PDA

Wersja pełna: : Austria, Murau, Raffaltplatz 17, Zum Brauhaus

Pancernik
07-02-2013, 12:13
Hotel i restauracja położony praktycznie na terenie browaru Murauer. Bardzo przestronny obiekt, kilka sal restauracyjnych, sale konferencyjne, no i hotel. Możliwe jest zwiedzanie czegoś w rodzaju przybrowarnianego muzeum.
Zatrzymaliśmy się tam na obiad i na tym poprzestaliśmy. Wystrój sal tak, ni to piwiarnia, ni to restauracja, można wytrzymać. Dość typowa kuchnia "okołoalpejska" z naciskiem na niemieckojęzyczną część Alp ;). W sumie smacznie.
Nie można kupić piw na wynos, mimo, iż niektóre są tylko w wersji butelkowej. Na miejscu można zamawiać piwo w pojemnościach od 0,2 do (chyba) litra. Mnie udało się do obiadu wprowadzić do organizmu jasnego i ciemnego zwickla, pszeniczkę i coś o austriackiej nazwie "Black Hill". Tego ostatniego piwa pani nie zgodziła się sprzedać na wynos :rolleyes:, wbrew moim nadziejom nie ma też sklepu przy browarze - zostałem odesłany do najbliższej BILLI.
Gdyby ktoś był głodny szczegółów: www.brauhaus-murau.com.

abernacka
07-02-2013, 12:37
(...) wbrew moim nadziejom nie ma też sklepu przy browarze - zostałem odesłany do najbliższej BILLI.
(...).

Przecież jest tam skład hurtowy, który z wielką przyjemnością sprzeda tobie kilka flaszek.

Pancernik
07-02-2013, 15:03
Opierałem się na informacji od pani kelnerki, byłem tam w sobotę ok. 13-ej, więc mogło być geschlossen.

abernacka
07-02-2013, 15:26
(...), byłem tam w sobotę ok. 13-ej, więc mogło być geschlossen.

Tak mogło być:)