Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rzecz o porterach - tytuł roboczy, może jeszcze ulec zmiani e;-)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • CyboRKg
    Senior
    • 04-2010
    • 593

    Rzecz o porterach - tytuł roboczy, może jeszcze ulec zmiani e;-)

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
    Nadal najlepsze portery to łódzki i cieszyński.
    Cieszynski to nawet w pierwszej 10-ce nie ma szans u mnie na miejsce. A Lodzki ma mi przywiezc znajomy - bo nigdy nie pilem, a byl wysoko notowany w rankinku Piwo Roku 2011.
    "Jedno pivo ne vadi!"
    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"
  • Promil03
    Senior
    • 10-2007
    • 2833

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
    Cieszynski to nawet w pierwszej 10-ce nie ma szans u mnie na miejsce. A Lodzki ma mi przywiezc znajomy - bo nigdy nie pilem, a byl wysoko notowany w rankinku Piwo Roku 2011.
    Ciekawe. To wymień proszę 10 lepszych polskich porterów.
    Łódzkiego nie licz bo nie piłeś.

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
      Ciekawe. To wymień proszę 10 lepszych polskich porterów.
      Łódzkiego nie licz bo nie piłeś.
      Ciekawe czy się w ogóle nazbiera 10 (Cieszyn, Łódź, Komes, Warnijski, Cornelius, Krajan, Boss Witnica, Okocim, Grand Ambera, Ciechanów - no jest dziesiątka plus restauracyjne o malutkim zasięgu Brovarnia, Częstochovia).
      Last edited by VanPurRz; 30-11-2012, 09:45.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • Promil03
        Senior
        • 10-2007
        • 2833

        #4
        O 3 z Ciechanowa zapomiałeś.

        PS. Teraz dopiero widzę, że Ciechana wymieniłeś.
        Last edited by Promil03; 30-11-2012, 09:48.

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
          O 3 z Ciechanowa zapomiałeś.
          Juz uzupełniłem. W sumie 2 bo 3 to tylko dłuższe leżakowanie.
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            #6
            Krajan ma dwa, miodowy jest przepaskudny ale jest. Pominąłeś Ciechanów, który miał w tym roku trzy w ofercie.

            Edycja: no i wzięli mnie ubiegli...
            Last edited by Mason; 30-11-2012, 09:47.
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • Promil03
              Senior
              • 10-2007
              • 2833

              #7
              W sumie nieważne czy jest ich 10, czy 13. Stwierdzenie,że Porter z Cieszyna nie mieści się w 10 jest dla mnie nieporozumieniem.

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #8
                Prosiłbym aby CyboRKg wyjaśnił swoje zdanie bo się z nim kompletnie nie zgadzam.
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                  Prosiłbym aby CyboRKg wyjaśnił swoje zdanie bo się z nim kompletnie nie zgadzam.
                  Może mu nie smakuje?

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    Może mu nie smakuje?
                    Ale dlaczego? CyboRKg czekamy
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • CyboRKg
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 593

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                      To wymień proszę 10 lepszych polskich porterów.
                      A kto mowil, ze polskich? Mialem na mysli gatunek bez podzialu na kraje... Wprawdzie w Plebiscycie Piwo Roku glosujemy tylko na polskie i mamy 3 glosy do dyspozycji. Ale nawet majac 6 glosow i tak na "Zywca Portera" bym glosu nie oddal. Dlaczego? Bo wali spirytem, a tego w piwach nie toleruje. Zreszta kiedys zamiescilem swoja opinie o nim w watku do tego przeznaczonym. Dosyc tego off-topa!
                      "Jedno pivo ne vadi!"
                      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                        A kto mowil, ze polskich? Mialem na mysli gatunek bez podzialu na kraje... Wprawdzie w Plebiscycie Piwo Roku glosujemy tylko na polskie i mamy 3 glosy do dyspozycji. Ale nawet majac 6 glosow i tak na "Zywca Portera" bym glosu nie oddal. Dlaczego? Bo wali spirytem, a tego w piwach nie toleruje. Zreszta kiedys zamiescilem swoja opinie o nim w watku do tego przeznaczonym. Dosyc tego off-topa!
                        Rzuć okiem na mojego bloga (w sygnaturce) - tam jest aktualna ankieta na temat porterów. Zobaczysz jak układają się głosy.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Na 151 głosów Żywiecki (aka Cieszyński) zajmuje 2 miejsce z 16% głosów. Króluje Łódzki z 29%. Ankieta odzwierciedla dokładnie moje zdanie, z zastrzeżeniem, że olsztyńskiego jeszcze nie piłem - leżakuje w piwnicy.
                          Last edited by Pendragon; 30-11-2012, 23:25.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ale nawet majac 6 glosow i tak na "Zywca Portera" bym glosu nie oddal. Dlaczego? Bo wali spirytem, a tego w piwach nie toleruje.
                            Akurat tak się składa, że profil zapachowy portera bałtyckiego o takim ekstrakcie zawiera również "walenie spirytem", czyli aromat akoholowy. Choć zgadzam się z tym, że często porter cieszyński jest lepszy po doleżakowaniu w piwnicy - do sklepu trafia za szybko i ten aromat jest zbyt intensywny. Zrób taki eksperyment - warto, bo to naprawdę bardzo dobry porter.

                            Jestem również ciekawa - jak moi przedmówcy - które 10 porterów bałtyckich uznałbyś za lepsze od cieszyńskiego?
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jestem również ciekawa - jak moi przedmówcy - które 10 porterów bałtyckich uznałbyś za lepsze od cieszyńskiego?
                              Podłączam się do pytania
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎