne, o dialektalnym posmaku wiśni.

                    W trakcie naszej wizyty trwał pokaz tradycyjnej metody robienia korbacików.
                    Pani przyodziana w ludowy strój sprawnie radziła sobie z rzemiosłem, w przerwie częstując słuchaczy i widzów kielonami palenicy.
                    Ludowym obrządkom towarzyszyła ludowa muzyka zza Tatr. Z głośników sączyły się takie szlagiery jak "Góralu czy Ci nie żal" czy "Hej Sokoły"

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎