Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brewfist, Caterpillar Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szczawik
    Senior
    • 09-2011
    • 103

    Brewfist, Caterpillar Pale Ale

    Wg browaru APA, wg mnie AIPA. 14,5 ekstraktu, 5,8 %alko, 50 IBU. Zrobione w kolaboracji z duńskim BeerHere, przez Brewfist, Italian Ales. Browar ten mieści się w okolicach Mediolanu i oprócz opisywanego przeze mnie piwa robi jeszcze 2 AIPA, Bittera, Golden Ale i Sweet Stouta. W składzie oprócz chmieli (Colombus, Mouteka z Nowej Zelandii), znajdują się słód jęczmienny, pszeniczny, drożdże oraz słód żytni - ten ostatni na drugiej pozycji, co wskazywałoby na znaczny udział w zasypie. Możliwe więc, że Caterpillar to to słynne Rye IPA .



    Kolor - cholernie mętne, ale sam kolor ładny, pomarańczowy
    Piana - taka sobie, średnio trwała, ale drobna i biała
    Zapach - baaardzo intensywny, przede wszystkim grejpfrutowy, może lekko cytrusowy (w sensie inne cytrusy niż grejpfrut), tropikalny. W tle jakby jakiś inny, wyrazisty zapach, trudny do sprecyzowania, może to od tego żyta? Całość bardzo agresywna, wręcz drapieżna, podoba się. Tak powinno pachnieć rasowe IPA, tak myślę.
    Wysycenie - nie za wysokie, tak jak trzeba.

    Smak - pełnia raczej dość niska. Bardzo intensywna goryczka, powiedziałbym, że więcej niż 50 IBU (zdecydowanie mocniej wyczuwalna, niż w Ataku Chmielu np.) - może dlatego, że brak słodowej przeciwwagi, dla tego chmielowego pierdolnięcia. Nie mniej smak nie jest przegięty, bo pomimo goryczki, czuć przyjemne, owocowe akcenty. Piwo bardzo orzeźwiające, rześkie. Podobnie jak w zapachu - ma bardzo agresywny, zadziorny charakter. Nie wiem czy to wpływ tego żytniego słodu, ale wydaje się być takie 'brudne', w dobrym tego słowa znaczenia. Szkoda tylko, że poza tą świetną, zadziorną, owocową goryczką nie ma nic więcej, piwo jest więc pyszne, ale stosunkowo proste, jednowymiarowe. Tak czy siak polecam.

    Opakowanie - ciekawe, w 'nowym stylu', z ilustracją-obrazkiem, nawiązującym do Alicji w krainie czarów, mnie jakoś nie zachwyca, ale generalnie porządnie wykonane. Do tego skład (szkoda, że bez chmieli, etc, ale jest OK), i IBU. O dziwo nie ma podanego ekstraktu (ale jest na stronie www).

    Dostępne w poznańskiej Centrali Piwnej.
    Last edited by szczawik; 30-03-2013, 23:11.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • grew
      Senior
      • 05-2009
      • 766

      #3
      Bardzo mi smakowało, pewnie przez brak słodowej podbudowy Za to bardzo wyraźne chmiele - w zapachu, jak i w aromacie i smaku. Słód żytni niewyczuwalny, choć piwo do sesyjnych nie należy. Dla mnie wysycenie było lekko za wysokie. Mimo to polecam

      Cena: 13,70 pln za 0,33l - zakupione w Piwnicy.

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Parametry bez zmian, podobnie jak i opakowanie.
        Kolor pomarańczowy, mętny z unoszącymi się drobinkami.
        Piana: średnio wysoka, drobna, gęsta, średniotrwała.
        Zapach niezbyt intensywny, chmielowy, cytrusowy i lekko kwiatowy.
        Wysycenie: średnie.
        Smak: zdecydowanie chmielowy, trocę za bardzo jednowymiarowy. Dość mocna jak na Pale Ale goryczka, krótka i przyjemna w piciu. Do tego wyraźnie wyczuwalne smaki owocowe.
        Orzeźwiające i smaczne piwo.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎