Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Williams Bros (New Alloa), 80/- Eighty Shilling

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    Williams Bros (New Alloa), 80/- Eighty Shilling

    Kolor: Ciemno miedziany, klarowne.
    Piana: Doskonała. Jasnobeżowa, bardzo gęsta, prawie jak bita śmietana, ekstremalnie trwała. Oblepia szkło. Najlepsza piana w piwie tego typu jaką widziałem. Ustępuje tylko azotowym Guinnessom, choć niewiele.
    Zapach: Bogaty i ciekawy. Słodowość z bardzo mocnymi nutami owocowymi, lekki karmel i gdzieś w oddali błądzi minimalna nutka chmielowa.
    Smak: Dosyć wytrawne. Słodowość z mocnymi smakami owocowymi. Do tego lekki karmel i minimalny przypalany posmak. Finisz o średnio niskiej goryczce ale bardzo dobrze balansujący całość dzięki swojej wytrawności.
    Wysycenie: Dosyć niskie.
    Ogółem: Genialne piwo. Mimo, że mam odchył raczej w stronę goryczki i chmielu niż piw bazowanych na słodowości to zostałem przez to piwo oczarowany. Dopracowane w każdym calu. Od tego co nas interesuje najbardziej czyli wybornego smaku, po mniej istotne, ale jakże przyjemne szczegóły takie jak piękna, miedziana barwa no i piana, która jest po prostu mistrzostwem świata.
    BeerFreak.pl
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo ma 4,2%:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • x57
      Senior
      • 05-2011
      • 247

      #3
      Kolor ciemny brąz.
      Piana średniowysoka, trwała.
      Aromat mocna tostowa słodowość, owoce, karmel, lekki chmiel.
      Smak tostowa słodowość, lekki chmiel, goryczka średnio-niska z udziałem goryczki od słodów palonych/palonego jęczmienia, wysycenie średnio-niskie, finisz wytrawny, opiekany.
      Słodowe, lekkie, wytrawne, bardzo pijalne.
      Chyba moje pierwsze spotkanie ze stylem, jak najbardziej pozytywne
      Bardzo dobre.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Williams Brothers, 80/-

        Piwo z browaru w Alloa.
        Alk: 4,2 %
        E: 11,4 Blg.

        Piana drobna, kremowa, dość wysoka ale szybko, po wyspiarsku redukująca się, zostawiając bardzo ładne firanki na szkle.
        Kolor ciemnobrązowy, pod światło mieni się piękną wiśnią. Klarowny.
        Aromat mocno słodowy z akcentem na ciemne słody. Tostowy, nieco skórki razowca. Dobrze wyczuwalna owocowość ze spora suszoną śliwką. Wszystko wieńczy zaskakująca ale przyjemna lekko cytrusowa chmielowość.
        W smaku głęboka i długa słodowość, z delikatnie wytrawniejszą końcówką, muśnięte amerykańskim chmielem. Goryczka znikoma.
        Wysycenie bardzo niskie.

        Jako admirator szkockich ejli powiem jasno - pyszne piwo i aż szkoda, że "zepsute" amerykańcami. Z drugiej strony bardzo udany dodatek tych chmieli, mocno uatrakcyjnia nudny dla wielu styl.

        Osobnym aktem dramatu jest to, że zapłaciłem za butelkę 7,5 zł i jeśli byłoby często dostępne to szansa na kupowanie butelkowych witów-sritów zł spada u mnie do zera

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6124

          #5
          Barwa - jasny rubin.
          Aromat - lekka żywica i cytrusy.
          Gaz - średni... trochę gryzący.
          Piana - średnia, na dłużej warstewka i pełne firanki.
          Smak - lekko słodkawe, piwo lekkie /jakby wodniste/, goryczka wzrasta do średniej, paloność, lekki karmel, nuta... nutka owoców tropikalnych.

          Niezłe, ciekawe lekkie piwo...

          Comment

          • GreenFox
            Senior
            • 12-2013
            • 273

            #6
            Barwa - ciemny, opalizujący bursztyn
            Piana - bardzo ładna, wysoka, średniopęcherzykowa, utrzymuje się długo, raczej nie osiada na ściankach
            Aromat - bardzo ładne nuty tostowe i mocno owocowe (od słodów), czyli ciemne owoce, coś jak suszona śliwka, lekkie nuty palone, sugestia ziołowości chmielowej
            Smak - piwo wytrawne, w smaku jednak czuć wyraźną słodowość, głównie nuty karmelu, lekko chlebowe, kontrowane dość słabo wyczuwalną, delikatną goryczką
            Wysycenie - średnie, odpowiednie dla piwa wyspiarskiego
            Opakowanie - całkiem klimatyczna grafika, niestety brak dokładnych informacji o składzie i ekstrakcie (w sumie to standard dla piw zachodnich, więc nie ma się o co czepiać )
            Ogółem - bardzo przyjemne w odbiorze piwo, z ładnie zaznaczoną słodową pełnią i wyeksponowanymi nutami owocowymi ze słodów, które jednocześnie nie jest przesadnie słodkie i nie męczy. Sprawia wrażenie wyjątkowo pełnego, jak na niski ekstrakt. Mój pierwszy kontakt ze stylem - uznaję za bardzo udany. W Krakowie jest dostępne w sporych ilościach po rozsądnej cenie (6,5 zł, jeśliby ktoś miał okazję przebywać

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎