Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kujan, Kujanki 66, Browar Poziomka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    Kujan, Kujanki 66, Browar Poziomka

    Takich właśnie browarów brakowało mi na naszej polskiej ziemi! Otwarty w lany poniedziałek, na wielkopolskiej ziemi, niewielki browar (3 hekto wybicia). Warzy on na razie trzy gatunki piwa: Pils (12,5%), Pszeniczne (12,5%) oraz Ciemne (14,0%), które do wczoraj były sprzedawane po doskonałej cenie, czyli 5zł.

    Browar dodatkowo oferuje doskonałą kuchnię, piwne spa oraz noclegi.
    Piwna turystyka według abernackiego
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Warto dodać, że browar butelkuje swoje wyroby na życzenie klientów. Niestety na razie browar nie posiada etykiet czy też podstawek. Jedynie kolekcjonerzy wizytówek czy też szkła, mogą być usatysfakcjonowani.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • alterbeer
      Senior
      • 09-2011
      • 138

      #3
      Jak z jakością piw? I jak wyglądają godziny urzędowania?

      Comment

      • Pankracy
        Senior
        • 10-2007
        • 2768

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alterbeer Wyświetlenie odpowiedzi
        I jak wyglądają godziny urzędowania?
        Restauracja jest czynna chyba od 13:00. Ale jak się umówisz to pewnie otworzą wcześniej i jeszcze oprowadzą po piwnicy gdzie jest instalacja browarnicza.

        Tu są namiary i oferta:


        tel. 602678661
        tel. 505092678

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alterbeer Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak z jakością piw? I jak wyglądają godziny urzędowania?
          Ciemne a w szczególności Pils smakował zaskakująco dobrze. Piętą achillesową okazała się jedynie pszenica.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • zipkeczup
            Senior
            • 07-2008
            • 215

            #6
            Odwiedziłem dziś Browar Poziomka. Zwiedziłem każdy zakamarek i odbyłem długą rozmowę z właścicielem oraz piwowarem. Ponieważ pochodzę z oddalonego o kilkanaście kilometrów Złotowa, a moja żona z pobliskiego Zakrzewa, na pewno odwiedzę Poziomkę praktycznie zawsze, gdy będę wizytował najbliższą rodzinę.

            Podzielę się z Wami informacją, skąd wzięła się nazwa piwa z Browaru Poziomka. Sama nazwa browaru to oczywiście nazwa pensjonatu nad jeziorem Borowno, która jest niezmienna odkąd pamiętam, natomiast nazwa Joker wzięła się od obrazu namalowanego w 1992 roku, który to przedstawia Stańczyka/Jokera dzierżącego w dłoni kufel piwa. Motyw ten znalazł się zatem na próbnych etykietach oraz szkle w którym podawane jest piwo.

            Samo piwo, tak jak trafnie zauważył Abernacka, wypada naprawdę przyzwoicie. Pils bardzo dobry, ciemne, które w sumie bardziej chyba wydało mi się polotmavym również całkiem niezłe. Pszenica rzeczywiście pozostawia trochę do życzenia. Poza goździkami zbyt mało akcentów weizena. Niemniej jednak jak najbardziej do wypicia.

            Gorąco namawiałem Pana Kanurskiego, aby zaprezentował się na Impresjach Piwnych w Człuchowie 13 lipca. Pożyjemy, zobaczymy
            Ja podpisałem umowę na gajowego z wąsami.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Faktyczna miejscowość gdzie znajduje się browar to Kujanki, a nie Kujan, który jest położony ok 1 km dalej.
              Wokół las, cisza, nic się nie dzieje, można spokojnie obcować z przyroda i wyciszyć się.
              Sam lokal jest przyjemny choć strasznie pusty, może w sezonie będzie lepiej, ogródek i kilka sal, same sale zrobione zbyt standardowo, wystrój zwykłej, klasycznej restauracji z ładnymi obrusami. Znacznie przyjemniej jest posiedzieć w ogródku przy drewnianych stolikach pod warunkiem odpowiedniej pogody.
              W ofercie dostępne były dwa piwa, Ciemne i Pils, Pszenicy już nie było. Piwowar zapowiada, że kolejne piwo jakie będą warzyć będzie piwo poziomkowe. Na wynos można zakupić w butelce 0.33 w cenie 5 zł za jasne i 5,50 zł za ciemne.
              Z kolektybilii można zakupić 3 rodzaje szkła, pszeniczniaka, kufel 0,5l oraz 100ml.
              Etykiety są ale dostać....samych raczej nie można. Wizytówki też są, a raczej była jedna ostatnia, która wziąłem z baru.
              Obsługa miła i sympatyczna.

              Inna rzecz to ceny. Wracając z Pomorza myślałem o noclegu i kolacji ale cena za pokój - 190 zł mnie zmroziła. Do tego kolacja z piwem, pewnie byłoby koło 300 zł bo ceny dań głównych są w bardzo wielu przypadkach wyższe niż w lokalach w Warszawie.
              Nie bardzo mi pasuje w środku lasu, z daleka od większych miast taki poziom cenowy bo i za co? Za spanie w lesie? Za basen, saunę, łaźnie, z których korzystać nie mam zamiaru? Za pobyt od godz. 19 do 7 rano taka cena w takim miejscu to moim zdaniem przegięcie. Skorzystać z droższego hotelu owszem mogę i czasem korzystam ale w tym gościńcu coś za mocno mi zazgrzytało, tym bardziej, że wcześniej odwiedziłem luksusowy hotel w zamku w Kręgu (zwiedziłem ale nie spałem) gdzie ceny były odrobinę wyższe, a ceny w menu porównywalne. Za zamek mogę tyle zapłacić, za pokoik w lesie zdecydowanie nie.
              Tym bardziej, że w okolicy są tanie noclegi na kwaterach. Ostatecznie nie spaliśmy w Kujankach tylko od razu wróciliśmy do domu.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4552

                #8
                Odwiedziliśmy Poziomkę w gorące popołudnie 29.07. Położenie rzeczywiście piękne, las, jezioro, cisza i spokój. Budynek browaru i restauracji bardzo charakterystyczny, w kształcie wielkiej, drewnianej beczki. W przestronnej, ceglanej piwnicy urządzenia browaru zamontowane przez firmę Minibrowary.pl (warzelnia 300 l, 4 tankofermentory po 420 l) nie zajmują dużo miejsca. Nad nimi można podziwiać krzyżak z wielkich dwuteowych belek na łożyskach, utrzymujący całą konstrukcję budynku. Na parterze i pierwszym piętrze mieszczą się sale restauracyjne, można też wyjść zewnętrznymi schodami na sam dach gdzie jest taras widokowy. Obok "beczki" są 3 zewnętrzne tarasy, siedzi się ty bardzo przyjemnie wśród wysokich drzew, kwiatów, zieleni przy szemrzącym strumyku. Jest też dobrze wyposażony plac zabaw dla dzieci, dzięki czemu konsumpcja odbywa się w spokoju.

                Dostępne były 3 rodzaje piw nalewane na barze bezpośrednimi przewodami z tankofermentorów:
                - Joker Pils http://www.browar.biz/forum/showpost...49&postcount=3
                - Joker Pszeniczne http://www.browar.biz/forum/showpost...56&postcount=3
                - Joker Ciemne http://www.browar.biz/forum/showpost...62&postcount=3
                Dojrzewało piwo Poziomkowe, miało być dostępne za tydzień, więc dziś jest już w sprzedaży.

                Nie było problemu z obejrzeniem browaru. Właściciel chętnie zaprosił na zwiedzanie, przedstawił też piwowara, którym jest jego syn. Szkolił się on w browarze Jan Olbracht w Toruniu o czym zaświadcza dyplom z podpisami panów Gałki i Gołasiewicza wiszący obok obrazu z Jokerem.

                Szkło firmowe w 4 rodzajach: kufelek 100 ml (8 zł), 0,3 l (10), 0,5 l (15), szklanka do pszenicy 0,5 l - 12 zł. Komplet 3 samoprzylepnych etykiet można kupić za 10 zł. Na razie brak podkładek.

                Jedzenie smaczne, ładnie podane, nie jest drogo ale porcje nie za wielkie.

                Miejsce bardzo przyjemne, warto polecić na odpoczynek od miejskiego zgiełku.

                Browarek w pełnej krasie w galerii:
                Last edited by dadek; 05-08-2013, 22:37.

                Comment

                • woosaa
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 1548

                  #9
                  Będąc w sobotę(10.08) dostepne były tylko Jasne/Pils i Ciemne.Dla zmotoryzowanych są bączki w cenie 5 zł.Podkładek jeszcze nie było .
                  mb WOS

                  Comment

                  • Doodeck
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1612

                    #10
                    Przyjechałem tu w niedzielę (11.08) i jak dotąd wszystkie trzy rodzaje są dostępne. Właściciele przesympatyczni. Zaraz po przyjeździe zostaliśmy zaproszeni na zwiedzanie. Piwo poziomkowe jeszcze dojrzewa. Zarówno piwo, jak i jedzenie bez zarzutu. Polecam piwne spa.
                    Last edited by Doodeck; 13-08-2013, 16:14.
                    Dalekosiężny
                    Obserwator
                    Obiektów
                    Dynamicznie
                    Epatujących
                    Ciekawymi
                    Koncepcjami

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9732

                      #11
                      Obiekt położony na uboczu, w kojącej ciszy i zieleni. Sam budynek dość eklektyczny , wskazujący na stopniowy rozwój i rozbudowę "bazy".
                      Wystrój taki trochę "przydrożno-biesiadny", jest spory ogródek. Całość jest w jakiś sposób spójna i nie razi, sprawia sympatyczne wrażenie.
                      Byłem tam przejazdem, nieco nadkładając drogi, w środku tygodnia, w upalne popołudnie. Byłem jedynym gościem.
                      Trochę się rozczarowałem, bo "zastałem" jedynie dwa piwa: pils i "flagowe" porzeczkowe. Oba dostałem na wynos, zabutelkowane, zakapslowane i zaetykietowane "na oczach" .
                      Obiad, który zjadłem, był smaczny, taki w górnej strefie stanów średnich polskiej rzeczywistości "barowo-przydrożnej" (trochę nie rozumiem hymnów pochwalnych przedpiszców, może byli bardziej głodni ).
                      Hm, całość jest nietuzinkowa, gdy do tego dodam jeszcze (opisane gdzie indziej) co najwyżej przeciętne piwa, to już w ogóle nie wiem, co o tym wszystkim myśleć...

                      Comment

                      • pebejot
                        Senior
                        • 01-2010
                        • 1415

                        #12
                        Widzę, że od dawna nie było tu wpisów, więc lekko odświeżę temat.
                        Odwiedziłem browar wczoraj, tj. 09.08.2015.
                        Podobno czynne jest od 13.00, ale o 11 zadzwoniłem z pytaniem czy można już przyjechać na piwo i nie było problemu.
                        Na kranach były tylko dwa piwa: Rewelacyjne na upały poziomkowe i poprawne ciemne.
                        Dzięki uprzejmości młodego Piwowara miałem możliwość zwiedzenia browaru za co serdecznie dziękuję.
                        Dostałem też komplet etykiet i firmowe podkładki (już są!).

                        Wrzucam kilka fotek do galerii:





                        Comment

                        • Zybex
                          Senior
                          • 07-2012
                          • 222

                          #13
                          Czy piwo z tego browaru jest do dostania w Poznaniu?

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9732

                            #14
                            Ktoś? Coś? Jakieś uaktualnienie...?

                            Comment

                            • piokl13
                              Senior
                              • 06-2003
                              • 946

                              #15
                              Byliśmy tam w kwietniu. Na kranie jasne coś, prawie 6% alkoholu, kwaśne.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎