Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co mają poglądy do działalności handlowej?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • awtard
    PiwBiz
    • 12-2009
    • 186

    Co mają poglądy do działalności handlowej?

    Admin: wydzielono z


    -------------

    Autorowi mogę zarzucić, że nie wziął pod uwagę jednej jakże istotnej kwestii, a mianowicie czas w jakim produkuje się piwo komercyjne, a jest on ekspresowy w przeciwieństwie do małych browarów gdzie piwo leżakuje w odpowiednim czasie.
    Z komercją co rusz są afery...
    Polskie koncerniaki tworzą szczochy i tyle, nic ich nie usprawiedliwia!

    Z chmielowym pozdrowieniem
    Last edited by ART; 18-02-2013, 13:36. Powód: błąd stylistyczny
    Łódź ul. Kruczkowskiego 22, poniedziałek - niedziela 9.00 - 23.00
    Filia Łódź ul. Bartoka 43, poniedzialek - sobota 7.00 - 22.00, niedziela 9.00 - 22.00
    Serdecznie zapraszamy do naszych sklepów
    http://www.facebook.com/strefapiwagael
    nasze motto:
    " żeby poczuć smak piwa należy wypić co najmniej 3 piwa "
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika awtard Wyświetlenie odpowiedzi
    Autorowi mogę zarzucić, że nie wziął pod uwagę jednej jakże istotnej kwestii, a mianowicie czas w jakim produkuje się piwo komercyjne, a jest on ekspresowy w przeciwieństwie do małych browarów gdzie piwo leżakuje w odpowiednim czasie.
    W browarach restauracyjnych w okresie letnim piwo niedoleżakowae to często standard. Cornelius leżakje swój porter zaledwie 2 m-ce o ile mnie pamięć nie myli. Pośpiech udziela się wszystkim, z róznych pobudek ale jednak.

    Comment

    • pazurq
      Senior
      • 05-2007
      • 120

      #3
      a i tak carlsbergowi za zmarnowanie marki Okocim (głownie zagłoby) - kula w łeb ....
      dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

      Comment

      • rohozecky
        PremiumUżytkownik
        • 11-2008
        • 1837

        #4
        Marki nie zmarnował, w końcu nie markę się pije.
        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

        Comment

        • pazurq
          Senior
          • 05-2007
          • 120

          #5
          piwo zmarnował ... nie czepiajmy sie słówek
          dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            Sekciar neofita:
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika awtard Wyświetlenie odpowiedzi
            ... w przeciwieństwie do małych browarów gdzie piwo leżakuje w odpowiednim czasie....
            bua ha ha ha ha ha ...
            Stąd to masełko w Czarnkowie czy Fortunie?
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika awtard Wyświetlenie odpowiedzi
            ... Z komercją co rusz są afery...
            Jakiś konkretny przykład może?

            Zaczyna mnie wk....ać takie pieprzenie. Chyba założę Ruch Obrony i Poparcia Koncernów.
            Last edited by Krzysiu; 16-02-2013, 21:52.

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
              Zaczyna mnie wk....ać takie pieprzenie. Chyba założę Ruch Obrony i Poparcia Koncernów.
              A ile ty pijesz piw koncernowychW imię czego chcesz bronić krzewicieli beznadziejskiego smaku
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • chemmobile
                Senior
                • 03-2009
                • 2168

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika awtard Wyświetlenie odpowiedzi
                Polskie koncerniaki tworzą szczochy
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Sekciar neofita
                Co by nie pisał, to jednak zarabia m.in. na sprzedaży tych koncernowych "szczochów" Łódź, Kruczkowskiego 22, Strefa Piwa
                Last edited by chemmobile; 16-02-2013, 22:51.
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12171

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                  A ile ty pijesz piw koncernowychW imię czego chcesz bronić krzewicieli beznadziejskiego smaku
                  Może w imię zwykłej prawdy. Tak się dziwnie składa, że z krajowych produktów jakie piłem, najgorsze nie pochodziło z koncernów. I naprawdę apelowałbym, żeby trzymać się tematu, a nie jakieś wycieczki w stylu "ile wypiłeś".

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12171

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                    Co by nie pisał, to jednak zarabia m.in. na sprzedaży tych koncernowych "szczochów" Łódź, Kruczkowskiego 22, Strefa Piwa
                    no i co z tego?

                    Comment

                    • Micho441
                      • 04-2008
                      • 812

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                      Sekciar neofita:

                      bua ha ha ha ha ha ...
                      Stąd to masełko w Czarnkowie czy Fortunie?

                      Jakiś konkretny przykład może?

                      Zaczyna mnie wk....ać takie pieprzenie. Chyba założę Ruch Obrony i Poparcia Koncernów.
                      To prawda.Miałem okazje pić piwo z tzw.rzemieślniczych browarów które niezbyt mi smakowało.
                      Mnie też wk...a jak ktoś pisze "szczochy" koncernowe.Nic tylko pogratulować znajomości smaku szczochów-piszącym wszak kubki smakowe działają na zasadzie porównania zapamiętanych smaków.

                      Comment

                      • Kemp
                        Senior
                        • 03-2002
                        • 357

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pazurq Wyświetlenie odpowiedzi
                        a i tak carlsbergowi za zmarnowanie marki Okocim (głownie zagłoby) - kula w łeb ....
                        Jak Carlsberg przejął Okocim było już po Zagłobie. Kieruj swój karabin w inną stronę
                        Kemp

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mnie też wk...a jak ktoś pisze "szczochy" koncernowe.
                          Po prostu nie poddajesz się modnym trendom Wg mnie to właściwie jedynym sensownym argumentem przeciw koncernom to produkcja jednego stylu w różnych odsłonach (markach). Być może jasny lager to najtańszy oraz najprostszy gatunek nadający się do masowej i szybkiej produkcji z powodów technologicznych, możliwości stosowania surowców zastępczych czy enzymów wspomagających.
                          Last edited by chemmobile; 17-02-2013, 09:27.
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • Pankracy
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 2768

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                            Być może jasny lager to najtańszy oraz najprostszy gatunek nadający się do masowej i szybkiej produkcji z powodów technologicznych, możliwości stosowania surowców zastępczych czy enzymów wspomagających.
                            Na to że jasny lager zdominował rynek piwowarski na świecie wpływ miała chyba przede wszystkim II wojna światowa i polityka producentów piwa w USA.

                            Comment

                            • awtard
                              PiwBiz
                              • 12-2009
                              • 186

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                              Co by nie pisał, to jednak zarabia m.in. na sprzedaży tych koncernowych "szczochów" Łódź, Kruczkowskiego 22, Strefa Piwa
                              Co ma piernik do wiatraka?
                              Swoim klientom zawsze proponuję piwa regionalne i wielu z nich później nie wraca do komercji.
                              Dla mnie w smaku różnica jest olbrzymia aczkolwiek nie oznacza to, że wszystkie małe browary warzą świetne czy też na przyzwoitym poziomie piwo.
                              Nie pijam komercji poza testowaniem nowości piwnych i zdania nie zmienię co do jego walorów, bo takowych smakowych nie dostrzegam.
                              Ponadto chciałbym zwrócić uwagę na to, iż koncerniaki na swoich etykietach co do składu poza Żywcem podają tylko taką informację: "zawiera słód jęczmienny". A co dalej? Coś mają do ukrycia? Nie ma chmielu czy też jest inny "dodatek"?
                              Moja wypowiedź dotyczy polskich browarów komercyjnych.

                              z chmielowym pozdrowieniem
                              Łódź ul. Kruczkowskiego 22, poniedziałek - niedziela 9.00 - 23.00
                              Filia Łódź ul. Bartoka 43, poniedzialek - sobota 7.00 - 22.00, niedziela 9.00 - 22.00
                              Serdecznie zapraszamy do naszych sklepów
                              http://www.facebook.com/strefapiwagael
                              nasze motto:
                              " żeby poczuć smak piwa należy wypić co najmniej 3 piwa "

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎