Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Forest, L'Avesnoise Blanche

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szczawik
    Senior
    • 09-2011
    • 103

    Forest, L'Avesnoise Blanche

    Piwo z francuskiego browaru restauracyjnego, położonego tuż przy belgijskiej granicy. Browar warzy raczej klasycznie belgijskie piwa, poza dodanymi na forum blondem i ambre, tripel, świąteczne i dodawany przeze mnie witbier. Nazwa trochę przydługawa, ale taka widnieje na butelce...na stronie www to samo piwo widnieje pod nazwą Blanche. W składzie, obok wody jest też słód jęczmienny i pszeniczny (czyżby brak niesłodowanej pszenicy?), chmiel, przyprawy, drożdże. Alk: 5%, brak info o ekstrakcie zarówno na flaszce, jak i w necie.

    Butelka 0,75l, zamykana kapslem bez korka, dostępna w poznańskim Ministerstwie Browaru.

    Kolor: bardzo jasny, żółtawy, mętny, ledwo przebija przez światło.
    Piana: średniopęchrzykowa, średnio trwała, ale bardzo obfita, jak na wita szału nie ma
    Zapach: przyjemny, orzeźwiający, cytrusowy, może delikatnie słodowy, rzeczonych przypraw chyba nie wyczuwam, ale w sumie ja prawie nigdy ich nie wyczuwam, więc to może ze mną jest coś nie tak .
    Wysycenie: za wysokie, trochę zbyt gryzące, chyba największa wada, ale tragedii nie ma
    Smak: piwo jest bardzo, bardzo wytrawne, wręcz wodniste, troszkę więcej ciała by się przydało, nawet jak na wita za mało. Smak przez to jest trochę zbyt delikatny, ale sam w sobie przyjemny - orzeźwiający, lekko kwaskowaty, lekko cierpki, z bardzo delikatną goryczką. Słodycz niemal niewyczuwalna, wyczuwalne natomiast cytrusowe posmaki. Myślę, że latem byłby świetny, teraz jednak lekko przeszkadza wodnistość. Chyba wyczuwam przyprawy, ale może mi się wydawać.
    Opakowanie: zdjęcia nie mam, eta podobna do innych z tego browaru, tylko białe tło, całkiem niezła, choć bez rewelki, na kontrze skład i alko, brak ekstraktu, jest natomiast adres, mail i tel. browaru.

    Generalnie dobre piwo, ale nic specjalnego, Blanche de Namur czy Blanche de Bruxelles smakował mi chyba bardziej. Ciekawa jest ta kwaskowatość i cierpkość, co przy tak dużej wytrawności sprawia, że piwo jest wybitnie letnie, orzeźwiające.
    Last edited by szczawik; 10-03-2013, 00:55.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szczawik Wyświetlenie odpowiedzi
    Myślę, że latem byłby świetny
    Na rowerowej majówce sprawdziło się bardzo dobrze. Lekkie cytrusy, goryczka stosunkowo wyraźna, musujące wysycenie powodują, że w ciepłe dni pije się bardzo fajnie.
    Jest dość lekkie, zgodnie ze stylem, ale nie wodniste.

    Ekstrakt 12%

    Dystrybucja:
    sklep z piwem,piwo sklep,internetowy sklep z piwem,sklep z wybranym piwem,piwo rzemieślnicze,sklep z piwami rzemieślniczymi,piwa rzemieślnicze


    Kupione w Drink-Hali, Wrocław
    Last edited by darekd; 20-05-2013, 00:37.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎