Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

2013.01.15-Piwnica u Fritzla, czyli wódeczka u gwałciciela i mordercy!, facet.wp.pl

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    2013.01.15-Piwnica u Fritzla, czyli wódeczka u gwałciciela i mordercy!, facet.wp.pl

    Polacy to naród raczej stroniący od wielkich ekstrawagancji i wbrew opinii niektórych gadających głów, wrażliwy na ludzką krzywdę. Stąd nie ukrywamy, że bardzo zaskoczyła nas informacja, że w Warszawie ma powstać pub-klub, który za patrona wziął sobie prawdziwego potwora i zwyrodnialca - mordercę, pedofila i wielokrotnego gwałciciela własnych córek - Josefa Fritzla.

    Knajpa, która będzie się mieścić w samym centrum stolicy, na Nowym Świecie, ma się nazywać Piwnica u Fritzla (gwoli przypomnienia - austriacka bestia więziła swoje ofiary, najbliższą rodzinę, właśnie w piwnicy swojego domu), a jej wejście będzie zdobił szyld opatrzony podobizną potwora z Amstetten. Myślicie, że na tym kończy się pomysłowość "ekstrawaganckich restauratorów"? Nic z tych rzeczy.

    Na plakatach zachęcających do przybycia do lokalu, widnieją imiona i nazwiska... ofiar Fritzla, m.in.: Natashy Kampus, Jaycee Lee Dugardi i Lydii Gouardo. Wszystkie one były przez niego więzione i torturowane. Właściciel w osobliwy sposób informuje o planowanym otwarciu pijalni także na swoim profilu na facebooku:

    - Achtung ! Chciałbym zaprosić wszystkich na OFICJALNE OTWARCIE 18.01 w piątek do siebie do piwnicy ! przybywajcie tłumnie !

    Szczerze powiemy, że sprawa (nawet, jesli jest to zwyczajna prowokacja, o czym może świadczyć chociażby brak strony internetowej klubu) wzbudza w nas niesmak. Jednak nic niestosownego nie widzi w tym pragnąca zachować anonimowość menadżer klubu, do której zadzwonili dziennikarze portalu wawalove.pl (nam nie udało się skontaktować z żadnym z przedstawicieli). Według informacji portalu, decyzja o wyborze nazwy została poprzedzona badaniem marketingowym.

    - Docierają do nas powoli informacje od internautów, że chyba trochę przesadziliśmy z nazwą - stwierdziła menadżer. - Jednak w badaniu na temat tej nazwy, większość ankietowanych odczytała to jako czarny humor. (...) Tak, taki ponury dowcip. Pomyśleliśmy, że nazwa - poprzez sensację, przyciągnie klientów.

    No cóż, z pewnością cel został osiągnięty. I choć rozmówczyni wawalove.pl nie wyklucza, że ostatecznie nazwa ulegnie zmianie, o klubie już zrobiło się głośno. A właściciele zacierają ręce spodziewając się sporych zysków. - Już głośno - z dumą obwieszcza na facebooku właściciel [...]

    PFi/ Puch, facet.wp.pl

    Całość u źródła: http://facet.wp.pl/apage,2,kat,70996...wiadomosc.html
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #2
    Ten system jest kompletnie chory (a pewnie i tak znajdzie się wielu obrońców, że przecież w imię zysku można wszystko bo zysk jest święty, niezależnie jak osiągnięty).
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      Życzę bardzo głośnego otwarcia. Włącznie z biciem szyb.

      Mimo wszystko wygląda to na prowokację, zwłaszcza w kontekście tych nazwisk ofiar na plakatach. Nie chce mi się wierzyć, że ludzie są tak durni.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Nie w imię zysku tylko wolności głupio pojmowanej.
        Masowi mordercy obnoszeni i sławieni przez popkulturę Ci nie przeszkadzają a psychopata tak?

        Comment

        • Mikko
          Senior
          • 12-2008
          • 583

          #5
          Postępująca konsekwentnie infantylizacja społeczeństwa, która zaczęła się wraz ze zwróceniem się rynku na małolatów jako na łatwy łup, potem to się rozlało na net, na memy - czasem śmieszne ale w większości okrutne. Na pozbycie się praktycznie wszystkich tabu z naszego życia. Postreligijna cywilizacja (nie utożsamiać z proboszczami i religią w szkole bo tu chodzi o memy moralne które dotyczą nawet ateistów). Symulakryczność naszego życia - wszystko już odnosi się do niczego albo nie pamięta z czego powstało.
          Ja daje 5-10 lat na dopuszczenie pewnej łagodnej formy pedofilii w mediach i pospolitych przekleństw w np reklamach.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12201

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
            Na plakatach zachęcających do przybycia do lokalu, widnieją imiona i nazwiska... ofiar Fritzla, m.in.: Natashy Kampus, Jaycee Lee Dugardi i Lydii Gouardo. Wszystkie one były przez niego więzione i torturowane.
            Jego ofiarą była również nieumieszczona na plakacie Wanda, co nie chciała Niemca. Co za bzdet

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              W myśl powiedzenia "byle jak ale grunt by o nas mówiono" proponuję olać temat i nie robić większej czy mniejszej reklamy temu lokalowi.
              Sam Fritzl juz sam w sobie jest odrażający ale zachecające jego córki to już skrajność, której nazwać nie umiem
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • lucifuge
                Senior
                • 11-2009
                • 309

                #8
                Jestem w stanie zaakceptować tego typu prowokacje w kontekście artystycznym lub humorystycznym w konwencji Monty Pythona ale jako "chłyt majketingowy" widzę to słabo.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Nie będzie lokalu. Po medialnej nagonce władze stolicy cofnęły... no właśnie nie wiem co - zezwolenie na alkohol, czy umowę najmu. Tak czy siak, wiele huku o nic.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie będzie lokalu. Po medialnej nagonce władze stolicy cofnęły... no właśnie nie wiem co - zezwolenie na alkohol, czy umowę najmu. Tak czy siak, wiele huku o nic.
                    Cofnęły umowę najmu i dodatkowo złożyli zawiadomienie do prokuratury.
                    Last edited by sibarh; 17-01-2013, 10:36.
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Swoją drogą ciekaw jestem jak zapisany był paragraf, na podstawie, którego wypowiedziano najem?
                      "W wypadku szerzenia bla...bla..bla burmistrz dzielnicy ma prawo wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym"?

                      Comment

                      • gwzd
                        Senior
                        • 01-2012
                        • 622

                        #12
                        Nie dotrzymali terminu otwarcia lokalu dla klientów, który był zapisany w umowie najmu.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎