Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O ocenianiu i zasępieniu.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    O ocenianiu i zasępieniu.

    Aby nie mieszać wątków okołopiwnych z tym, co się dzieje wokół Sępa, pozwolę sobie otworzyć nowy wątek.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    Napisałeś: "po pierwsze piwo ma poważną wadę, jaką jest wysoki poziom diacetylu, po drugie zostało sporządzone ze śmieci, czyli powystawowych chmieli o nieustalonych parametrach." I to jest ocena...
    Nie, to nie jest ocena. To są fakty. Jak wspomniałem, zarówno do wady, jak i do pochodzenia chmielu Kopyr przyznał się we własnych wypowiedziach na forum.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    ... te chmiele to śmieci itd.? Jest to fałsz ...
    To nie jest fałsz. Dla mnie taki surowiec to śmieci. Wystawca zamierzał je wyrzucić. Tu pewnie można polemizować, ale nie przekonasz mnie, że chmiele zgarniane z wystawy na kupę do jednego wora to pełnowartościowy produkt.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    ...Dalej piszesz "moja opinia to ocena zachowania Kopyra".
    Jeśli zatem oceniasz czyjś produkt na podstawie swojego stosunku osobistego do jego autora...
    Ani jednym słowem nie oceniłem produktu Kopyra na podstawie mojego stosunku osobistego do niego osobiście. Jeśli gdzieś tak zrobiłem, to bądź tak uprzejmy i przytocz stosowny cytat.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    ... wypisujesz opinie na temat produktu, którego nawet nie powąchałeś...
    Korzystam z opinii, które znajdują się na forum, w tematach:
    - Wypychanie niedoleżakowanego piwa na rynek http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=101387
    - Widawa, Sęp http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=101321
    Mogę oczywiście robić przypisy, jak w pracy naukowej, ale jak dotąd na forum nie było takiego zwyczaju.
    Swoją drogą, twojej oceny Sępa tam nie ma.

    Wydaje się, że w ocenach działalności tzw. rewolucjonistów (głupie określenie, ale nie potrafię inaczej zgrabnie określić grona osób, zamieniających warzenie piwa z hobby w biznes) duża rolę odgrywa stosunek osobisty do nich i ich działań. Zbyt dużą, moim zdaniem. Zamiast obiektywnego spojrzenia i rzeczowej krytyki mamy udawany entuzjazm, zagłaskiwanie i oskarżenia pod adresem krytyków. Z czwórki Pinta, AleBrowar, Artezan, Kopyr najlepiej znam Grześka i Marka z Pinty. Nie przeszkodziło mi to skrytykować ich etykiet. Jak widać, coś z racji było, bo wzornictwo zmienili. Czy sądzisz, że Grzesiek i Marek z tego powodu przestaną mi rękę podawać? Raczej nie, choć pewnie zębami zgrzytali.

    I jeszcze jedno. Forum działa na podstawie regulaminu. Jeśli uważasz, że któraś z moich wypowiedzi narusza ten regulamin, zgłaszaj to do admina. Nie sądzę, żeby miał nadmierny opór przed wycięciem. Ale o ile dobrze pamiętam, to żaden punkt regulaminu nie zabrania głoszenia swoich prywatnych opinii na dowolny temat, ze szczególnym uwzględnieniem kumpli i przyjaciół królika.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎