Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina, Odessa, Stara Liustdorfska Doroha 10, Czernomorka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Ukraina, Odessa, Stara Liustdorfska Doroha 10, Czernomorka

    Одесса, Черноморка, Старолюстдорфская дорога 10 .

    Jeszcze w latach 90-tych ubieglego wieku w Odessie warzyły piwo 3 browary przemysłowe.
    Jednak pod zarządem zagranicznych koncernów zakończono ich działalność .
    Na miejscu jednego z nich stoją już apartamentowce.
    Skąd my to znamy.
    Mało tego, w całej obłasti Odesskiej czyli ichniejszym odpowiedniku naszego wojwództwa, nie działa już żaden browar przemysłowy.

    Jako że życie nie zna próżni, powstało kilka niewielkich browarów które próbują urozmaicić nieco ten monotonny już koncernowy rynek.
    Jednym z nich jest ''Czernomorka''.
    Browar który w 2008 roku założył były właściciel browarku w Gratesti w republice Mołdawii.
    Znajduje się on już praktycznie na końcu Odessy, przy drodze którą jedzie się do Iliczewska.
    Jakieś 10 minut pieszo można dojść do niego, z przystanku tramwaju ''14 Stancja Liustdorfskiej Dorohi''.
    Na ten przystanek przyjeżdża tramwaj o nr. 27,29,31.
    Ogrodzenie browaru jest od strony drogi oblepione reklamami, więc z trafieniem nie będzie problemu.
    Jako że to nowiutki browarek, wszedzie czysto i schludnie.
    Szkoda że nie było możliwości zaglądnięcia do wewnątrz.
    Na piętrze wychodząc od zewnątrz szerokimi schodami, znajduje się sala degustacyjna jak napisano na drzwiach, ale była kompletnie pusta, stało tam kilka ław.
    Widocznie to tylko dla zaproszonych gości.
    Na szczęście przy bramie wjazdowej stoi mały sklepik firmowy, w którym można się zaopatrzyć we wszystkie produkty warzone w tym browarku.
    A jest tego wcale nie mało, gdyż 6 rodzajów.

    Piwa noszą nazwę ''Bohemian Kings Beer''
    Jako logo jest namalowana postać Gambrinusa, identyczna jaką kiedyś widywałem na etykietkach piwa Gambrinus z Bukaresztu.
    Piwa są rozlewane do plastikowych butelek o pojemności 1 oraz 2 litrów.
    Na butelkach nie ma naklejek, ale jeśli się chce, to pani sprzedająca albo je naklei albo da luzem.
    Nie ma problemu w rozpoznaniu które jest które, gdyż każde ma inny kolor nakrętki.
    Co ciekawe wszystkie piwa są w wersji niefiltrowanej, więc czym świeższe tym lepsze.

    * Klasiczne- jasne 12*, 4,5% <> Cena 12 ,23 hrn za 1 i 2 litry.
    * Premium - jasne 12*, 4,5 % <> 13,24 hrn. W składzie m.in. miód.
    * Temne - ciemne 13*, 4,5% <> 13,24 hrn.
    * Pszeniczne-jasne 13*, 5% <> 14,25 hrn
    * Originalne - kolor bursztynowy, 14*, 5 % <> 14,25 hrn W składzie jest również ryż.
    * Akademiczne -można by już go zaklasyfikować do półciemnych. 16*, 5,5% <> 15,27 hrn.
    To ostatnie piwo jest dosyć oryginalne, gdyż w jego składzie występuje m.in. miód, ryż oraz słód pszeniczny.
    Piwa ciekawe, mnie najbardziej podeszło Klasiczne.

    Sklep firmowy który jest otwarty codziennie w godz. 9.00 - 20.00 z przerwą obiadową w godz. 13.00-13.20, posiada w ofercie również kufle firmowe.
    Natomiast podstawek nie było, ale wiem że takowe mają.
    Piwa są dostępne w mieście i nie tylko w tzw naliwajkach, a również browarek posiada swoje lokale firmowe.
    Jeden widziałem osobiście przy przystanku tramwaju nr 17,18 -''7 Stancja Bolszowo Fontana''.
    Inny ponoć znajduje się na ul. Arnautskiej 103.
    Strony internetowej jakoś się nigdzie nie doszukałem.

    Pare fotek z galerii:


Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎