Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lublin, Romanowskiego 44/Czarkowskiego, Spiżarnia Alkoholi [byłe Wina Świata]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    Lublin, Romanowskiego 44/Czarkowskiego, Spiżarnia Alkoholi [byłe Wina Świata]

    Sklep w domu jednorodzinnym, na rogu ulic wewnątrz osiedla Konstantynów. Co prawda "winny", ale to kolejne tego typu miejsce, gdzie "przy okazji" można zakupić przyzwoite piwo. Większość małych browarów polskich (Lwówek, Kormoran, Ciechan, Witnica, etc), trochę zagranicy, na pewno widziałem Bernarda, jest też Kozel. Przyznaję się bez bicia, że nie zapamiętałem dużej części asortymentu, ale w zeszłym roku coś tam kupowałem i było podobnie. Można więc powiedzieć, że jak na sklep peryferyjnie położony, stabilność jest spora. Może nie na mapę sklepów piwnych, ale przechodząc można zajrzeć.
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    #2
    Obecnie bardzo dobre zaopatrzenie, komplety albo prawie komplety z krajowych browarów wsparte Novą Paką, Rohozcem i svatecnym Bernardem w brązowej butelce, tudzież Mołdawią i Armenią oraz pojedynczymi innymi czeskimi i niemieckimi.

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #3
      Pamiętasz może jakie piwo było z Mołdawii i jakie są ceny piw czeskich ?

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Byłem dzisiaj, jestem mile zaskoczony zaopatrzeniem w piwa z polskich browarow. Jest m.in. Pivovaria po 5zł z groszami i nowa Pinta.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4305

          #5
          Zgadza się, pojawiła się Pinta Oto Mata JPA, a także raciborski Pils, a także piwa z Radomia.

          Comment

          • perłyfan
            Senior
            • 02-2003
            • 1244

            #6
            Czynne w niedziele ? Jeśli tak w jakich godzinach ?
            JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4305

              #7
              Wydaje mi się, że tak, ale, zabij mnie, nie pamiętam w jakich godzinach.

              Comment

              • beer77
                Junior
                • 04-2013
                • 1

                #8
                Czynne w niedziele do 22 albo 23 WIDAWA TEZ JEST)

                Comment

                • fans
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 195

                  #9
                  Będąc dzisiaj w sklepie na Romanowskiego zauważyłem porter z Browarów Łódzkich.Warto już zrobić zapasy na zimę.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4305

                    #10
                    Sklep znacznie obniżył loty, dwie wizyty i dwa razy półki z piwem znacznie przerzedzone. Zostało kilka polskich browarów: dwa piwa z Kormorana, prawie komplet z Raciborza, Miłosław, też chyba dwa, Pinta Atak i Dobry Wieczór i jakieś niedobitki plus koncerny. Szkoda.

                    Comment

                    • fans
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 195

                      #11
                      Koniec bryndzy na Romanowskiego.Piwa zdecydowanie więcej niż podczas mojej ostatniej wizyty.Nabyłem porter z Zawiercia,którego w Lublinie jeszcze nie widziałem.Ten sklep chyba zmienił nazwę,ale tego pewien nie jestem.

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4305

                        #12
                        Owszem, zmienił, ale nie chcę zmyślać, bo nie zapamiętałem dokładnie, coś prostego z "alkoholami".

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4305

                          #13
                          Teraz sklep nazywa się "Spiżarnia Alkoholi". Asortyment nadal bardzo zadowalający. Z ciekawostek można np nabyć "Konstancin IPA".

                          Comment

                          • fans
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 195

                            #14
                            W Spiżarni na Romanowskiego nalewają z beczek do buteleczek(4 krany), co leją nie znaju.Mam nadzieję że nie to samo co w Beer Geek z Narutowicza bo te sklepy są chyba ze sobą powiązane kapitałowo.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4305

                              #15
                              W Lublinie, jak zauważyłem bacznie obserwując ten rynek, dzieje się tak, jakby wszystkie sklepy były powiązane ze sobą kapitałowo. A poważnie... nie ma żadnego, który wyłamywałby się z normy branie piwa z konkretnych hurtowni, tzn jak dociera jakaś nowość, to jest niemal we wszystkich sklepach specjalistycznych. Nikt nie sili się na to, żeby zbudować jakieś własne kanały dystrybucji, czy sprowadzania bardziej jeszcze niszowych piw niż to, co jest uznawane za niszowe. Jedyny chyba wyjątek to sklep na Al. Warszawskiej, gdzie mają piwa z Sulewskiego. Ale za to inna oferta dość przeciętna....

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎