Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brewfist, Jale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Brewfist, Jale

    Extra Special Bitter z włoskiego mikrusa z Lombardii. Alkohol 5,6% IBU 40

    Barwa brunatna, przypominająca nieco kompot z suszonych owoców. Dość mocno mętna.
    Piana mikroskopijna, jak to często w bitterach, aczkolwiek naśnieżenie utrzymuje się do końca konsumpcji. Przy przechylaniu zostawia ślady na szkle.
    Dość mocny aromat chmielu, średni poziom owocowych estrów. Na dalszym planie słody i całkiem wyraźne drożdże.
    Smak zbudowany na dominującej goryczce, nieco orzechowej. Potem w zasadzie niewiele się dzieje. Brakuje zdecydowanie ciała, treściwości. W posmakach, poza goryczką obecna cierpka kwaśność, ziemistość, cień cytrusów i naprawdę śladowa słodowość.
    Nagazowanie nieco wyższe od oczekiwanego, w tym przypadku nieco ratuję ogólną ocenę pijalności, nadając wyraźnej rześkości.
    Opakowanie interesujące i oryginalne, nieco komiksowe, choć mnie nie porwało. Butelka 0,33l z firmowym kapslem. Importer - krakowska Omerta.

    Dziwne jak na mocnego angielskiego ejla. Brakuje mu treściwości, przez co wydaje się nieco wodniste. Na pewno zaś jest zbyt jednostronne, pomimo tego, że goryczka nie nęka jakoś szczególnie kubków smakowych. Jak dla mnie także zbyt kwaśne. Warka do 30.09.13.
    6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎