Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kulmbacher, EKU 28

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ANDRO
    Senior
    • 10-2001
    • 640

    Kulmbacher, EKU 28

    Jedno z najmocniejszych piw jakie piłem. Vol.11%,ekstr.28%!!!,poj.0,33 l.
    BARWA-bursztynowa
    SMAK-głęboki,lekko winny,
    PIANA- słaba,albo słabo pamiętam
    KONSYSTENCJA- gęste,jakby lepkie, coś w rodzaju bardzo rzadkiego syropu
    Ogólne wrażenie-5+. To była największa siekiera jaką barman mógł mi zaproponować.A było to roku pańskiego 1998 w Brest(Francja).
    Etykietę zachowałem,jest zlota i ma czerwony napis. Chętnie spróbuję jeszcze raz. Tylko jak?
    Andro z wyspy jednej takiej.
    http://www.bahama.uznam.net.pl/
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    #2
    Jest do dostania w Polsce, cena około 9 zł za 0,33 wg mnie jest to piwo OK, na 4+ w każdym bądź razie lepsze niż urbock.

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Dawno temu widzialem w Polsce ale wtedy nie probowalem. Teraz wreszcie wpadlo mi w gardlo.
      Alk. 11%, ekstr. 28%
      Opakowanie: butelka 0.33 l
      Kolor: ciemnozloto-bursztynowy
      Piana: drobnoziarnista, niezbyt trwala
      Nasycenie: dosc mocne
      Zapach: owocowo-alkoholowy, dla mnie jakby wisniowo-sliwkowy
      Smak: winno-wisniowo-syropowo-alkoholowy, w posmaku lekka goryczka. Bardzo ciezkie, dobrze ze w malej butelce bo trudno by bylo wypic wiecej
      Ciekawe piwo w najmocniejszej kategorii. Zwykle nie gustuje w tak mocnych piwach lecz to ma w sobie cos wiecej - rozbudowana game smaku i aromatu.
      Ocena: mocne (nomen omen) 4
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        piwo napisał(a)
        Jest do dostania w Polsce, cena około 9 zł za 0,33
        No co Ty ??!! Ja za to piwo (złota etykieta 0,33 z dużym czerwonym "28") dałem coś około 3,50 zeta kilka miechów temu. Miało to miejsce w delikatesach (!) w bodajże Jupiter Centrum przy Towarowej w W-ce , a kupiłem je tylko dla tych 11 koni.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Standarte
          Gość
          • 08-2003
          • 467

          #5
          W Krakowie pojawiła się nowa partia - na etykiecie widnieje teraz 12 (a nie 11 jak poprzednio) % alk. Cena na pewno ponad 8,00 PLN, zresztą dawniej kosztowało podobnie. Jesteś pewien, że z tym po ~3,50 chodzi o ten sam gatunek? Niesamowicie treściwe - "daje kopa" dobre na "żelazną rację" w góry...

          Comment

          • Borysko
            Senior
            • 02-2004
            • 1144

            #6
            Pierwszy Doppelbock, jakiego w życiu piłem.
            Pianka średnia, dosyć szybko opada (pewnie z powodu wysokiej zawartości alkoholu). Kolor bursztyn przechodzący w jasny brąz. Nagazowanie słabe, czyli ok dla tego gatunku.
            Zapach intensywny, złożony. Wyraźny aromat karmelowy, a do tego zapaszki typowe raczej dla górnej fermentacji: coś jakby kwaśne owoce i powidła śliwkowe. Jak dla mnie te kwaśne nuty w zapachu to wada. A na końcu pojawia się zapach alkoholu, ale nie za mocny.
            Smak wyraźnie słodowy, karmelowy i słodki. Jak dla mnie - za słodki, ale tak to już u koźlaków jest. Aromatu chmielu nie stwierdzono, goryczka chmielowa też raczej szczątkowa.
            Piwo raczej na mroźne zimowe wieczory. Ciężkie, sycące i gęste. Taki likier słodowo-karmelowy. Ale obiektywnie mogę wystawić ocenę 4.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23794

              #7
              w aromacie tego piwa wyczułem zdaje się gruszkę, ale nie zapisałem swoich wrażeń i wrażenie zatarło się w pamięci.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Piwowar
                Senior
                • 05-2001
                • 2543

                #8
                Po kilku latach nieobecności piwo rzeczywiście znów się pokazało i do tego w skrzynkach. Cena jest słona, bo za butelkę 0,3 l płaci się więcej niż za dwie półlitrowe przeciętnego piwa, ale przyznam że raz w tygodniu odważam się na butelczynę.
                Archiwum piwne

                Poznaj
                http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                Comment

                • Standarte
                  Gość
                  • 08-2003
                  • 467

                  #9
                  Partia, która pojawiła się w sklepach obecnie znów ma na etykiecie wpisaną zawartość alk. 11%.

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Aktualnie piwo ma nadal 11%:
                    Attached Files
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • Kwadri
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 1216

                      #11
                      EKU 28

                      Kolor: Bursztynowy, klarowny.
                      Piana: Lekko beżowa, niewysoka. Szybko znika do zera.
                      Zapach: Całkiem intensywny, słodki, mocno słodowy, karmelowy w tle. W tle lekkie nuty alkoholu. Po ogrzaniu staje się bardziej owocowy, nieco winny. Mimo wszytko ładny.
                      Smak: Gęste, oleiste w konsystencji, niczym syrop. W smaku słodkie, goryczka nieduża, ujawnia się w finiszu, w połączeniu z lekko drapiącą końcówką. Jednak alkohol mało wyczuwalny, przykryty dużą słodyczą.
                      Wysycenie: Średnie.
                      Opakowanie: Buteleczka 0,33 jak na fotce sibarha.
                      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9733

                        #12
                        Piwo ma ładną barwę bursztynową. Piany za to nie ma, ale parametry trochę to tłumaczą.
                        Pachnie słodowo-winno-karmelowo. W smaku jest słodowość z alkoholową podbudową, alkohol nie "wali", można wymlaskać lekki karmel.
                        Nagazowanie średnie, niezbyt wyczuwalne. Piwo wygląda bez zmian - złota eta, krawatka i kontra, czerwone litery, biały kapsel z literami EKU.
                        Piwna ciekawostka dla wielbicieli piw mocnych, z pewnością nie jest to mózgotrzep .

                        Comment

                        • wasyll
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 1823

                          #13
                          Kolor: miedziano - bursztynowy, ładnie się prezentuje.
                          Piana: dość wysoka, czapowata, gęsta i zbita. Po pewnym czasie wszystko umyka, także kończąc pić, nie ma nawet śladu po niej.
                          Aromat: przede wszystkim potężna słodycz, do tego na pierwszy "rzut oka" wywąchałem... truskawkę, do tego doszły śliwki.
                          Smak: tutaj również wielka słodycz, która idealnie przykrywa alkoholową bombę. Piwo wydaje się mieć winne akcenty, jest ciężkie, także jedna butelczyna w zupełności wystarcza.
                          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎