Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schwelm, Schwelmer Alt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Schwelm, Schwelmer Alt

    trzeci z kolei Schwelmer (obok: Pilsa oraz Bernsteina) z dostawy od Andiego.

    tym razem jest to ciemniak,
    butelka jak w poprzednikach. voltaż 4,2%alc.

    zapach: dość złożony, ciekawy (hmm, to chyba nic nikomu nie mówi , mnie też nie, ale wyobraźnia mi o tej porze dosłownie skonała, więc wyobraź sobie że jest on ciakawy i złożony )
    piana: ciemnokremowa, gruboziarnista, utrzymywała się nawet dość długo.
    bąbelki: ilość w sam raz.
    smak: gorzki jest ten ciemniak, tak jak lubię. dłuuuga goryczka. od czasu do czasu miło szczypie w język.

    całkiem nieźle mi smakował.
    spokojnie dam 5.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    #2
    Re: Schwelmer Alt (de)

    ART napisal/a
    trzeci z kolei Schwelmer (obok: Pilsa oraz Bernsteina) z dostawy od Andiego.

    tym razem jest to ciemniak,
    butelka jak w poprzednikach. voltaż 4,2%alc.

    zapach: dość złożony, ciekawy (hmm, to chyba nic nikomu nie mówi , mnie też nie, ale wyobraźnia mi o tej porze dosłownie skonała, więc wyobraź sobie że jest on ciakawy i złożony )
    piana: ciemnokremowa, gruboziarnista, utrzymywała się nawet dość długo.
    bąbelki: ilość w sam raz.
    smak: gorzki jest ten ciemniak, tak jak lubię. dłuuuga goryczka. od czasu do czasu miło szczypie w język.

    całkiem nieźle mi smakował.

    dostarczajac ART-owi te Schwelmery zapomnialem o EXporcie-ktöry jest jeszcze lepszy od Pilsa albo Berensteina
    Mnie osobiscie smakuje najlepiej Alt-ale to chyba kwestia przyzwyczajenie-Co Kraj to obyczaj-.
    W najblizszym czasien postaram sie o uzupelnienie wiadomosci
    spokojnie dam 5.
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Piana do samego końca obecna, choć najładniejsza nie była - bąblasta.
      Gazu w sam raz.
      Zapach słaby, trzeba się było nieco wwąchać. Ale kiedy się go już poczuje to jest bardzo przyjemny, w przewadze słodowy, z jakąs ziołową domieszką.
      Art pisze, że gorzkie to piwo. Ja mam nieco inne wrażenie - przebija jakaś nutka słodyczy.
      Sprawia wrażenie może nieco rozwodnionego, ale chyba to ma być właśnie takie lekkie, ciemne piwo.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19166

        #4
        Podzielam zdanie adama16, że jest to takie lekkie ciemne piwo. Goryczki nie czuć jak by to wynikało z założeń stylu. Piłem co prawda jednego tylko Alta poza tym, ale parę domowych bliższe było altom niż to. Barwa (bardzo zbliżona do mojego alta), a nie do innych przedstawicieli tego stylu, choć w tym wypadku nie było to dla mnie takie ważne. Pewna słodycz jak najbardziej potrzeban przy dobrym nachmieleniu, ale nie tutaj.
        To tyle co zapamiętałem, bo wypiłem parę dni temu. Jakbym miał oceniać to 3+ (1-5), ale mimo wszystko warte tych 6.5 zł jakie za nie dałem w Żywcu.

        Comment

        • Andi
          Senior
          • 07-2001
          • 1915

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
          Podzielam zdanie adama16, że jest to takie lekkie ciemne piwo. Goryczki nie czuć jak by to wynikało z założeń stylu. Piłem co prawda jednego tylko Alta poza tym, ale parę domowych bliższe było altom niż to. Barwa (bardzo zbliżona do mojego alta), a nie do innych przedstawicieli tego stylu, choć w tym wypadku nie było to dla mnie takie ważne. Pewna słodycz jak najbardziej potrzeban przy dobrym nachmieleniu, ale nie tutaj.
          To tyle co zapamiętałem, bo wypiłem parę dni temu. Jakbym miał oceniać to 3+ (1-5), ale mimo wszystko warte tych 6.5 zł jakie za nie dałem w Żywcu.

          Wszystkie piwa w porownaniiu z Polskimi moga byc uwazane za slabe ale taka juz procedura w Niemczech bardzo malo piw o zawartosci Alk.powyzej 4,9 %
          Dziwi mnie jedynie podana cena Czyzby ktos odemnie kupowal bo chyba tylko ja przywiazlem Schwelmera i juz na tym zarabial.U mnie byly po 6 Zlotych gdyz sama butelka u nas kosztuje 15 Centow
          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

          http://www.andreas-kronkorken.de

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19166

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andi
            Wszystkie piwa w porownaniiu z Polskimi moga byc uwazane za slabe ale taka juz procedura w Niemczech bardzo malo piw o zawartosci Alk.powyzej 4,9 %
            Dziwi mnie jedynie podana cena Czyzby ktos odemnie kupowal bo chyba tylko ja przywiazlem Schwelmera i juz na tym zarabial.U mnie byly po 6 Zlotych gdyz sama butelka u nas kosztuje 15 Centow
            Andi od Ciebie kupiłem, ale widać mi się coś powaliło... może pszeniczne było po 6.50 zł.

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Piwo ma aktualnie 4,8%:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎