Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wykorzystanie wizerunku osób publicznych do reklamy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maximov
    Member
    • 01-2013
    • 31

    Wykorzystanie wizerunku osób publicznych do reklamy

    Click image for larger version

Name:	images1.jpg
Views:	1
Size:	25,3 KB
ID:	2087771

    oni już to sprawdzili, a ty???
  • legart
    Senior
    • 06-2012
    • 913

    #2
    haha

    oczywiście wykorzystanie wizerunku papieży za zgodą zaiteresowanych?

    Comment

    • grew
      Senior
      • 05-2009
      • 766

      #3
      A jakie to są te ceny promocyjne?

      Comment

      • mareks
        Senior
        • 05-2002
        • 1939

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maximov Wyświetlenie odpowiedzi
        [ATTACH]50629[/ATTACH]

        oni już to sprawdzili, a ty???
        Spróbuj takiej reklamy z imamem albo rabinem.

        Comment

        • luby_w
          Junior
          • 02-2013
          • 10

          #5
          Że też tym razem zarządca Browar bizu nie zareagował, wykorzystanie wizerunku Papieży jest niezby smaczne ,szczególnie dla katolików, a tacy są też wśród Nas. Być może osoba która to pisała nie jest osobą wierzącą, ale uszanujmy uczucia innych.

          Comment

          • artwiecz
            Junior
            • 01-2013
            • 13

            #6
            Bez komentarza.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              A wizerunek Benka na piwie jemu poświęconym (miliony etykiet piwa papieskiego) też obraża czyjeś "uczucia"?
              A informowanie o tym jak to biskup poświęcił wielkanocną warkę Pilznera Urquella powinno być zakazane?
              Inna sprawa, że ta reklama jest niskich lotów...
              Last edited by Pendragon; 19-03-2013, 16:16.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23792

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika luby_w Wyświetlenie odpowiedzi
                Że też tym razem zarządca Browar bizu nie zareagował, wykorzystanie wizerunku Papieży jest niezby smaczne ,szczególnie dla katolików, a tacy są też wśród Nas. Być może osoba która to pisała nie jest osobą wierzącą, ale uszanujmy uczucia innych.
                Bo ja wiem, obaj Panowie to osoby publiczne, więc można liczyć się z takim wykorzystaniem wizerunku. Co to z ranieniem uczuć katolików ma wspólnego nie wiem.
                Last edited by ART; 19-03-2013, 17:24.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • luby_w
                  Junior
                  • 02-2013
                  • 10

                  #9
                  Mnie akurat to ,aż tak bardzo nie ubodło,a z tego co wiem to raczej z reklamy piwa w/w osoby niezbyt byłyby zadowolone.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika luby_w Wyświetlenie odpowiedzi
                    ...z tego co wiem to raczej z reklamy piwa w/w osoby niezbyt byłyby zadowolone.
                    Jak wiesz, to podaj więcej szczegółów, a nie snujesz dywagacje...

                    Comment

                    • Marcin_wc
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 2115

                      #11
                      Ta reklama jest słaba, ja zdecydowanie wolę infomacje o piwach i cenach.

                      Co do obrazy uczuć religijnych, to polecam sprawdzić, co w ona w Polsce oznacza.
                      Jeśli chodzi o Benedetto i piwo, to Pendragon już wyczerpał temat.
                      Co do cadyków, to na dowolnej stronie z memami roi się od bardzo niesmacznych żartów na ich temat. Więc jeśli dobrze odtycztałem przesłanie Mareksa, to moim zdaniem to mit.

                      Comment

                      • kony
                        breweriarz
                        • 08-2005
                        • 1701

                        #12
                        Jak dla mnie to reklama sklepu a nie piwa. Beznadziejna reklama.

                        Comment

                        • fidoangel
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 3489

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi
                          Więc jeśli dobrze odtycztałem przesłanie Mareksa, to moim zdaniem to mit.
                          Może i dobrze odczytałeś ale tylko połowę.
                          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                            Bo ja wiem, obaj Panowie to osoby publiczne, więc można liczyć się z takim wykorzystaniem wizerunku. Co to z ranieniem uczuć katolików ma wspólnego nie wiem.
                            1. Każde komercyjne wykorzystaniu wizerunku, nawet osoby publicznej, wymaga jej zgody. Szczegóły są w ustawie o prawach autorskich.
                            2. Wykorzystanie wizerunku papieża Benedykta XVI na piwie "Papst Bier" z Tann odbyło się za zgodą papieża, jednak po kontrowersjach w samej Bawarii usunięta zdjęcie papieża krawatki, pozostawiając na etykiecie rysunek jego rodzinnego domu.
                            3. Dla znacznej częsci katolików wykorzystanie wizerunku papieży dla reklamowania jakiegoś zafajdanego sklepu z piwem jest nie do przyjęcia. Ciekawe, dlaczego nie zamieścili przyjaznego dialogu Tuska z Komorowskim - czyżby dlatego, że mogliby mieć niespodziewaną wizytę o 6.00 i utratę pozwolenia na sprzedaż?
                            4. Sama reklama jest żenująca swoim poziomem zarówno mentalnym, jak i artystycznym.
                            5. Wszystkie wypowiedzi użytkownika "Maximov" na tym forum wyczerpują znamiona reklamy komercyjnej - pięć dotyczy sklepu Browarek, trzy - Czeskiego Raju. Zdjęcie w pierwszym poście nie jest więc jakimś żartem, tylk zwykła komercyjną reklamą sklepu. Więc albo łamią regulamin forum, albo uzyskali twoją zgodę na zamieszczenie tego badziewia.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                              5. Wszystkie wypowiedzi użytkownika "Maximov" na tym forum wyczerpują znamiona reklamy komercyjnej - pięć dotyczy sklepu Browarek, trzy - Czeskiego Raju. Zdjęcie w pierwszym poście nie jest więc jakimś żartem, tylk zwykła komercyjną reklamą sklepu. Więc albo łamią regulamin forum, albo uzyskali twoją zgodę na zamieszczenie tego badziewia.
                              Jarasty jest zielony, więc opłacił. Nie sądzę, żeby ART kazał sobie płacić od łepka.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎