Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kraków, Karmelicka 51, Świat piwa [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maykel
    Member
    • 01-2010
    • 49

    Kraków, Karmelicka 51, Świat piwa [zamknięte]

    Lokal przy końcu ulicy Karmelickiej (ten koniec przy placu Inwalidów). Poza masówką niezły wybór polskich piw (prawie cały zestaw Pinty), trochę belgów, jakieś czeskie i ukraińskie. Trochę szkła. Ceny "krakowskie".
    Strona na fb:
    Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.
  • MiHi
    Junior
    • 08-2010
    • 10

    #2
    Wczorajsza sytuacja w sklepie zmusiła mnie do napisania tej opinii. Na plus warto zaznaczyć, że jest sklep jest w dogodnej lokalizacji ponieważ niemal przy samym przystanku tramwajowym jadąc od centrum. Ceny nie powalają, u Marii, w Strefie, oraz na Łużyckiej są niższe no, ale blosko centrum więc pewnie dlatego. Kolejnym plusem jest dość duży wybór jednak w Krakowie to już chyba nie jest coś nadzwyczajnego. Kolejnym plusem jest to że sklep jest czynny w niedzielę. Z plusów to byłoby na tyle. Z minusów to obsługa. Ostatnio moja dziewczyna przechodziła blisko sklepu i zadzwoniła czy nie kupić mi jakiegoś piwa. Powiedziałem żeby kupiła jakąś 10,11 lub 12 czeską gorzką. Pan polecił jak stwierdził swoją ulubioną 10 czyli staropramena i to jeszcze w zielonej butelce :/ Ciekawe gusta. Ale o gustach się nie dyskutuje. Kolejna sytuacja, która mnie mocno zdziwiła była kiedy zwracałem butelki. Jestem kolekcjonerem etykietek więc przyniosłem butelki bez nich, ale pan ich nie przyjął bo bez etykiet hurtownia mu nie odda kaucji ponieważ muszą wiedzieć z jakiego piwa ta butelka jest (sic!). Kompletna bzdura, ale chyba nie muszę forumowiczom tego tłumaczyć. Pozostałe sklepy w Krakowie: Strefa piwa, Maria, Wody i piwa regionalne nie mają takich problemów z hurtownikami. A więc podsumowując. "Z braku laku" kiedy mamy blisko warto wejść bo można kupić dobre piwo, ale tylko jeżeli wiemy czego chcemy. Niedoświadczonym obsługa wciśnie wszystko więc trzeba uważać.

    Comment

    • marcin333
      Junior
      • 09-2013
      • 7

      #3
      Bardzo dobry sklep.
      http://www.zwiedzaniebrowaru.pl

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6114

        #4
        Na plus to że część piwa jest w lodówkach...
        I może z miesiąca na miesiąc obsługa się trochę "doszkoliła"?

        Comment

        • cielak
          Senior
          • 03-2004
          • 2890

          #5
          To chyba jeden z najlepiej zaopatrzonych sklepów w Krakowie, zaraz po "Marii" i "Piwach i wodach Regionalnych". Prawie cała Polska mapa piwna, zagranica w kilkudziesięciu pozycjach z całej Europy i reszty świata.
          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

          Comment

          • Zybex
            Senior
            • 07-2012
            • 222

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak Wyświetlenie odpowiedzi
            To chyba jeden z najlepiej zaopatrzonych sklepów w Krakowie, zaraz po "Marii" i "Piwach i wodach Regionalnych". Prawie cała Polska mapa piwna, zagranica w kilkudziesięciu pozycjach z całej Europy i reszty świata.
            Z belgijskim piwem opisanym jako Palestyna, angielskim - Indie...

            Comment

            • cielak
              Senior
              • 03-2004
              • 2890

              #7
              Nie chodziło mi o wiedzę osób tam sprzedających lecz o zaopatrzenie i wielkość asortymentu.
              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

              Comment

              • freeman0
                Member
                • 11-2011
                • 45

                #8
                Nie no, fajnie sobie pożartować, ale może już przestańmy? Jaki asortyment? Bardzo nędzny. Niewiele piw, niewiele krajów, a to co jest, to głównie koncerniaki. Nic ciekawego ani ambitnego. W dodatku wciskanie kitu, tak jak wspomniane wystawianie piw pod etykietą egzotycznych krajów. Jakby tego było mało sklep bywa często zamknięty z wywieszką "zaraz wracam", które to zaraz potrafi trwać baaardzo długo. Generalnie można tam wejść jak się przechodzi obok i się człowiekowi spieszy, ale w innym wypadku lepiej udać się gdzie indziej.

                Comment

                • cielak
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 2890

                  #9
                  Z "fejsa" wiem że mają już Alebrowar "Saint no more".
                  zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19163

                    #10
                    Mimo, że nikt nie aktualizował sklep działa i ma się dobrze. Na profilu FB aktualne informacje o asortymencie. Nowości pojawiają się na bieżąco, więc polecam korzystać.

                    Comment


                    • e-prezes
                      e-prezes commented
                      Editing a comment
                      Lokal przeniósł się na Rajską 6.
                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎