Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Domowy "Trybek"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • trybek72
    Junior
    • 05-2010
    • 2

    Browar Domowy "Trybek"

    witam wszystkich na forum piwowarów domowych.nadejszła wiekopomna chwila,warka nr 2 chłodzi się i czeka na dodanie drożdży.mianowicie jest to kolsch z zestawu browar.biz.zacieranie przebiegło bez niespodzianek ,problem miałem z ustawieniem temperatur ale to są uroki gotowania na kuchence gazowej.po wysładzaniu blg 10,po chmieleniu 11,5 blg czyli blisko normy 11.pozostaje dodać drożdże i czekać na fermentację. pierwszą warką było piwo irish red ale ,w zasadzie proces warzenia bez przygód.natomiast popełniłem błąd podczas wysładzania i blg po wysładzaniu oscylowało w okolicach 14 ,trochę za wysokie.ostatecznie wyszło mi piwo bardziej treściwe w % ale objętościowo mniej.następne na tapecie to witbier.mam szereg pytań,ale na razie w pierwszym poście tyle gwoli przywitania.
  • trybek72
    Junior
    • 05-2010
    • 2

    #2
    koelsch

    witam.po zasięgnięciu informacji co do kolońskiego,mam pytanie o klarowność świeżego piwa,czy zmętnienie to coś normalnego w wyniku zawartości słodu pszenicznego,czy też jakiś błąd w sztuce.mam nadzieję że sklaruje się w butelkach?

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎