Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina, Lwów, Zełena 77, Żywe Piwo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    Ukraina, Lwów, Zełena 77, Żywe Piwo

    Spacerując wraz z grupą znajomych po Lwowie nasz wzrok został przykuty przez niepozornie wyglądający szyld z napisem "Żywe Piwo". W środku naszym oczom okazała się maleńka knajpka z wystrojem typowo taniobarowym. Drewniane stoły i krzesła, na ścianach plakaty reklamujące piwa, za ladą bardzo miła pani chętnie objaśniająca wszystko, co chcielibyśmy wiedzieć - jedyny problem był taki, że ona nie mówi po Polsku ani Angielsku, a my po Ukraińsku Ale wiadomo - wraz z każdym kolejnym wypitym piwem nasze umiejętności lingwistyczne rosły.

    Oferta jest rotacyjna, my akurat trafiliśmy w czasie, gdy z kranów lało się pięć czy sześć różnych piw (opcja na miejscu lub na wynos w PETach). Same jasne piwa dolnej fermentacji, jednak dosyć zróżnicowane smakowo i ekstraktowo. Żadnego z tych piw nie wydziałem w jakimkolwiek sklepie lub innym barze we Lwowie.

    W lokalu można także jeść smakołyki typu suszone kalmary czy wędzone ryby, także suszona wołowina i inne zakąski do piwa.

    Ceny piwa: 8-12 hrywien za 0,5 l, o ile dobrze pamiętam.
    Attached Files
    Last edited by WojciechT; 28-03-2013, 14:45.
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    A to z takiego ustrojstwa można nalewać i do kufla? Albo raczej plastikowego kubeczka, jak widzę.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      A to z takiego ustrojstwa można nalewać i do kufla? Albo raczej plastikowego kubeczka, jak widzę.
      Z tego co widziałem na Starojewriejskiej to nie. Barman podpinał PETa i potem przelewał do kufla.

      PS: Widzę, że oferta głównie z browaru w Równem.

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        A to z takiego ustrojstwa można nalewać i do kufla? Albo raczej plastikowego kubeczka, jak widzę.
        Nie, lane tylko do PETów, z których na miejscu można się było napić z plasikowych "kufli".
        Attached Files

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Hm, ja tu widzę Riweń, Bergszlos i Żiguliwskie. Każde z tych piw można dostać w sklepach we Lwowie, więc żadnych rewelacji. Chyba że było coś jeszcze, czego na zdjęciach nie widać.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎