Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Praca licencjacka - Niemcy i Polska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mitsu91
    Junior
    • 11-2012
    • 2

    Praca licencjacka - Niemcy i Polska

    witam
    pisze prace licencjacka na temat piwa w jezyku niemieckim, studiuje germanistyke.
    na poczatku obralam taki temat: historia piwa i jego rola w rozwoju ludzkosci. niestety pani promotor uwaza ze jest to temat odtworczy i zeby to byla jakas analiza i tu moje prosba o pomoc. po przejrzeniu materialow (dosc ubogich, a jesli chodzi o niemieckie mam tylko jedna ksiazeczke a wiecej stron internetowych) nie wiem co w tym temacie mozna zanalizowaz? czy jest sens analizowac rynek polski i niemiecki czy tez np proces produkcji piwa w obu krajach? przyszedl mi do glowy kolejny temat: miedzy tradycja a prawem. reinheitsgebot jako zrodlo kulturowo- prawnego konfliktu. cos w tym wymiarze.
    bardzo prosze o jakies sugestie.
  • jani50
    Junior
    • 03-2013
    • 9

    #2
    Ty jesteś na germanistyce, ale chcesz napisać pracę na temat ekonomii lub prawa? Nie wiem czy to dobre pomysł. Lepiej napisz o czymś, co jest związane z językoznawstwem, może: Wpływ alkoholu na słownictwo. Możesz wtędy przeprowadzić eksperyment na samym sobie.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mitsu91 Wyświetlenie odpowiedzi
      witam
      pisze prace licencjacka na temat piwa w jezyku niemieckim, studiuje germanistyke.
      na poczatku obralam taki temat: historia piwa i jego rola w rozwoju ludzkosci. niestety pani promotor uwaza ze jest to temat odtworczy i zeby to byla jakas analiza i tu moje prosba o pomoc.
      Napisz skąd piszesz. Pani promotor miała rację. Być może powinieneś ograniczyć się do tradycji piwowarskich jakiegoś miasta, dotyczyło by to nie tylko browarów, ale również gospód, życia gospodarczo-społecznego regionu. Takich miejsc na Śląsku, Dolnym Śląsku, Pomorzu czy Mazurach jest wiele. Materiały też da się znaleźć, jest też dawna prasa itp.

      Bardzo dobrym przykładem są publikacje jednego z Forumowiczów (Piwowara):

      Historia Literatura Historia piwowarstwa w Brzegu i okolicach. Andrzej Urbanek "Historia piwowarstwa w Brzegu i okolicach" - to pierwsze szczegółowe opracowanie na temat przeszłości piwowarstwa w Brzegu opolskim i pobliskich miejscowościach. Autor zabiera nas na fascynującą wyprawÄ



      Historia Literatura Historia piwowarstwa w Opolu i okolicach. Andrzej Urbanek "Historia piwowarstwa w Opolu i okolicach" to pierwsze szczegółowe opracowanie na temat przeszłości piwowarstwa w Opolu i pobliskich miejscowościach. Autor zabiera nas na fascynującą wyprawę po dziejach


      Napisz skąd jesteś.

      Comment

      • Mitsu91
        Junior
        • 11-2012
        • 2

        #4
        tak jestem na germanistyce ale na specjalizacji turystycznej/kulturoznawstwo, więc językoznawstwo odpada

        jestem ze świętokrzyskiego.

        dziękuję za odpowiedzi, ale ten temat mnie po prostu przerósł, szedł mi jak krew z nosa, więc zmieniałam już temat, który mi bardziej odpowiada

        dziękuje i pozdrawiam

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎