Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwne memy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • copytko
    Member
    • 01-2012
    • 46

    Piwne memy

    Pewnie każdy z was zauważył, że wzrosła popularność memów internetowych. Wśród piwowarów nie brakuje charakterystycznych powiedzonek, czy sytuacji, które zasługują na potraktowanie odpowiednią grafiką. Zauważyłem, że nikt wcześniej nie zaprezentował niczego podobnego, więc założyłem ten temat.

    W Internecie można znaleźć mnóstwo generatorów memów, polecam ten. Można wybrać któryś z istniejących obrazków lub wrzucić swój i odpowiednio dobrać tekst. Poniżej przedstawiam wygląd przykładowego mema dotyczącego karygodnego zachowania rurki fermentacyjnej.
    Attached Files
    Last edited by copytko; 25-11-2012, 12:40.
  • Fala
    Senior
    • 07-2004
    • 671

    #2
    hehe, fajne
    Attached Files
    Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
    Admin ma zawsze rację

    PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

    Comment

    • Cez
      Senior
      • 01-2003
      • 1789

      #3
      Nie rozumem.
      Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

      Comment

      • copytko
        Member
        • 01-2012
        • 46

        #4
        W memach obiera się obiekt docelowy i pewne cechy obiektu na sztywno. Przedstawię to na przykładzie memu o autobusach MPK. Tłem jest zawsze ten sam obrazek. Po przyglądnięciu się kilku memom z łatwością złapać można ich charakter - tekst podzielony jest na 2 części. W górnej tworzy się zarys sytuacji, a w dolnej w kilku słowach puentuje. Pod podanym przeze mnie linkiem widać, co użytkownicy MPK wypunktowują jako najgorsze doświadczenia związane z podróżą z udziałem MPK.

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie rozumem.
          To jest taka kombinacja pisma alfabetycznego i obrazkowego, modna obecnie. Memy pełnią funkcje tzw. złotych myśli. Jest to popularna forma wśród młodzieży, głównie dlatego, że tak skontruowaną treść młodzież jest w stanie przyswoić. Teksty alfabetyczne, złożone z więcej niż trzech zdań naraz, przekraczają ich zdolność percepcji.

          Kiedyś z ciekawości przejrzałem zawartość jakiegoś portalu, w dużej mierze składającego się z memów. Było to żenująco prymitywne, po prostu zbiór bzdur bez znaczenia.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            Na to czekałem...

            B.biz i taj już się marginalizuje, a tu jeszcze takie... mema.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
              To jest taka kombinacja pisma alfabetycznego i obrazkowego, modna obecnie. Memy pełnią funkcje tzw. złotych myśli. Jest to popularna forma wśród młodzieży, głównie dlatego, że tak skontruowaną treść młodzież jest w stanie przyswoić. Teksty alfabetyczne, złożone z więcej niż trzech zdań naraz, przekraczają ich zdolność percepcji.

              ...
              I dlatego czekam na pierwszy, nowatorski memoblog piwny.
              Last edited by leona; 26-11-2012, 09:38.

              Comment

              • copytko
                Member
                • 01-2012
                • 46

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Teksty alfabetyczne, złożone z więcej niż trzech zdań naraz, przekraczają ich zdolność percepcji.

                Kiedyś z ciekawości przejrzałem zawartość jakiegoś portalu, w dużej mierze składającego się z memów. Było to żenująco prymitywne, po prostu zbiór bzdur bez znaczenia.
                Nie będę bronił większości "młodzieży", bo w większości przypadków tak jest. Niemniej jednak, chciałbym zauważyć, że czasami fajnie jest móc przekazać pewną informację za pomocą obrazka, czasem trafnie opisanego.

                Z racji tego, że na tym forum przesiadują ludzie doroślejsi niż na gimbusowatych stronach pokroju kwejka, czy innych demotywatorów, myślałem, że można by było stworzyć memy dopasowane do potrzeb forum - o ile takie istnieją. Z minuty na minutę dochodzę do przekonania, że jednak mogłem przecenić swój zmysł analityczny.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                I dlatego czekam na pierwszy, nowatorski memoblog piwny.
                Nie przesadzajmy. Wątpię, żeby ktoś wpadł na tak idiotyczny pomysł, szczególnie, że nijak by się to miało do idei memów.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika copytko Wyświetlenie odpowiedzi
                  ...
                  Nie przesadzajmy. Wątpię, żeby ktoś wpadł na tak idiotyczny pomysł, szczególnie, że nijak by się to miało do idei memów.
                  Jeszcze nie tak dawno myślałem, że puszczanie pliku z nagraniem zawierającym psyk kapsla i opis etykiety to szczyt purnonsensu. Życie jednak zaskakuje i mamy video na którym poważny facet uczy ludzi jak myć szklanki do piwa. Więc kto wie czy za miesiąc, dwa nie pojawi się memoblog, oferujący prosty przekaz. Wyobraźmy sobie: szklanka piwa, główka czosnku i tekst - Rzeczywiście nie tylko dla wampirów. Po co się starać, przelewać na papier niełatwe do opisania wrażenia sensoryczne, lepiej to wydukać a najlepiej zawrzeć w równoważniku i fotce. Odbiór będzie łatwiejszy a przez to powszechniejszy. Czyż nie o to chodzi blogerom?

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika copytko Wyświetlenie odpowiedzi
                    Z racji tego, że na tym forum przesiadują ludzie doroślejsi niż na gimbusowatych stronach pokroju kwejka, czy innych demotywatorów, myślałem, że można by było stworzyć memy dopasowane do potrzeb forum - o ile takie istnieją. Z minuty na minutę dochodzę do przekonania, że jednak mogłem przecenić swój zmysł analityczny.

                    Właśnie dlatego nikt sie takimi bzdurami (bo to są bzdury) raczej zajmować nie będzie.

                    ps, choć dzięki temu tematowi dowiedziałem się, że istnieje cos takiego jak mem (memy)
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika copytko Wyświetlenie odpowiedzi
                      ... Niemniej jednak, chciałbym zauważyć, że czasami fajnie jest móc przekazać pewną informację za pomocą obrazka, czasem trafnie opisanego...
                      Z tym się zgadzam, sam korzystałem z takiej możliwości. Jednak tworzenie z tego jakiegoś systemu, wręcz z gotowymi podkładami, to dalsza prymitywizacja sposobu komunikowania. Większość memów nic nie znaczy i nic nie wnosi.
                      Last edited by Krzysiu; 26-11-2012, 12:12.

                      Comment

                      • Mason
                        Senior
                        • 02-2010
                        • 3280

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                        Życie jednak zaskakuje i mamy video na którym poważny facet uczy ludzi jak myć szklanki do piwa.
                        Ten sam jegomość ma już na koncie kilka memów piwnych. Innowacja w wielu dziedzinach naraz!

                        Odbiór będzie łatwiejszy a przez to powszechniejszy. Czyż nie o to chodzi blogerom?
                        Trochę, ale bez przesady. Czytelnicy blogów piwnych wymagają trochę więcej niż prosty obrazek.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Właśnie dlatego nikt sie takimi bzdurami (bo to są bzdury) raczej zajmować nie będzie.
                        Żebyś się nie zdziwił
                        JEDNO PIVKO NEVADI!

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎