Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Williams Bros (New Alloa), Harvest Sun

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Williams Bros (New Alloa), Harvest Sun

    Butelka 0,5 litra, alkohol 3,9 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru
    Kolor - złoty, klarowny
    Piana - drobna, średnio wysoka, średnio trwała
    Zapach - słodko-sosnowy
    Gaz - okey
    Smak - średnie nuty owocowe, lekkie greifrutowo-sosnowe, średnio słodkie, średnia goryczka
    Bardzo poprawne lekkie golden ale

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 5143 - moje 2520 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • OstatniElement
    Member
    • 03-2013
    • 30

    #2
    Kolor - słomkowy
    Piana - śnieżnobiała, słaba trwałość
    Zapach - lekko trawiasty, cytrynowy, z nutką karmelu
    Gaz - dobre wysycenie
    Smak - nuty grejpfruta i orzechów, słaba goryczka,

    Butelka 0,5 l, ekstrakt wg. strony producenta 10,2% (podane 1.041 OG)
    Dodane piwa: 1 | Własne warki: 2

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Oskaliber
        Senior
        • 05-2010
        • 727

        #4
        Ekstrakt to 1.041 OG (info ze strony browaru), czyli lekko ponad 10 Plato.

        Kolor: Złoty, opalizujący.
        Piana: Biała, średniopęcherzykowa, niezbyt trwała. Opada do cienkiego kożucha.
        Zapach: Nuty amerykańskich chmieli, ale nie tylko. Wyraźne cytrusy i grejpfrut. Lekka kwiatowość.
        Smak: Dosyć wytrawne i lekkie. Mocne posmaki owocowe pochodzące od chmielu. Średnio niska, grejpfrutowa goryczka.
        Wysycenie: Średnio niskie.
        Ogółem: Bardzo dobre, ekstremalnie pijalne. Dla rasowych hopheadów goryczka będzie zdecydowanie za niska, ale uważam, że tutaj fajnie się komponuję z lekkością. Będąc spragnionym w upalny dzień można by to piwo wypić na raz.
        BeerFreak.pl

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Rozumiem, że styl golden ale w wydaniu brytyjskim, czyli ten, w którym uwarzono Harvest Sun, ma być odpowiedzią na zalew jasnych lagerów: nie tracąc cech typowego górniaka ma być przystępne dla osób, które raczej gustują w przemysłowych, bliźniaczo podobnych do siebie lagerach. Czy swoje zadanie spełniają – nie wiem; wiem natomiast, że takie wypranie piwa z jakiejkolwiek wyrazistości to nie jest coś, co mieści się w ramach mojego piwnego gustu. Piwo pachnie ładnie, kwiatowo i nawet słodowo: jednak w smaku jest trochę wodniste i bardzo nijakie. Goryczka jest homeopatyczna. Obecne w smaku są górnofermentacyjne owoce i to jest właściwie koniec tego, co o tym piwie można powiedzieć; w upalny dzień może fajnie gasić pragnienie i faktycznie jest lepsze od większości bezsmakowych lagerów, których pełno jest na półkach sklepów w większości krajów świata i może pomóc przeprowadzić zatwardziałego pijacza heinekenocarsbergocarlingów na górną stronę mocy, jednak dla mnie jest zwyczajnie nudne i płytkie.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎